Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowenia, Portorož, Seča 81, Pivovarna Kapitol - nie istnieje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Fala
    Senior
    • 07-2004
    • 671

    Słowenia, Portorož, Seča 81, Pivovarna Kapitol - nie istnieje

    Dokładnie tak, jak w tytule. Owszem pod adresem Seča 81 znajduje się lokal Kapitol i wygląda dokładnie jak na zdjęciach w necie, ale gdy dojechałem szczęśliwy na miejsce i oznajmiłem kelnerowi, że chcę się napić ich piwa i zrobić kilka fotek, jak warzą piwo, a ten mi odpowiedział:
    Piwa nie robią już od 10 lat, wszystko zabrał bank. Zostały tylko pamiątkowe fotografie
    Trochę przesadził z tymi 10 latami, ale taka południowa specyfika
    Fakt faktem piwa Kapitol się nie napiłem.
    Dostępne było tylko Laško "z kija" i z butelek, Union z puszki (nie wiem, czy był z butelki, bo nie lubię tego piwa) i 2 piwa włoskie w butelkach - ciemne Kiefer Brau "Black Devil" z browaru BIRC SPA i drugie bezalkoholowe na jakiejś polskiej licencji, czy jakoś tak, bo na etykicie było coś z Warszawą (nie kupiłem i nie pamiętam dokładnie).
    Porobiłem trochę pamiątkowych fotek, zebrałem rodzinę i pożegnałem lokal (już nie Pivovarna) Kapitol, której właścicielem jest (lub był, nie dopytałem) człowiek o polsko brzmiącym imieniu Bogdan Gustinčič.

    Niniejszym proszę usunąć z mapy Browary w państwach byłej Jugosławii pivovarnu Kapitol
    Attached Files
    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
    Admin ma zawsze rację

    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ
  • Fala
    Senior
    • 07-2004
    • 671

    #2
    c.d. pamiątkowych fotek
    Attached Files
    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
    Admin ma zawsze rację

    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Od dodawania jest zdjęć jest galeria, a tu się tylko linkuje. Jednak widzę, że jest to zbyt duży problem...a szkoda, bo zdjęcia sa super, szczególnie te z gadgetami z browaru.
      W Kapitolu byłem w 1999 roku, działał pełną gębą. Nie pamiętam już co piłem. Z pamiątek została mi tylko wizytówka.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        a mnie intryguje najniższe zdjęcie z gablotą. Widać tam podstawki. Kojarzysz czy są one związane z tym browarkiem? Znane są dwa wzory z tego browaru, ale żaden z nich nie pasuje do tych ze zdjęcia.

        Comment

        • Fala
          Senior
          • 07-2004
          • 671

          #5
          Miałem zrobić zdjęcie zbliżone i ... zapomniałem :/
          W jednej gablocie były ... 3 wzory (jedna jest przewrócona i nie widać). Było na niej duże logo browaru, na tych na dolnej półce pamiętam napis Bogdan na wstążce, a ta ostatnia była bez napisów.
          W drugiej gablocie też były podstawki, ale wyglądały na jakieś "no name" z obrazkami (możliwe, że to były jakieś obrazki z okolicy).
          Gabloty były zamknięte na klucz i nie miałem możliwości dokładniej obejrzeć :/
          Jak chcesz, to mogę Ci podesłać na mail oryginalne (duże) foty żebyś mógł się lepiej przyjrzeć
          Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
          Admin ma zawsze rację

          PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala Wyświetlenie odpowiedzi

            Niniejszym proszę usunąć z mapy Browary w państwach byłej Jugosławii pivovarnu Kapitol
            Usunięty, a w zasadzie postawiony krzyżyk ku pamięci, by się czasami znowu nie pojawił przy aktualizacji. Na przyszłość pisz na PW takie rzeczy, tę wiadomość przypadkiem przeczytałem.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎