Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anchor, Humming Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    Anchor, Humming Ale

    Najnowsze sezonowe piwo z browaru Anchor z San Francisco. Pierwszy raz uwarzono je 13 sierpnia 2009 roku, upamiętniając 113 rocznicę powstania browaru i równo 30 lat od pierwszej uwarzonej warki w nowej siedzibie browaru. Humming to używana wieki temu nazwa zarówno ales jak i innych piw. Browar na swojej stronie podaje, że jest to "bold hoppy ale", co oznacza śmiało, odważnie chmielone piwo, zważywszy na to, że użyto niezwykłej odmiany Nelson Sauvin z Nowej Zelandii.

    American Pale Ale, zawartość alk. 5,9 %.

    Kolor: Pomarańczowo-złoty, delikatnie mętny.
    Piana: Bujna, średniobąblowa. Opada w miarę szybko do ochronnej warstwy z dużą wyspą na środku. Pierścień do końca.
    Zapach: Intensywny, świeży i mocno chmielowy. Chmiel jest mocno tropikalny z nutą mango. Pod koniec pojawia się delikatna słodowość. Bardzo ładny.
    Smak: Dobrze wyważony. Początkowo delikatna słodycz tropikalnych owoców, dla mnie mango. Potem zaczyna przeważać silna gorycz i zostaje jej wytrawny posmak. Bardzo smaczne.
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, delikatnie szczypie.
    Opakowanie: Charakterystyczna buteleczka z etykietą z kotwicą. Kapsel niebieski z kotwicą.
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 25-04-2011, 21:42.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #2
    Piłem wczoraj i faktycznie mocno chmielone z ciekawą nutą. Teraz już wiem skąd ta nuta. Smaczne piwo
    MM961
    4:-)

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
      Piłem wczoraj i faktycznie mocno chmielone z ciekawą nutą. Teraz już wiem skąd ta nuta. Smaczne piwo
      Londyński browar Fuller's podaje, że ich najnowsze sezonowe piwo Spring Sprinter ma dzięki Nelson Sauvin delikatne agrestowe smaczki...
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • reveur
        Member
        • 01-2011
        • 51

        #4
        Już myślałem że ten chmiel to Amarillo, dający podobny zapach i smak mango, a jednak to Nelson Sauvin. Jak dla mnie to ale jest bliskie ideału, oczywiście w moim guście, a to bardzo subiektywna ocena
        Dla mnie ten bukiet zapachowy to czysta poezja, a smak jest idealnie zbalansowany między tropikalną słodyczą a wspaniałą goryczką. W tle wyczuwalne kwiatowe zapachy, trochę żywiczne. U mnie cienki kożuszek drobno pęcherzykowej piany utrzymał się do końca. Uwielbiam! Agrestu w żadne sposób się nie "dowąchałem"
        IPA, AIPA, EPA andALE!!!:D

        Comment

        • grew
          Senior
          • 05-2009
          • 766

          #5
          Wyjątkowo smakowity Ejl Po wypiciu kilku piw zza Oceanu myślałem, że opowieści o dobrym piwie w USA to tylko bajki. Ale to piwo przywraca mi wiarę, że może faktycznie to tam jest centrum piwowarstwa rzemieślniczego

          Bardzo pijalne, prawie tak dobre jak Kocour Sumeczek Polecam.

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Barwa złota wpadająca w pomarańczową. Klarowna, delikatnie opalizuje.
            Piana całkiem wysoka na początku, o drobnej, zwartej teksturze. Długo siedzi w postaci czapy finezyjnego kształtu.
            Aromat zdominowany przez aromatyczne chmiele, mocno owocowy, choć niekoniecznie cytrusy dominują. Jest delikatna landrynkowość. Jest i w tle słodowa nuta. Bardzo ciekawy bukiet.
            Piwo o wyraźnej przewadze chmielu nad słodami. Bardzo wyraźna, szlachetna goryczka przypominająca nieco różowego grapefruita sauté. Mocno wyczuwalna trawiastość i ziemistość. Natomiast po stronie słodowej mamy pozostającą gdzieś w tle na podniebieniu śladową, ale rozpoznawalną w posmakach chlebowość. Finisz umiarkowany. W posmakach długo pozostają odchmielowe aromaty.
            Wysycenie nie jest zbyt wysokie. Może nawet odrobinę zbyt niskie jak na mój gust.
            Opakowanie w linii browaru. Nic się nie zmieniło od zdjęcia Kwadriego. Proste graficznie. Jednak ze względu na fakturę papieru i specyficzny odcień kolorów posiadające specyficzny klasyczny klimat. Kapsel firmowy w tonacji morskiej.

            Bardzo sympatyczne ale o wybitnie chmielowym charakterze. 8,5 w skali 1-10.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Bardzo smaczne piwo. Bogaty aromat, chmiel i cytrusy. W smaku dość intensywna goryczka z bardzo wyraźną podbudową słodową, pełne, wręcz gęste. Na sesyjne ciut za ciężkie.
              Etykietka jak to u Anchora rewelacyjna.
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #8
                Aromat: chmielowy, ziemisty ze słodową podbudową

                Piana: obfita, średnio gęsta, mało trwała

                Barwa: złota, opalizujące

                Smak: słodowy z nutką karmelu i posmakiem owocowo-chmielowym

                Groryczka: dość wysoka, krótka, przyjemna

                Odczucie w ustach: gładkie, dość wytrawne

                Ogóle wrażenie: dobre, chmielowe ale zbalansowane piwo

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #9
                  Pomaranczowe z duza trwala piana.

                  W zapachu delikatnie slodowe, smak to chlebowowsc, duzo ziolowego chmielu, goryczka przechodzaca w posmak lekko przypalony. Nuty cytrusowe i miodowe. Smaczne, warte skosztowania.

                  Link: http://www.anchorbrewing.com/beer/humming_ale
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • kool83
                    Junior
                    • 02-2012
                    • 14

                    #10
                    No właśnie to piwo nie powinno być takie. Tez trafiłem na podobna butelkę. Jakieś miodowe zapachy, suszone owoce, posmaki dymne i lekko kwaśne. Jakaś lipa...
                    www.PiwoHejt.pl

                    Comment

                    • noiser
                      Senior
                      • 08-2010
                      • 101

                      #11
                      Ciekawe zachowanie piany - schodziła nierównomiernie, tworząc krzywą firankę na szkle.
                      Goryczka średnio-długa, niezbyt intensywna.
                      W smaku wyczuwalne cytrusy; skórka cytryny zagryziona skórką z pomarańczy, czuć nieznaczną ale'ową kwiecistość.
                      Piwko godne polecenia.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Piwo jest bardzo smaczne.
                        Piana wysoka, drobnopęcherzykowa, średniotrwała.
                        Zapach intensywny, przyjemny, chmiel, owoce tropikalne, lekka słodowość.
                        Smak owoce tropikalne, słód, goryczka średniomocna, krótka, bardzo przyjemna.
                        Piwo dobrze zbalansowane, świetnie się je pije.

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          ja trafiłem na lipny egzemplarz z datą 3.2014.
                          nuty ziemiste i winne, lekko alkoholowe, wyraźnie coś jest nie teges.

                          Edit.
                          Na stronie piszą że chmielone Nelsonem więc może stąd nuty winne. Może to jednak po prostu kiepskie piwo?
                          Last edited by karol1000; 15-04-2014, 19:32.
                          LP

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎