Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holandia, Bodegraven, Overtocht 43, Brouwerij de Molen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ada13
    Senior
    • 03-2004
    • 128

    Holandia, Bodegraven, Overtocht 43, Brouwerij de Molen

    Browar znajduje się w wiatraku tuż nad kanałem w ładnym małym miasteczku.
    Na miejscu jest również sklep z firmowym i nie tylko piwem, gadżetami typu koszulki, szkło oraz restauracja, w której jest zawsze kilka rodzajów piwa z kija. Jedzenie niestety nie zachwyca.
    Mimo to każdy wielbiciel piwa podczas pobytu w Holandii powinien koniecznie tam zajechać.

    Fotki w galerii:



    Last edited by ada13; 17-07-2011, 20:58.
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Zachwycające miejsce!
    Piwa wyśmienite, w cenie od 2 do 5 euro (0,25l) w zależności od gatunku. Próbowałem trzech: LENTEHOP (witt), GEBOREN EN GETOGEN (rauch), HEAVEN EN HELL (porter). Jedzenie drogie, ale podane cudownie i smaczne. Większość potraw w cenie 17-20 EURO (raki, strogonow, muszle św. Jana w piwie). Kindermenu (5 nugetsów i frytki) 10 EURO
    Sklep z piwem tak mnie powalił, że nie wiedziałem co kupić. Po raz pierwszy oszalałem w sklepie z piwem. Widziałem wcześniej może z dziesięć flaszek. Piw z 200 (USA, Belgia, Holandia, Szwecja, Dania, Francja.
    Miejsce polecił mi piokl13 i faktycznie jest to must see.
    Last edited by Bombadil13; 18-07-2011, 09:51.
    Poszukuję

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
      Po raz pierwszy oszalałem w sklepie z piwem. Widziałem wcześniej może z dziesięć flaszek.
      Ulala, jeszcze ci nie przeszło chyba, o co chodzi?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Ulala, jeszcze ci nie przeszło chyba, o co chodzi?
        Jak o co chodzi?

        Przetłumaczę: W sklepie było ponad 200 butelek z piwem. Ja dotychczas w swoim życiu widziałem tylko 10 z nich. Pozostałych 190 nigdy w życiu nie widziałem, nawet na zdjęciach.

        flaszka=butelka
        Last edited by Bombadil13; 18-07-2011, 10:27.
        Poszukuję

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Warto dodać, że browar odniósł duży sukces w USA i z tego powodu został wybudowany nowy browar. Instalacja z Czech. zdjęcia

          W dniach 23-24.09.11 odbędzie się pierwszy festiwal piwa w De Molen. Obecne będą browary z NL, Danii, Norwegii, Anglii, Belgii.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak o co chodzi?
            No już się tak nie dąsaj Wierz mi, to nie było czytelne.
            Wróciłeś, czy piszesz z Niemiec?
            Last edited by Pendragon; 18-07-2011, 10:51.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • AndrewZG
              Senior
              • 08-2009
              • 261

              #7
              Niedawno miałem także przyjemność odwiedzić De Molen i przy okazji rozmowy z właścicielką usłyszałem, że spora grupa facetów zachowuje się w tamtejszym beershopie jak dzieciaki wprowadzone do wielkiego sklepu z najładniejszymi zabawkami.

              Powyższy entuzjazm udzielił mi się również, ale założyłem sobie z góry kupowanie wyłącznie piw z De Molen, co i tak poważnie odchudziło mój portfel...

              Comment

              • purc
                Senior
                • 02-2009
                • 650

                #8
                Dojazd z Amsterdamu ok. 1 godz / z przesiadką w Utrechcie/ - uwaga ! jesli bilet powrotny kupujecie w Bodegraven, to tylko z w automacie na peronie za monety /nie przyjmuje banknotów, ani większości kart /Maestro czy Visa/. Nie ma kasy biletowej. Z dworca ok 10 min do młyna. Przyjemne wnętrze, prawie pusto /18 w dzień powszedni/. Sklep otwierają na życzenie w godzinach otwarcia tasting room /od 12 oprócz poniedziałków/.6 nalewaków, nalewają 0,2 -0,25 .zależy kto/. Stosunkowo tanio.

                Op & Toop 4,5% 2,50 Euro Pilsner.Dobry, ale nie smakuje jak Pilsner. Szczerze mówiąc nie wiem dokładnie, jak smakuje , bo wypicie go zajęło mi poniżej 2 minut / pierwsze piwo po całym dniu zwiedzania i podróży/.

                Winterhop 6%, 3,25 Euro ciemny bursztyn, mocno chmielone, chyba górna fermentacja
                dobre

                Jaar & Dag 7% 3,75 Euro saison ,rzadki styl , u nas prawie nieznany

                Amarillo 9% 4,75 Euro Double IPA klasyk , ale wolę z butelki /Strefa Piwa/

                Heer & Weer 9% 4'25 Euro Triple słodkawy alkoholowy podany za zimny

                Nacht & Onty 13% 5,50 Euro RIS za dużo alkoholu, za mało czekolady podane - jak zwykle - za zimne. Po ociepleniu lepiej. Trochę marudzę, ale oczekiwania - jak na najlepszy browar w Europie - były bardzo wysokie.

                Jedzenie dobre, ale drogie - główne dania ok. 17-18 Euro. Obsługa kelnerska bardzo miła, ale 1 z pań nie ma pojęcia o piwie, które sprzedaje, a druga ma trochę, ale fatalnie /tzn. za mało/nalewa.
                Ogólnie - piwa są dobre, jedzenie też /polecam polędwicę w ostrym sosie pieprzowym/,
                ale 2 najlepsze piwa De Molena piłem w Arendsnest w Amsterdamie. Na pewno trzeba odwiedzić, ale rarytasy niekoniecznie muszą być tu.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                  Trochę marudzę, ale oczekiwania - jak na najlepszy browar w Europie - były bardzo wysokie.
                  A skąd takie przekonanie, że to ma niby być najlepszy browar w Europie?

                  Opisy tym bardziej tego nie potwierdzają
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dojazd z Amsterdamu ok. 1 godz / z przesiadką w Utrechcie/ - uwaga ! jesli bilet powrotny kupujecie w Bodegraven, to tylko z w automacie na peronie za monety /nie przyjmuje banknotów, ani większości kart /Maestro czy Visa/.
                    Dlatego najlepiej kupować odrazu bilet powrotny. W automacie klikamy na dagretour, bilet ważny przez cały dzień do godz. 24.00 Bilet w jedną stronę to enkele reis

                    Gdy planujemy dłuższy pobyt i przemieszczanie się po NL komunikacją zbiorową można nabyć kartę OV-chipkaart. Można z nią jeździć pociągiem, tramwajem, autobusem, metrem i promami w całej NL. Za pomocą tylko tej karty kupimy bilet w automacie na stacjach kolejowych.
                    Last edited by jacer; 27-02-2012, 11:04.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gdy planujemy dłuższy pobyt i przemieszczanie się po NL komunikacją zbiorową można nabyć kartę OV-chipkaart. Można z nią jeździć pociągiem, tramwajem, autobusem, metrem i promami w całej NL. Za pomocą tylko tej karty kupimy bilet w automacie na stacjach kolejowych.
                      Czegoś nie rozumiem, kupujesz kartę OV-chipkaart między innymi po to by za jej pomocą kupić bilet w automatach?
                      Czyli płacimy podwójnie?
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        To jest takie coś jak Urban Card we Wrocławiu. Kartę się doładowuje w automatach. Nie macie takiego czegoś w W-wie?

                        Karta anonimowa kosztuje 7,50euro. Zdaje się, że można ją zwrócić i odzyskać kaucję.

                        Niedługo będą działać tylko karty chipowe, papierki powoli zostają wycofywane.

                        aha, gdy pociąg spóxni się 30min można odzyskać pieniądze w biurze obsługi klienta wypełniając formularz.
                        Last edited by jacer; 27-02-2012, 11:26.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          A skąd takie przekonanie, że to ma niby być najlepszy browar w Europie?

                          Opisy tym bardziej tego nie potwierdzają
                          Ratebeer Top Brewers 2011 / w 2012 na drugim miejscu za Struise/.
                          2 inne piwa pite w Arendsnest były rewelacyjne, podobnie jak wiele piw, których próbowałem wcześniej w Polsce w butelce /Rasputin, Hel & Verdoemenis, Mout & Mocca, Vuur & Vlam, Amarillo/.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎