Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Myanmar, ABC Extra Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Myanmar, ABC Extra Stout

    Piwo przywiezione z Myanmaru. Puszka 0,33l. Moc 8%, ekstrakt? Kolor czarny, smolisty. Piwo prawie nie przepuszcza silnego światła (100W żarówka). Piana drobna, gęsta i dość trwała. Średnio duża o ciemnobeżowym wpadającym w kawowy kolorze. Zapach intensywny, bardzo ładny. Palone słody, nutki karmelowe. Czuć minimalną słodycz. Smak zdecydowany, palony, słodowy. Wyraźna gorzkość od palonych słodów. Słodycz, nikła, piwo wytrawne. Goryczka mocna i bardzo długa. Konsystencja oleista. Alkohol nie wyczuwalny bezpośrednio. Wysycenie niskie, drobniutkie. Opakowanie ładne kolorystycznie, ale dość przeciętne jeśli chodzi o grafikę. Niestety brak zawartości ekstraktu. Moim zdaniem naprawdę dobre piwo i najlepsze jakie piłem w Myanmarze. Było dość popularne, również lane, wiec wielokrotnie miałem okazję przekonać się o jego klasie. Na ile odpowiada ono deklarowanemu stylowi, nie wiem, bo mam małe doświadczenia ze stoutami. Jak by ktoś miał możliwość zakupić to zdecydowanie polecam. Oceniam je na 5 (1 – 6).
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    #2
    Archiwum spożycia z dawnych czasów. Nie mam dokładnego opisu ale pamiętam, że smakowało.
    Attached Files
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎