Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Utenos, Utenos Porteris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Utenos, Utenos Porteris

    Prod. Utenus Alus w Utenie, Litwa. Import prywatny.

    Butelka 0,5 l zaw. alkohol 6,8 %.

    Kolor ciemnobrązowy z czerwonawym odcieniem. Piana niezła. Zapach słodkawo-karmelowy, typowy dla portera. Smak także porterowy, przyjemny, ale mniej intensywny od naszych piw tego typu. Daję "4".
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Utenos Porter

    Nieoceniony Stawski sprowadza go do USA.
    Faktycznie lżejszy i jaśniejszy niż polskie portery, dla mnie nawet za bardzo. Czegoś mi w nim brakuje, może charakteru? 3 (2-5)
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      podoba mi się jego esencjonalny charakter, nieco lżejszy od polskich porterów, głęboka acz "gładka paloność" w smaku, zwarta średniotrwała piana, no i ten kolor wiśniowobrązowy

      polecam
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        barwa mahoniowa, klarowne, piana bezowa, szybko opada pozostaje cienka warstewka do końca, zapch mocny, slodowo-alkoholowy, w smaku jednak nie czuc alkoholu, jest lagodne, "ostre" w smaku, pozostaje uczucie mocnej w mairę picia, ogólnie porterek na 3+, dobry ale nie rewelacyjny
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • piwo
          Senior
          • 08-2001
          • 810

          #5
          Wczoraj wypity, barwa mniej ciemna niż polskie.
          Bardzo kwaskowy. Mocy nie czuć.

          Na 4.

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #6
            Zdobyczny z giełdy. Bardzo mi smakował. Rzeczywiście lżejszy niż nasze portery i jakby delikatniejszy, ale zyskuje tym, że poszczególne walory smakowe są bardzo ładnie dopasowane do siebie, dzięki czemu smak wydaje się pełny. Daję mocne 4.
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              #7
              Nie jest tak ciemny i nieprzejrzysty jak nasze portery, ale jego barwa jest głęboka, popadająca w bordo. Bardzo ładna, beżowa, drobna piana dość szybko się zredukowała. W zapachu silna porterowatość palono-gryczana. W smaku nieco może lżejszy niż nasze portery, ale w niczym im nie ustępuje: wyraźna gorycz, w pierwszych łykach wytrawny, mocny, w miarę spożywania wydawał się coraz lżejszy i gładszy w piciu, co z kolei zwróciło moją uwagę na lekkie nuty słodyczy. Całkiem ciekawy porter.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Svyturys-Utenos alus, Utenos Porteris

                Butelka 0,5 lit. alkohol 6.8 %, eks. brak, import prywatny, cena 2.29 lita
                Kolor – wiśniowo-brązowy, klarowny
                Piana - drobnobąblowa, beżowa, wysoka, średniotrwała, opadła w ciągu 5 minut
                Zapach – karmelowo-kawowy
                Wysycenie - w normie
                Smak – mocny karmelowo-kawowy,mocna goryczka palonego słódu, nuty słodkie minimalne
                Ciężki ale bardzo dobry porter. Warty polecenia.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Piwko :
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    zaw. alk. 6,8%, but. 0,5 l
                    kolejne piwo od Sibarha. Dzięki.

                    Tak to bywa, że wszystko, co dobre ma swój kres i tak też stało się z moim zapasem estońsko-litewskich specjałów otrzymanych od Sibarha, z których ten porter jest właśnie ostatni .
                    O ile zdążyłem się zorientować w rozmaitych rankingach, ten właśnie porter właśnie cieszy się największym uznaniem z całej gamy piw Utenosa.
                    Kolor - brązowo-wiśniowo-miedziany, bardzo ładny;
                    zapach - słodowo-owocowy, palony, lekko cierpkawy;
                    piana - drobna, kremowa, tworzy potężną czapę, ale szybciutko się kurczy, pozostawia jednak miłe dla oka resztki na ściankach kufla i sporą pierzynkę pośrodku;
                    smak - zaskakująco dobry (zwłaszcza po "ciemniakowatym" estońskim Le Coq'u); bardzo goryczkowy i cierpkawy początek budują wyraziste kompozycje palonego słodu; mamy tu mocne nuty smakowe, ale nie tak wytrawno-cierpkie jak w rodzimych porterach; tutaj całość jest trochę lżejsza, ale nie rozwodniona; po chwili wyraźnie wyczuwalne nuty czekoladowe łagodzące pierwszego "kopa smakowego" i końcówka bardzo goryczkowa. Wydaje się, jakby litewskim piwowarom udało się bez uszczerbku zachować pełen bukiet dobrego polskiego portera przy dużo niższej ekstraktywności. I bardzo przyjemnie się to pije.

                    Szczerze polecam.
                    Dziękuję też Sibarhowi i Twilightowi za dostarczenie w moje ręce. Wasze
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      #11
                      Porterek juz kupiony w Polsce za 3,30 we własnym sklepie .Tak jak już poprzednio opisano dużym plusem tego piwa jest piękny wiśniowo-mahoniowy kolor , bo piana choć po nalaniu tworzy dużą beżową czapę to jednak szybko opada .W smaku nie czuć alkoholu choć brakuje mi tej mocy jakie mają nasze portery


                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Kupiony za nieco ponad 3 zł w Katowickim SKARBKU.
                        Barwa tego piwo to dla mnie mistrzostwo. Piękna ciemna czerwień bursztynowa, genialna.
                        Piana brunatna gęsta i trwała. Po paru minutach zanika ale zostawia i tak milimetrowy kożuszek.
                        Zapach głęboko owocowy, mnie zwala na kolana. Czuć także paloność słodu.
                        Smak także złożony, bogaty. Tu także dominuje owocowość pomieszana, z jakby nieco ukrytym w stosunku do niej, palonym słodem. Pięknie się to wszystko rozlewa po języku i podniebieniu. A pojawia się jeszcze bardzo zakamuflowana goryczka jako dopełnienie.
                        Aż żałuje że kupiłem tylko jedną butelkę.
                        Zdaje się ze będę musiał zrobić większy zapasik na tradycyjne zimowe chorzowskie spotkanie przy porterze.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • pluto
                          Junior
                          • 08-2006
                          • 28

                          #13
                          Cena dokladnie 3,69 w Delikatesach w Katowickim Skarbku.
                          Barwa ciemno bordowa , jaśniejsza od naszych porterów.
                          Piana na początku gęsta powoli opadająca koloru beżowo-orzechowego. Zostaje do końca obrczka oraz kręgi na szkle.
                          Smak o mniej wyczuwalnej paloności, bardzo fajny z wywazona goryczką.
                          Od jakiegos czasu bez problemu dostępny w Skarbku, będzie czestym piwem w mojej diecie.

                          Comment

                          • solozzo
                            Member
                            • 08-2006
                            • 87

                            #14
                            znalazlem wartość extraktu 18,3% jest na kontrze cyrylicą wypisane.
                            vere sede vacante est

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Ostatnie piwo z pakietu otrzymanego w lutym od Sibarha. Dzięki!

                              Kolor przypomina colę.
                              Piana wysoka, drobnoziarnista, gęsta i beżowa.
                              Zapach silny, podobny jak w innych porterach z państw nadbałtyckich. Czuć toffee, kawę, orzechy.
                              W smaku zaskakuje wytrawność, która po chwili staje się aż winna. Później uderza bardzo solidna porterowa paloność i lekka kwaskowość, taka kawowa. Brakuje mi w smaku nut owocowych, z tego powodu ze wszystkich próbowanych przeze mnie pribałtyckich porterów ten wypada najsłabiej. Co nie znaczy że jest złym piwem, bo wręcz przeciwnie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎