Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Bretagne, Britt Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De Bretagne, Britt Blonde

    Butelka 0,33 litra, alkohol 6 %, eks.brak, kapsel Britt
    Kolor - miodowy, mętny
    Piana - drobna, wysoka, średnio trwała
    Zapach - słodko-owocowe z nutą pszeniczną
    Gaz - ok
    Smak - wyraźne nuty cytrusowe, lekko winne, lekki kwasek, średnia słodycz, goryczki w zasadzie brak
    Poprawne, do smakowania

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3498 - moje 1724 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Ciemnosłomkowy, mętny.
      Piana: Piała, dosyć gęsta, średnio obfita, średnio trwała, opada do dziurawego kożucha.
      Zapach: Mocno weizenowy, wyraźne banany i drożdże dominujące aromat, lekka guma balonowa.
      Smak: Treściwość średnio niska. Tu już widać, że nie jest to rasowy weizen, choć posmaki gumy i bananów dalej grają ważną rolę. Oprócz tego mamy słodowość, nutkę piwniczną i lekko cytrusową. Goryczka dosyć niska. Finisz wytrawny.
      Wysycenie: Średnie.
      Ogółem: Ciekawe na swój sposób piwo. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia w jakim ono jest uwarzone stylu i czy w ogóle w jakimkolwiek. Jakbym miał zgadnąć po samym zapachu - hefeweizen, ale łyk rozwiewa to przekonanie, belgijski klasyczny blonde to też z całą pewnością nie jest. Na ratebeer przypisują go do kategorii Biere de Garde i chyba sam byłbym najbardziej skłonny je tutaj przypisać, choć zastanawiające są bardzo zdecydowane bananowe nuty weizenowe. Nie wydaje mi się, żeby to było na miejscu choć znawcą stylu nie jestem.
      BeerFreak.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎