Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amortyzacja, kredyty oraz nowy horror: Doradca vs. Analityk ;-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Amortyzacja, kredyty oraz nowy horror: Doradca vs. Analityk ;-)

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
    Teraz to Ty już brodzisz i to okrutnie.
    Kompletnie nie znacie się na temacie finansów, wiec nie będę z wami dyskutował, brak sensu gadać z laikami.
    Przeliczasz amortyzacje na litry piwa?! Amortyzację wlicza się w koszty, płaci mniejszy podatek, czyli więcej zostaje w kieszeni, to wszystko.
    A nie to, że coś mnie ileś kosztowało więc podnoszę cenę piwa, owszem podnosisz, ale nie na wprost, bo jest jeszcze właśnie ta AMORTYZACJA.
    Zrozumiano, czy ręcznie wytłumaczyć?
    Dawaj ręcznie.
    Last edited by ART; 31-07-2011, 10:24.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Nawiązując do branży, w której pracowałam dość długo oraz do profilu Wojmata mogę dodać, że poglądy na finanse firmy analityka kredytowego są diametralnie inne, niż pogląd na te same finanse przez właściciela firmy Nie dogadacie się, nie ma szans
    Last edited by Marusia; 30-07-2011, 10:50.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment


    • #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Nawiązując do branży, w której pracowałam dość długo oraz do profilu Wojmata mogę dodać, że poglądy na finanse firmy analityka kredytowego są diametralnie inne, niż pogląd na te same finanse przez właściciela firmy Nie dogadacie się, nie ma szans
      Dzięki Marusia, choć ktoś stanął w mojej obronie
      Tego socjalisty ...
      Last edited by Gość; 30-07-2011, 10:55.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Mnie tam tłumaczyli na studiach, że energia ze stosunkowo nowej elektrowni Opole jest dlatego najdroższa, bo wliczają amortyzację. Elektrownie wybudowane w latach 60tych mają najtańszą energię, bo się już dawno zamortyzowały.

        No ale pewnie się mylili na PWr.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
          Dzięki Marusia, choć ktoś stanął w mojej obronie
          Tego socjalisty ...
          Nie staję w niczyjej obronie, po prostu wiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty dla firm
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
            Teraz to Ty już brodzisz i to okrutnie.
            Kompletnie nie znacie się na temacie finansów, wiec nie będę z wami dyskutował, brak sensu gadać z laikami.
            Przeliczasz amortyzacje na litry piwa?! Amortyzację wlicza się w koszty, płaci mniejszy podatek, czyli więcej zostaje w kieszeni, to wszystko.
            A nie to, że coś mnie ileś kosztowało więc podnoszę cenę piwa, owszem podnosisz, ale nie na wprost, bo jest jeszcze właśnie ta AMORTYZACJA.
            Zrozumiano, czy ręcznie wytłumaczyć?
            W czym brodzę?

            Czy Ty nie rozumiesz, że amortyzacja to jest zobrazowanie zużycie sprzętu w określonym czasie, które znajduje odzwierciedlenie w kosztach firmy. Błądzić jest rzeczą ludzką, każdy może napisać głupotę, ale jeśli się jeszcze przy tym upiera...
            Dla mnie niestety wypowiadasz się jak ekonomiczny analfabeta i chyba nie jestem w stanie nadrobić spustoszeń w edukacji, jakie poczynił w Twoim wypadku ten czy inny system szkolnictwa. No bo ktoś Ci musiał wspominać o tej amortyzacji, bo znasz pojęcie, ale kompletnie nie rozumiesz co ono oznacza.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • a1410
              Senior
              • 08-2003
              • 613

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              poglądy na finanse firmy analityka kredytowego są diametralnie inne, niż pogląd na te same finanse przez właściciela firmy
              Bo analityk kredytowy jest pewną formą doradcy finansowego, a doradca finansowy to taki ktoś, kto tak długo zarządza Twoimi pieniędzmi, dopóki jeszcze coś zostanie...

              Comment


              • #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                Bo analityk kredytowy jest pewną formą doradcy finansowego, a doradca finansowy to taki ktoś, kto tak długo zarządza Twoimi pieniędzmi, dopóki jeszcze coś zostanie...

                Ale wniosek, chyba z 1410 roku

                Comment


                • #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  W czym brodzę?

                  Czy Ty nie rozumiesz, że amortyzacja to jest zobrazowanie zużycie sprzętu w określonym czasie, które znajduje odzwierciedlenie w kosztach firmy. Błądzić jest rzeczą ludzką, każdy może napisać głupotę, ale jeśli się jeszcze przy tym upiera...
                  Dla mnie niestety wypowiadasz się jak ekonomiczny analfabeta i chyba nie jestem w stanie nadrobić spustoszeń w edukacji, jakie poczynił w Twoim wypadku ten czy inny system szkolnictwa. No bo ktoś Ci musiał wspominać o tej amortyzacji, bo znasz pojęcie, ale kompletnie nie rozumiesz co ono oznacza.
                  Nie rozumiesz mnie i tyle.
                  Co innego jest amortyzacja, a co innego zwrotność biznesu, bo o to chyba tobie chodzi.
                  Tylko szkoda, że jak nie wiedząc o co chodzi, obrażasz ludzi.

                  Comment


                  • #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bo analityk kredytowy jest pewną formą doradcy finansowego, a doradca finansowy to taki ktoś, kto tak długo zarządza Twoimi pieniędzmi, dopóki jeszcze coś zostanie...


                    Doradca finansowy wciska kredytu, bo jest na prowizji od nich.
                    Analityk kredytowy szacuje ryzyko związane z finansowaniem tego komu doradca finansowy wciska te kredyty i odpowiada "głową" za udzielone kredyty, które się "wysypią".

                    Takaż oto jest różnica Panie a1410

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Doradca finansowy wciska kredytu, bo jest na prowizji od nich.
                      Analityk kredytowy szacuje ryzyko związane z finansowaniem tego komu doradca finansowy wciska te kredyty i odpowiada "głową" za udzielone kredyty, które się "wysypią".
                      Tak, bardzo typowe podejście analityka kredytowego do doradcy kredytowego. I tak właśnie analitycy kredytowi traktują wszystkie kredyty : doradca "wcisnął", a przecież się pacan jeden nie zna. Poszukajmy zatem czegoś, za co odwalimy kredyt i będzie spokój. Niestety, poziom wiedzy analityków kredytowych również bywa bardzo słaby, a wielu doradców zna się również na ocenie ryzyka kredytowego, a nie tylko wciska, zatem daj sobie spokój z takim generalizowaniem W swojej, byłej już na szczęście, karierze doradcy kredytowego bankowego (nie na prowizji, na etacie) przewalczyłam z analitykami wiele kredytów dla firm, które przez nich zostały skreślone na dzień dobry. Finalnie okazało się, że ja miałam rację, a analityk dostał po łapkach od szefa. Większość tych przypadków wzięła się właśnie z niebiańsko oderwanej od rzeczywistości analizy a'la "jebaka teoretyk".
                      Last edited by Marusia; 30-07-2011, 14:13.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Sokół83
                        szynkarz
                        • 12-2004
                        • 1598

                        #12
                        nie wiem czy zauważyliście ale wypowiadacie się juz nie na temat
                        Z INNEJ BECZKI

                        www.fotopolska.eu

                        Comment

                        • Micho441
                          • 04-2008
                          • 812

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bo analityk kredytowy jest pewną formą doradcy finansowego, a doradca finansowy to taki ktoś, kto tak długo zarządza Twoimi pieniędzmi, dopóki jeszcze coś zostanie...
                          ..a potem przakazuje klijenta w ręce firmy windykacyjnej.
                          Marusia..skoro doradca kredytowy ma zdolności o jakich napisałaś to skąd się wzięła kwota ponad 33 mld zł wierzytolności sprzedanych przez banki polskie z tytułu m.in. niespłaconych kredytów firmom windykacyjnym:
                          Nawet 800 mln zł mogą wydać w tym roku firmy windykacyjne na zakup portfeli wierzytelności. Takie są szacunki firmy Kruk, lidera branży. Według prognoz innych windykatorów wartość nominalna sprzedawanych złych długów może wynieść 6-7 mld złotych.


                          Ale, co to ma do ceny jednostkowej 0.5l butelki piwa?

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                            nie wiem czy zauważyliście ale wypowiadacie się juz nie na temat
                            Tak zauważyłam i już sama swój post wraz z innymi powiązanymi zgłosiłam do wywałki.

                            Micho, Twoje pytanie jest tak kompletnie od czapy, że wybacz, ale nie będę odpowiadać.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎