Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo nad Bałtykiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Piwo nad Bałtykiem

    Witam wszystkich Forumowiczów z Mielna nad polskim morzem. Siedzę sobie właśnie w kawiarence internetowej (pogoda pod psem) i piję 0,5 Lecha. Jestem zaskoczony tym co zastałem w nadmorskich lokalach....TYSKIE,TYSKIE,TYSKIE,LECH,LECH,WARKA,Ż YWIEC....a gdzie lokalne piwa z nadmorskich dużych, średnich i małych browarów (BOSMAN,BROK,AMBER..)

    Jak widać zła pogoda idzie w parze ze złą, wręcz z fatalną ofertą lokalnych piw...
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #2
    Piwo

    Tyskie, Żywiec, Lech, Warka- nie jest tak zle, ale wiem czego Ci brakuje, jedziesz szmat kilometrów , idziesz z dużym apetytem na piwo , i co widzisz- to samo co w twoim mieście, a spodziewałeś się regionalnej egzotyki, ale myślę że jak dobrze poszukasz to znajdziesz coś z lokalnych browarów,
    a przypadkiem Królewskiego tam nie widziałeś?.
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Czy można się temu dziwić?? Niestety nie Lokale nad morzem nastawiają się na turystów i dlatego sprzedają same komercyjne marki. W końcu ich rozumowanie jest takie że znana marka przyciąga klienta I trudno się z tym nie zgodzić bo w końcu człowiek ogląda reklamy i myśli że na świecie jest tylko Żywiec, Lech, Warka i Tyskie. No a jak by zobaczył że leją jakiegoś Ambera to wyszedł by stamtąd i szukał znanych marek. Tak przynajmniej mi się wydaje No cóż prawie wszędzie tak się dzieje

      Comment

      • talrasha
        Senior
        • 11-2001
        • 685

        #4
        Jak byłem kilka lat (ze 3) temu w Jarosławcu to w jednym z lokali mogłem napić się mojego ulubionego Łódzkiego Mocnego
        Dziwi mnie również, że ciężko teraz dostać EB (nie przepadam za nim) bo kiedyś był to szlagierowy produkt nad morzem.
        Kiedyś czytałem na forum, że chcą tą markę wycofać, co mnie dziwi - tyle kasy ile poszło na jej promocję.
        Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #5
          Cóż liczy się tylko kasa , wiadomo że bar będzie lał tylko to na co znajdzie zbyt i nie będzie się bawił w sentymenty regionalne .
          Poza tym w kurortach w czasie sezonu dosyć preżnie działają PH browarów ( oczym powinien wiedzieć kolega Żywiec ) i podpisują umowy na wyłączność . A raczej jest to już dograne przed sezonem .

          Comment

          • NoLeafClover
            Senior
            • 09-2001
            • 449

            #6
            Międzywodzie

            Być może w Mielnie tak to wygląda że tylko LECH i WARKA. W Międzywodziu gdzie byłem trzy tygodnie temu jest trochę inaczej. Owszem można znaleźć LECHA i WARKĘ ale trzeba poszukać, króluje raczej BOSMAN, można dostać w dwóch parasolkowniach SZWEJKA z Bojanowa!!!!!, jest też KRÓLEWSKIE i TYSKIE ORAZ ŻYWIEC. Tyle z kija. Oczywiście w sklepie można dostać jeszcze inne piweczka
            NoLeafClover

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              W Świnoujściu głównie Żywiec ...

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #8
                Jak parę lat temu trafiłem na Hel to poczułem się jak w domu. W sklepie Namysłów i Głubczyce, serek Toska, margaryna Kama, jogurty Prima, woda Ustronianka. Tak jakbym nie wyjeżdżał z Opolszczyzny!
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • Włodek
                  Junior
                  • 10-2001
                  • 6

                  #9
                  Dla wszystkich spragnionych egzotyki polecam wypad z nad morza do Koszalina (oczywiście jak będzie padało) w niektórych lokalach można się napić niefiltrowanego Broka. Jest fantastyczne.
                  Ostatnio piłem go w lokalu "Kapitan Nemo"
                  Polecam i zapraszam.

                  Comment

                  • mapo
                    Junior
                    • 04-2002
                    • 18

                    #10
                    Witam wszystkich!
                    extra że przyjeżdzają ludzie nad morze, ale jak szukacie piw typowo regionalnych to nie zawsze jest łatwo.
                    generalnie tak jak wszedzie piwa typowo przemysłowe -lech, zywiec itp.- pełna globalizacja.....

                    Całe szczęście że można czasem jeszcze dostać Gdańskie, Ambera a dalej na Kaszubach (min. Chojnice, Wejherowo) Gochaz kija, chociaż nie jest łatwo.
                    jak będziecie w Trójmieście to Gdańskie można je kupić w mordownich m.in. przy ul. Jana z Kolna przy hali w Gdyni (3 min. od dworca Gdynia Gł. osob.) i m.in. w Sopocie (Pub Elita na ul. Podjazd) - 5 min. od dworca głównego.
                    pozdrowionko i milego browarowania
                    marek

                    Comment

                    • And69
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 1487

                      #11
                      mapo napisal/a

                      Całe szczęście że można czasem jeszcze dostać Gdańskie, Ambera a dalej na Kaszubach (min. Chojnice, Wejherowo) Gochaz kija, chociaż nie jest łatwo.
                      jak będziecie w Trójmieście to Gdańskie można je kupić w mordownich m.in. przy ul. Jana z Kolna przy hali w Gdyni (3 min. od dworca Gdynia Gł. osob.) i m.in. w Sopocie (Pub Elita na ul. Podjazd) - 5 min. od dworca głównego.
                      pozdrowionko i milego browarowania
                      marek
                      A skąd oni biorą te gdańskie przecież ten browar już dawno nie istnieje a produkcja została przeniesiona niestety do Elbląga ( bardzo duża strata dla tych piw ) .

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        MAPO I WŁODEK - witam na forum, ale może wpiszcie w profilu, skąd jesteście, to wrazie pobytu (domyslam się, że w Koszalinie i Trójmieście) zgłosimy się do Was jako do przewodników
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Żywiec
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 1571

                          #13
                          And69 napisal/a


                          A skąd oni biorą te gdańskie przecież ten browar już dawno nie istnieje a produkcja została przeniesiona niestety do Elbląga ( bardzo duża strata dla tych piw ) .
                          Elbląg przejął produkcję wraz z większością marek (Gdańskie, Kaper, Heweliusz..). Co do smaku to się zgadzam, że odbiegają od pierwowzoru

                          Comment

                          • mapo
                            Junior
                            • 04-2002
                            • 18

                            #14
                            witam!


                            Precyzuję - oczywiście ze Gdańskie jest produkowane przez Żywca w Elblągu i chyba wszyscy interesujacy się piwem to wiedzą.
                            chodziło mi tylko o to, ze oprócz innych piw, które są wszędzie mozna dostac jeszcze inne (np. Gdańskie, Amber)
                            co do jego smaku - to niestety jest zmieniony w stosunku do pierwowzoru.

                            pozdrowionko

                            Comment

                            • And69
                              Senior
                              • 06-2002
                              • 1487

                              #15
                              Gdzie te czasy gdy w miastach nadmorskich i promieniu ok. 50 km od morza było około 15 - 20 browarów , jak to się ma do obecnych 4 .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎