Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Czechy, Ostrava, 28. října 102/243, Kamenná prodejna Damsipivo.cz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alexanderfeld
    Senior
    • 08-2009
    • 173

    Czechy, Ostrava, 28. října 102/243, Kamenná prodejna Damsipivo.cz

    Bardzo interesujący sklepik z czeskimi piwami, innymi niż standardowy zestaw w marketach, bo głównie z regionalnych browarów. Miejsce w sumie bardzo niepozorne i ciasne wewnątrz, ale dobrze oznaczone z zewnątrz, tak więc nie będzie problemu z trafieniem tam, a naprawdę warto bo można u nich zakupić produkty z takich browarów jak: Svijany, Černá hora, Polička, Avar, Zlatovar, Konrad, Rohozec, Krakonoš, Janáček, Ježek, Platan, Vysoký Chlumec, Klášter, Rychtář, Pernštejn, Valášek, Chotěboř, Chodovar, Dudák, Rebel, Poutník, Rožnov, Litovel, Holba, Bergquell Brauerei. Oprócz piw do nabycia również firmowe szkło, piwna kosmetyka i prasa tematyczna.

    Sklepik otwarty w następującym czasie: pon, wto, śro, pią od 9 do 18, czwartek od 9 do 17.30, sobota od 9 do 12.

    Co istotne posiadają własną stronę internetową: http://www.damsipivo.cz/ gdzie można sprawdzić jakie aktualnie piwa są do nabycia. Mnie udało się dziś zakupić kilka wielkanocnych specjałów m.in. Holbę, Litovela czy Rychtařa. Pod koniec przyszłego tygodnia mają ponoć być piwa z Rożnova.

    Jeszcze jednym plusem tego przybytku jest bliskie położenie z knajpą Hobit na ul. Přivozskej. Wracając na dworzec Ostrava Stodolni po paru Qaskach u Hobita można dokonać interesujących piwnych zakupów na spożycie w domu.
  • danhaj
    Senior
    • 04-2010
    • 619

    #2
    Widziałem ich reklamę na pivni.info. Zwróciłeś może uwagę na fakt czy mają w ofercie czerhohorską lemoniadę z chmielem na półkach?


    Dodałem info o tym lokalu do tematu, w którym zbieram informację o sklepach z dobrym wyborem piwa w Czechach:
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl

    Comment

    • Alexanderfeld
      Senior
      • 08-2009
      • 173

      #3
      [QUOTE=danhaj;973394] Zwróciłeś może uwagę na fakt czy mają w ofercie czerhohorską lemoniadę z chmielem na półkach?


      Nic takiego nie rzuciło mi się niestety w oczy, ale bedąc tam następnym razem sam zapytam z ciekawości bo nawet nie wiedziałem chmielowe lemoniadki są produkowane.

      Comment

      • Alexanderfeld
        Senior
        • 08-2009
        • 173

        #4
        Z informacji na ich stronie internetowej wynika, że sklep zmienił lokalizację i został przeniesiony pod ten adres:

        ul. Místecká 256, Ostrava-Hrabová

        Trochę szkoda bo bliskość tego sklepu z lokalem Hobit jak dla mnie mocno podnosiła jego rangę .

        Comment

        • ZKB
          Senior
          • 12-2009
          • 172

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld Wyświetlenie odpowiedzi
          Z informacji na ich stronie internetowej wynika, że sklep zmienił lokalizację i został przeniesiony pod ten adres:

          ul. Místecká 256, Ostrava-Hrabová

          Trochę szkoda bo bliskość tego sklepu z lokalem Hobit jak dla mnie mocno podnosiła jego rangę .
          Alexanderfeld- bywasz w tym sklepie regularnie?
          Beer is for life not just for christmas !

          Comment

          • Alexanderfeld
            Senior
            • 08-2009
            • 173

            #6
            Byłem tam raptem 2 razy. Głównie ze względu na możliwość połączenia "przyjemnego z pożytecznym" czyli wizyty w Hobicie i zrobienia po drodze zakupów. Poza tym widać, że właścicielom zależy na tym biznesie, ponieważ zawsze informują na swojej stronie internetowej co jest aktualnie do nabycia. Obawiam się, że po przeniesieniu sklepu raczej przestanę tam bywać, bo z tego co patrzyłem na mapie Ostrava-Hrabová to jednak zad... no, powiedzmy peryferia, a moim najczęstszym środkiem lokomocji po Czechach są pociągi.

            Comment

            • ZKB
              Senior
              • 12-2009
              • 172

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld Wyświetlenie odpowiedzi
              Byłem tam raptem 2 razy. Głównie ze względu na możliwość połączenia "przyjemnego z pożytecznym" czyli wizyty w Hobicie i zrobienia po drodze zakupów. Poza tym widać, że właścicielom zależy na tym biznesie, ponieważ zawsze informują na swojej stronie internetowej co jest aktualnie do nabycia. Obawiam się, że po przeniesieniu sklepu raczej przestanę tam bywać, bo z tego co patrzyłem na mapie Ostrava-Hrabová to jednak zad... no, powiedzmy peryferia, a moim najczęstszym środkiem lokomocji po Czechach są pociągi.
              No tak, patrząc na ofertę to chętnie bym się tam pojawił ale jedyna rozsądna opcja to samochód, co wiąże się niestety z pewnymi ograniczeniami
              Beer is for life not just for christmas !

              Comment

              • danhaj
                Senior
                • 04-2010
                • 619

                #8
                Wysyłają też pocztą, ale do Polski pewnie nie.
                Dokładny adres: Místecká 126/256, Areál Benziny a.s. u Makra, Ostrava - Hrabová.

                A oferta naprawdę ciekawa. Chociaż mogliby Warnsdorf pisać przez "V"
                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                www.czechforum.pl

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  #9
                  Byłem dziś i powiem, że lokalizacja jest daleka od ideału. Daleko od centrum, znaleźć też trudno. Pojechałem tramwajem nr 1 do przystanku Dubina. Stamtąd jest na piechotę jakieś 10 minut drogi, należy wyjść tunelem pod drogą w lewo i potem skręcić na prawo na Vaclava Jirikovskeho i cały czas za drogą. Będzie w oddali widać plecy Tesco (biały budynek), dalej iść wzdłuż Tesco i Makro aż do ronda. Na rondzie w lewo, aż dojdziemy do stacji benzynowej Benzina, ale nie idziemy do dystrybutorów, tylko przed samą stacją skręcamy w lewo, na teren z tyłu stacji, vis a vis po schodkach mieści się Damsipivo. Miejsce oznakowane jest dopiero przy samej stacji - 30 minut szukania.
                  Na półkach głównie oferta Policki, Novej Paki, Svijan i Cernej Hory. Kocoury były, ale wyprzedali wszystkie Pety. Dużo szkła i gadżetów wspomnianych browarów, do tego piwne kosmetyki, ubrania kolarskie oraz 3 rodzaje napojów owocowych z dodatkiem chmielu (0,005 g) - produkcja Cerna Hora.
                  Obsługa miła, pomocna. W lokalu klientów brak. Być może w inne dni jest ruch, z tyłu sklepu majaczy całkiem pokaźne blokowisko.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • Alexanderfeld
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 173

                    #10
                    Sklep ponownie zmienił swoją lokalizację. Aktualny adres to:

                    Tesco Hrabová za Makrem
                    Prodloužená 807
                    720 00 Ostrava-Hrabová

                    Comment

                    • wojtekfeduni
                      Senior
                      • 09-2010
                      • 133

                      #11
                      wie ktoś jak wygląda zakup większej ilości piwa
                      jakie są koszty za skrzynki?

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12148

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtekfeduni Wyświetlenie odpowiedzi
                        wie ktoś jak wygląda zakup większej ilości piwa
                        jakie są koszty za skrzynki?
                        Zakup większej ilości piwa opiera się na wydaniu większej ilości gotówki. Bez konieczności płacenia akcyzy i VAT można wwieźć do kraju 110 l. piwa. Kaucja za skrzynkę to 100 kc.
                        Last edited by darekd; 26-02-2012, 12:03.

                        Comment

                        • wojtekfeduni
                          Senior
                          • 09-2010
                          • 133

                          #13
                          Przed wyjazdem do sklepu proponuje złożyć zamówienie przez internet i dać znać kiedy się będzie bo nie wszystko jest na stanie

                          Comment

                          • ZKB
                            Senior
                            • 12-2009
                            • 172

                            #14
                            Odwiedziłem dzisiaj ten sklep a właściwie sklepik. Mieści się w markecie Tesco na południowych obrzeżach Ostrawy, przy wyjeździe na Frydek Mistek. Zaopatrzenie dobre, większość piw, które znajdują się na stronie jest ale co mnie zdziwiło nie przyjmują na wymianę butelek z browarów, których nie mają w ofercie. Obok jest skup butelek, więc i tak to nie problem. Ceny bardzo przystępne, nawet przy obecnym dość wysokim kursie CZK: piwo w granicach 13-16 CZK.

                            Czy ktoś z okolic Bielska bywa w tym sklepie w miarę regularnie?
                            Beer is for life not just for christmas !

                            Comment

                            • Nene
                              Junior
                              • 06-2012
                              • 5

                              #15
                              Sklep znowu zmienił lokalizację:
                              28. října 102/243,
                              wejście od ulicy Jahnova
                              Ostrava-Mariánské Hory
                              709 00 Ostrava
                              Prawie w centrum, łatwy dojazd i dość blisko Poruby co mnie cieszy (chociaż o wiele za późno, bo w czerwcu opuszczam Ostravę)

                              Ja z Ostravy do Bielska jeżdżę mniej więcej co dwa tygodnie
                              Last edited by Nene; 08-06-2012, 13:24.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎