Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ankieta dotycząca branży piwowarskiej - prośba o wypełnienie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pro-thinker
    Junior
    • 05-2010
    • 6

    Ankieta dotycząca branży piwowarskiej - prośba o wypełnienie

    Witajcie,

    Czy mógłbym prosić zainteresowanych o wypełnienie poniższej ankiety dotyczącej branży piwowarskiej? Zajmie to Wam 2minuty, a mi to nie zwykle pomoże... Obiecuję udostępnić wyniki i ich analizę, jak tylko skończę badania na ten temat. Liczę na Was

    Profesjonalny program do tworzenia ankiet online i badań klientów i pracowników. Uznane narzędzie wśród firm, uczelni i dużych organizacji.


    Kamil S.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    W szkole zadali? Będzie teraz trzysta takich ankiet?

    Comment

    • Pro-thinker
      Junior
      • 05-2010
      • 6

      #3
      W ramach odpowiedzi.

      Zamiast ironizować, nie lepiej wprost zapytać? Zadania domowe, były w podstawówce, zaczynały się najczęściej od napisania "W domu" pamiętasz? Natomiast studiując i kończąc magisterkę, zadań domowych już nie ma. Piszę pracę magisterską, do której jest mi potrzebna ta ankieta - jej wyniki.

      Dziękuję Wam, za wypełnianie. Nie wiem kiedy dokładnie, ale obiecuję, ze wnioski zamieszczę
      Last edited by Pro-thinker; 05-05-2011, 18:34.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Lubię wiedzieć, komu, po co i na co odpowiadam. Krzysiu pewnie też (ludzie starsi tak mają ). Dlatego tym razem poczekam na innych studentów i inne ankiety .

        Comment

        • kony
          breweriarz
          • 08-2005
          • 1701

          #5
          Próbowałem ale nie uniosłem.

          1 . Czy lubi Pan/Pani piwo? *
          Tak
          Pół na pół
          Nie
          Może jeszcze dodaj "nie wiem". To ankieta dla dorosłych czy dla niezdecydowanych nastolatek?

          6 . Jakie opakowanie lub formę podania piwa preferuje Pan/Pani najbardziej? *
          butelka
          puszka
          z beczki/ kega / nalewaka, wprost do pokala
          nie ważne z jakiego opakowania, ważne, żeby było w szklance / kuflu
          inne
          Teraz Ty się zdecyduj co chcesz wiedzieć? Opakowanie czy forma podania? Jak lubię w szklance to automatycznie musi mi być wszystko jedno w jakim opakowaniu.
          Mogłeś się bardziej przyłożyć.

          Comment

          • Baard
            Senior
            • 01-2010
            • 316

            #6
            Ankieta z gatunku ciężkich i niedopracowanych. Oprócz pytań i odpowiedzi wymienionych przez kony, kolejne też osłabiają. Pyt. 15, zła skala odpowiedzi. Powinieneś dodać jeszcze odpowiedź: beznadziejna. W pyt. 17 druga odpowiedź jest jakaś bez sensu. No a już pytanie 20 to katastrofa. Asortymentem jest możliwość obejrzenia?? Aha, w pytaniu 10. te przedziały też są dziwaczne, bo jeśli kupuję piwo w cenie 1,79 lub 2,35zł to nie łapię się do żadnego przedziału. Nie lepiej zrobić to w ten sposób: 0-1,50; 1,51-3,00; 3,01-4,50; 4,51-6,00 i ostatnia powyżej 6zł.

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #7
              No wiesz, jak tak daleko już nie dobrnąłem

              Comment

              • Baard
                Senior
                • 01-2010
                • 316

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                No wiesz, jak tak daleko już nie dobrnąłem
                To tak z nudów.

                Comment

                • Pro-thinker
                  Junior
                  • 05-2010
                  • 6

                  #9
                  kony

                  Co do odpowiedzi "pół na pół" - chodziło o to, że nie które rzeczy tolerujemy, zjemy/wypijemy odświętnie itd. Odpowiedź dla bardziej niezdecydowanych.

                  Co do pytania o "opakowanie/formę podania", tak teraz myślę, że faktycznie jest niedopracowane, za późno już na zmianę, także kicha... Masz rację...

                  Baard

                  Pytanie 10: zgadzam się, mogłem zrobić te przedziały jak mówisz, byłoby to bardziej matematycznie, ale z 2 strony, osoba odpowiadająca powinna wiedzieć, który przedział jest jej bliższy…
                  Pytanie 15: brakuje tylko odpowiedzi „beznadziejną” to chyba ta skala nie jest chyba zła? Po prostu brakuje 1 odpowiedzi wg. Ciebie.
                  Pytanie 17: „ważne przy okazji” – jest to ważny aspekt, aczkolwiek nie on się liczy najbardziej, wśród reszty. Może coś tam mógłbym zmienić, ale nie dostałem, żadnych sugestii
                  Pytanie 20: katastrofa… Czy znane są Ci asortymenty piwowarstwa domowego. Wychodzę z założenia, że poznajemy przez różne wrażenia – wzrokowe, smakowe, dotykowe. 1. Osoba mogła zostać poczęstowana domowym piwem, 2 zaś mogła obejrzeć tylko butelki w piwniczce itd…

                  Dzięki i tak za opinie, bo przez to mam nadzieję, że nie popełnie podobnych błędów potem!

                  Comment

                  • Ahumba
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 8962

                    #10
                    Jeszcze taka sprawa:

                    Pyt. 15.

                    Pytanie jest o jakość piwa.

                    Jakość jest pierwszorzędna, zawsze jednakowa.

                    Co to ma jednak np. do smaku piwa.

                    Na tym forum odpowiadający podadzą tu najprawdopodobniej najgorszą dla piwa odpowiedź. Mając na myśli ogólną ocenę piwa. A ona niewiele ma wspólnego z jakością.

                    Nie wiem, czy czujesz co mam na myśli.

                    Jeśli pytasz MNIE o jakość piw koncernowych - odpowiedź brzmi dobra/bardzo dobra.

                    Jeśli pytasz MNIE o ogólną ocenę piw koncernowych - odpowiedź brzmi beznadzieja (poza 1-2 wyjątkami).
                    Last edited by Ahumba; 06-05-2011, 14:23.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pro-thinker Wyświetlenie odpowiedzi
                      Co do odpowiedzi "pół na pół" - chodziło o to, że nie które rzeczy tolerujemy, zjemy/wypijemy odświętnie itd. Odpowiedź dla bardziej niezdecydowanych.
                      W życiu bym nie odgadł że to o to chodzi.
                      Myślałem, że może niektórzy lubią pół na pół z sokiem albo z wódką ...

                      Comment

                      • Pro-thinker
                        Junior
                        • 05-2010
                        • 6

                        #12
                        Ahumba

                        Jakość jest abstrakcyjna i każdy choć zazwyczaj podobnie, to nieco inaczej postrzega pewne rzeczy odnosząc się do jakości.

                        Chodziło mi o odniesienie jakości piw koncernowych do tych z mniejszych browarów, minibrowarów etc. To tak samo jakby porównywać np. jajko z fermy (3), do jajka z wolnego wybiegu albo eko (1-0). Jajko jak jako, niby takie same, ale inne - z piwem jest podobnie prawda? Tak mi się wydaje.

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          #13
                          Może szybciej zrozumiesz, jak napiszę tak:

                          Materiał na koszulę jest bardzo wysokiej jakości . Koszula też - nie gniecie się, nie rwie, jest przewiewna. Jakość ideał. Ale w życiu jej nie założysz, bo jest nieładna, głupi wzorek, kolor fatalny.

                          I z piwem jest podobnie.

                          Z pytania wychodzi, że interesuje Cię jakość.
                          To że coś jest jakościowo extra jeszcze nic nie znaczy.
                          Komputer spowoduje, że jakość piw koncernowych jest ok. nie jest kwaśne, kolor ładny itd. itp . Browar regionalny nie ma komputera i czasem trafi się piwo o jakości delikatnie mówiąc nie koniecznie..... W wielu browarach regionalnych czasem tylko trafi się piwo jakościowo dobre.
                          Jednak to piwo koncernowe JAK DLA MNIE w większości po prostu nie ma smaku.
                          Więc pytam co mi po ich jakości?
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • Pro-thinker
                            Junior
                            • 05-2010
                            • 6

                            #14
                            Teraz jasne.

                            Źle sformuowałem pytanie i to mój ewidentnie błąd... Trochęjest już za późno na poprawki Profesor nie zauważył błędów merytorycznych, a Pan tak - wniosek? O kant d... z takimi wykładowcami...

                            W każdym razię, będę bardzie uważny w przyszłości. Dziękuję Panu za zwrócenie uwagi

                            Comment

                            • kony
                              breweriarz
                              • 08-2005
                              • 1701

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pro-thinker Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jakość jest abstrakcyjna i każdy choć zazwyczaj podobnie, to nieco inaczej postrzega pewne rzeczy odnosząc się do jakości.
                              Bzdura. W tym przypadku jakość to bardzo konkretnie określone, mierzalne parametry fizykochemiczne.
                              Uznaniowa i subiektywna może być ocena konsumenta a ta nie musi iść w parze z parametrami będącymi w centrum zainteresowania działu kontroli jakości.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎