Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø, Beer Here Morke Pumpernickiel Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Nøgne Ø, Beer Here Morke Pumpernickiel Porter

    Butelka 0,5 litra, alkohol 7,5 %, eks. brak, warka nr 515, kapsel czarny goły, robione dla duńskiego Beer Here
    Kolor - czarny, zero przebłysków
    Piana - beżowa, wysoka i trwała
    Zapach - mocno palona kawa
    Gaz - okey
    Smak - mocna kawa, mocno palone, nuty czekoladowe, mocno słodkie i mocno gorzkie
    Gęste, aż lepkie, esencjonalne i treściwe. Pumpernikla nie wyczułem. Tylko degustacja.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3625 - moje 1788 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Piwo kupione w Marii w Krakowie. Butelka 0,5l. Alkohol 7,5%, ekstrakt? Piwo prawie czarne, mętne, nie przejrzyste. Piana mała, kawowo-brązowa. Mokra, trwała. Zapach mocny. Palone ziarno, owoce suszone, coś z wanilii. Palone ziarno w smaku także na pierwszym planie. Trochę suszonych owoców, suszonej śliwki i waniliowa nuta. Do tego nuty chmielowe w tle. Słodkie i gorzkie, jak pisał sibarh. Alkohol niewyczuwalny, jedynie troszkę mocy czuć. Posmak gorzki, palony, dość długi. Wysycenie delikatne, ale wyraźne. bez zarzutu. Opakowanie (jak na foto sibarha) trochę kiczowate, niemniej związane z „tytułowym” pumperniklem. Jeżeli na półce nie będzie piw z etykietami w podobnym stylu, to zwróci na siebie uwagę. Minusy to brak ekstraktu i goły kapsel. Bardzo dobre piwo. Ciężkie, oleiste, lepkie o rozbudowanym smaku. Mimo dużej mocy, pije się wyjątkowo lekko. Zdecydowanie warte spróbowania.
      Oceniam na 5+ (1 – 6).
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎