Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Emonec, Svetli lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    Emonec, Svetli lager

    Piwo z opisanego (gdzie trzeba) browaru restauracyjnego na przedmieściu Kopru.
    Piwo ma 4,7% oraz 12 Blg, kolorystycznie - jasnozłote w kierunku słomki. Piana biała, drobna, średniowysoka i średniotrwała, przechodzi w centymetrowy kożuszek, który ostaje się na dłużej.
    Pachnie drożdżami i słodem, w tle jakieś kwiaty, ew. zioła. Smakowo dominuje goryczka, taka właśnie ziołowa i delikatny słód.
    Nagazowanie dość wysokie, jak na browar restauracyjny. "Pivo na dom" jest lane do butelek 0,5/1/2 litry, ja trafiłem na szansę (oprócz degustacji na miejscu) kupna jedynie litrowego PET-a.
    Butelkę zdobi żółta eta z ciemnozielonym logo browaru. Na ecie jest napis: "Proizvaja in polni: Baril d.o.o., Vanganelska cesta 20, 6000 Koper, Slovenija" - to pewnie spółka - właściciel browaru.
    Piwo smaczne, zwłaszcza w adriatyckim klimacie, choć nie jest to "miszczostfo śfjata" .
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎