Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, Kadłubka 41, Stara Winiarnia [zamkniete]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Nadodrzak
    Member
    • 04-2011
    • 73

    Szczecin, Kadłubka 41, Stara Winiarnia [zamkniete]

    Uprzejmie donoszę, że znalazłem w internecie informacje na temat nowego kombinatu gastronomiczno-weselnego, który ma w swoich podwojach tzw. "Salę piwną". Sami o tym piszą tak:

    Sala Piwna zaprasza w swe progi nie tylko wytrawnych smakoszy piwa, ale także wszystkich, którzy uwielbiają klimaty prawdziwych pubów. Kameralne oświetlenie, stoły i loże z czarnego dębu oraz wyjątkowo bogaty wybór trunków z chmielu przywodzi na myśl czasy, w których biesiadował sam imć Zagłoba i Jego kompania!

    Prawdziwi pasjonaci piwa poczują się w Sali Piwnej STAREJ WINIARNI tak swojsko, że nie będą chcieli jej opuścić do późnych godzin wieczornych lub raczej wczesnych godzin rannych! To z myślą o wielbicielach złocistego napoju przygotowywujemy szereg kameralnych imprez, wzorowanych na starych biesiadach piwnych, a także przewidujemy liczne promocje i atrakcje!

    Mamy nadzieję, że STARA WINIARNIA stanie się wkrótce obowiązkowym miejscem wycieczek na mapie każdego, szanującego się birofila!
    Brzmi niepokojąco jak dla mnie.

    Na FB dali informację, że mają być jakieś studenckie czwartki z piwem po 3 zł.

    Po niedawnym otwarciu pojawiły się już głosy krytyczne, w dziedzinie piwa taki oto komentarz średnio urzeczonej klientki:

    Chwalenie się olbrzymim wyborem piwa jest też nie na miejscu, przejdźcie się do Elisium, tam jest wybór piwa. To co jest w Waszej ofercie dostanę w każdym pssie.
    Zôpadny Kaszëba
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    To w końcu co mają z beczki?
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      To w końcu co mają z beczki?
      Z tego co "widać", chyba lesia i warunię i jeszcze jest kilka nalewaków, ale nie chwalą się co mają.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
        Z tego co "widać", chyba lesia i warunię i jeszcze jest kilka nalewaków, ale nie chwalą się co mają.
        Te "jeszcze kilka nalewaków" mnie najbardziej intryguje
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • k8libby
          Junior
          • 04-2011
          • 4

          #5
          Potwierdzam, lokal słabizna
          Na półce, Lech, Tyskie, Żubr i temu podobne... jedyne pszeniczne to Paulaner.
          Gdy zapytałam o miodowe zaproponowali Reddsa, Gingerda i jakiś grapefruitowy badziew...

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k8libby Wyświetlenie odpowiedzi
            Potwierdzam, lokal słabizna
            Na półce, Lech, Tyskie, Żubr i temu podobne... jedyne pszeniczne to Paulaner.
            Gdy zapytałam o miodowe zaproponowali Reddsa, Gingerda i jakiś grapefruitowy badziew...
            No tak , a nalewaki sobie tak stoją niepodpięte pod beczki?


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • k8libby
              Junior
              • 04-2011
              • 4

              #7
              lokal nazywa się Stara Winiarnia a na otwarciu mieli tylko wytrawne czerwone wino - 6 rodzajów, chwalą się różnorodnym piwem, a mieli tylko to co można znaleźć w żabce czy społem... nie wróżę im długiej, szczęśliwej przyszłości.
              W nalewakach nie wiem co było, wystarczyła i propozycja Reddsa, żeby więcej tam nie zabawić. Pivaria jest najlepsza

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Te "jeszcze kilka nalewaków" mnie najbardziej intryguje
                Właśnie wróciłem lokal czynny od 16-24, w środku sympatycznie.Dziś dla studentów piwo po 3 zł.(nie wiem przez ile godzin).
                Teraz przejdźmy do konkretów i można się domyślić co może być, ale nie jest tragicznie
                CP lane:
                Bosman
                Harnaś
                Okocim
                Carlsberg
                Pierwsze dwa po szóstaka, pozostała dwójka po 7 zł.
                Heńkowe:
                Heniek
                Warka
                Żywiec
                lanego brak z tej grupy.Także ceny nieznane.
                Butelkowe od 7-10 zł, ale można dać sobie spokój.
                Jak na razie jest super, ale nie wiem o co mi chodzi...


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Po tych zacytowanych buńczucznych zapowiedziach z pierwszego postu asortyment wygląda masakrycznie słabo...

                  Comment

                  • Nadodrzak
                    Member
                    • 04-2011
                    • 73

                    #10
                    W dodatku na swoim profilu FB usunęli wszelkie (zazwyczaj) niepochlebne komentarze. Nieładnie.

                    Szkoda, liczmy jednak, że na dynamicznie (względnie, bo względnie, ale jednak...) rozwijającym się szczecińskim rynku piwnym konkurencja wymusi więcej starań i troski o asortyment.
                    Zôpadny Kaszëba

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Nadodrzak Wyświetlenie odpowiedzi
                      konkurencja wymusi więcej starań i troski o asortyment.
                      Dojdzie Specjal i Piast
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dojdzie Specjal
                        Raczej Kasztelan.
                        Last edited by Pendragon; 05-05-2011, 17:02.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #13
                          Jak to nie jest tragicznie?

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Jeżeli lokal serwuje zestaw Tyskie + Lech to ja tam się na nikogo nie oburzam, po prostu w takim miejscu się nie stołuję. Ale jak ktoś pisze, że:

                            Mamy nadzieję, że STARA WINIARNIA stanie się wkrótce obowiązkowym miejscem wycieczek na mapie każdego, szanującego się birofila!
                            i serwuje piwny zestaw Happy Meal to wywołuje to u mnie umiarkowane oburzenie. Gdybym po takim zareklamowaniu się tam udał i zastał taki stan rzeczy jak opisuje to Nadodrzak to poczułbym się nieco oszukany. Proceder usuwania komentarzy też jest dość groteskowy. Serwujac tak niewiele po tak szumnych zapowiedziach trzeba było się liczyć z mniejszą lub większą krytyką.

                            Comment

                            • Nadodrzak
                              Member
                              • 04-2011
                              • 73

                              #15
                              A może Oni w tej Starej Winiarni nie "wią" za dużo o piwie, w końcu to stara winiarnia a nie piwiarnia... Poszli do jakiejś turbohurtowni i wzięli "co pan ma najlepszego i do pełna"... To może by tak w ramach szkółki niedzielnej im jakoś cichcem jakąś ulotkę, dajmy na to z Elysium pod wycieraczkę, albo inszy propagandowy materiał...
                              Zôpadny Kaszëba

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎