Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Radegast, Klasik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Radegast
    Senior
    • 02-2001
    • 1124

    Radegast, Klasik

    Kolejny z produktów Radegasta zawiera 3,6% obj.alk..
    Jest leciutkim piwem o jasno złotej barwie i długo utrzymującej się piance. Goryczka w nim zawarta sprawia, iż byłby to wspaniały produkt chłodzący na upalne dni (te zapiski pochodzą z wakacji lecz i teraz mam na niego smaka). W skali od 0 do 5 dostaje odemnie zdecydowanie 5 i to nie ze względu na sentyment czy cokolwiek co na słączy tylko poprostu jest pysznym piwkiem.
    Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Potwierdzam, dla uzupełnienia dodam, ekstrakt 10%, barwa złocista, piana obfita, gruboziarnista, szybko spada i tworzy delikatny kożuszek.
    I ta cena 4,90 korony/0.5 litra.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      W Bohuminie, tuż przy granicy, butelka 0,5 kosztuje 7 koron.
      Dobre lekkie piwo. Ale nie rewelacja.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #4
        Rewelacyjne piwko za jedyne 5,20 koron. Bardzo leciutkie było przebojem moich zimowych ferii w Czechach. Po nartach świetnie relaksowało, szkoda tylko że nie jest dostępne z beczki w barach.
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • Cezar
          Senior
          • 05-2001
          • 1349

          #5
          Niby to Radegast, ale tak nie do końca, produkowany jest albowiem w browarze Velké Popovice (tego od Kozela). Na etykiecie widać tylko napis "Klasik", "Radegast" ukryty jest wstydliwie z tyłu. Zresztą sama etykieta wykonana jest wg starego wzornictwa Radegasta. Browar z Nošovic już od dawna korzysta z innej szaty graficznej.

          Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo dobre, lekkie piwko, co nie jest wcale łatwe do osiągnięcia przy tak niskiej zawartości alkoholu.
          Attached Files

          Comment

          • ajos
            Member
            • 09-2004
            • 91

            #6
            Piwo piłem w zeszłym roku więc pamieć może zawodzić, ale...
            Z tego co pamiętam jest to 9. I czuć to w smaku, jakby ktoś nieco rozwodnił klasyczną czeską "desitke".
            Piwo idealne do siedzenia całą noc przy ognisku, szczególnie dla tych co lubią pić piwo a nie się upić ( 1 wieczór = skrzynka na 3)
            Ogólnie: db, choć nie wiem czy nie ma tu bonusa za wrażenia ogniskowe (piwo smakuje lepiej w dobrym towarzystwie)

            Comment

            • Piotras
              Senior
              • 08-2003
              • 307

              #7
              Nie rozumiem czemu to piwo należy do portfolio Radegasta, na nowej etykiecie nie ma już ani słowa o nim(Radegascie)ale jest na stronie Plzneńskego Prazdroju, na zdjeciu razem z 'radkami." I warzone już też w Pilznie. Piwo: Piana gęsta ale długo nie egzystowała, opadła aż do prawie całkowitego znikniecia,kolor:bursztyn ,lekko słodowy zapach, nasycenie też delikatne, Smak: zdecydowana goryczka, ale lekko stłumiona,nie jest wodniste, dobre, polecam
              Import własny z Harachova.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                w takim razie opisuj je pod nowym tematem - Pilzno, Radegast Klasik skoro masz pewność że akurat tam był Twój egzemplarz uwarzony.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Piotras
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 307

                  #9
                  Ale ten temat nie nazywa się Nosovice Radegast, tylko Radegast Klasik, wiec to mnie upewniło ze pownienem je opisać tutaj.Dziwna sprawa z tym piwem bo nawet na rachunku widniał jako Radegast, P.Prazdroj, który jest włascicelem marki Radegast i browaru w Nosovicach być może czesć produkcji przenosi do Pilzna, na etykieci widnieje tylko: Vyrabi:Plzensky Prazdroj A.S, U Prazdroje 7, 304 97 Plzeń.Nie znaczy to wiec definitywnie że piwo nie jest z Nosovic, ale tez nic o tym nie mówią. Myślę wiec że lepiej aby ten opis został w tym miejscu. Pzdr

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Po przeniesieniu produkcji tego piwa do browaru Platan, dalszy ciąg dyskusji w wydzielonym temacie Platan, Klasik

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎