Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Persza Prywatna Browarnia, Medowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Persza Prywatna Browarnia, Medowe

    Miodowe piwko z lwowskiego browaru.
    Esktrakt 15%, alkohol 5,5%
    Kolor: słomkowy, jasny , klarowny
    Piana: gęsta, ale bardzo nietrwała.
    Wysycenie: dobre, choć wg Redyny nieco zbyt intensywne.
    Zapach: nuta miodowa bardzo delikatna.
    Smak: No właśnie! Piwo jest miodowe, ale nie słodkie. Miodowy posmak nie jest na pierwszym planie, raczej przebija się z tła, przez co piwo nie jest ciężkie. Za to jest miejsce na wytrawną goryczkę.

    Piwo przywiezione przez szwagra ze Lwowa. Jak na mój gust - warto się uczyć od Ukraińców.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      No i jestem zaskoczony. Nie zdarzyło mi się nigdy w życiu pić piwa miodowego o tak znikomym aromacie miodu. Za to od gazu aż cierpnie język. Ło matko i córko! Nie wiem co mam o tym sądzić
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Większość browarów ukraińskich dodaje miód przed fermentacją, polskich po (wyjątkiem jest np. Zawiercie). Stąd pewnie różnica, o której piszesz.
        Last edited by delvish; 04-12-2011, 13:43.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #5
          Nie lubię piw miodowych. To kupiłem z ciekawości i jestem mile zaskoczony. Tak jak pisał Czapayew, piwo nie jest ulepkiem jak nasze rodzime tego typu, miód nie dominuje w tym piwie.
          Piwo treściwe z fajną goryczką. Zakupiłem w Katowicach na Mariackiej za 5zł.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Rodzince-Bis za 4,50 zł.

            Pite 15 marca 2012.

            Kolor: Nasycone złoto, zupełnie klarowny.
            Piana: Niska, znika w oczach.
            Zapach: Silny, w równym stopniu piwny (chmiel i słodowość), jak miodowy. Przyjemny.
            Smak: Tu też miodowość nie jest przesadna. Bazą jest dość wytrawne, niezbyt treściwe piwo z fajnym chlebowym posmakiem, a miód to tylko lekka dodatkowa nuta.
            Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Sympatyczna, prosta etykieta.
            Uwagi: Fajnie, ze miód nie dominuje, ale całość, ma jednak za mało treści jak na taki ekstrakt.
            Last edited by Twilight_Alehouse; 29-03-2012, 18:45.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎