Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Węgłowa 2, Skład Piwny (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DoktorK
    Junior
    • 10-2010
    • 21

    Kraków, Węgłowa 2, Skład Piwny (zamknięte)

    Na ulicy Węgłowej dzisiaj nastąpiło otwarcie kolejnego sklepu z piwami regionalnymi. Wielki plus dla Panów tam sprzedających, za dużą wiedzę na temat sprzedawanego piwa. Poza raczej standardowo dostępnymi piwami, w tego typu przybytkach (browar Kormoran, Racibórz, Konstancin, Ciechanów ect.) spory wybór piw z Niemiec (Pan polecił bardzo dobrą pszenicę) oraz innych krajów (z naciskiem na Europę południową i południowo wschodnią).

    Panom życzę wytrwałości w walce z polskim prawodawstwem i przepisami, a forumowiczom bardzo polecam to miejsce, bo nie ma nic lepszego niż spotkanie ludzi z pasją, którzy wiedzą o czym mówią i znają się na tym, co sprzedają w swoim sklepie.

    PS. Do Panów ze Składu: Jak się okazuję dziewczyny mogą pijać nie tylko piwa "miodowo-owocowe" i coś niecoś o tych piwach wiedzieć
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DoktorK Wyświetlenie odpowiedzi
    ....oraz innych krajów (z naciskiem na Europę południową i południowo wschodnią).
    Ciekawy jestem co to za kraje....... i jakie to piwa....
    Last edited by sibarh; 01-09-2011, 19:29.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • piszczyk
      Junior
      • 02-2011
      • 21

      #3
      Również jestem ciekawy. Bardzo chętnie zaopatrzyłbym się w ciekawe napoje może z Bałkanów? Pozdrawiam

      Comment

      • sienioo
        Senior
        • 12-2008
        • 177

        #4
        Są Bałkany, jak się nie myle np Jelenie, tylko kwestia czy w sprzedaży, bo Chłopaki z Węgłowej nie mają na nie pozwolenia (czytaj, problem z akcyzą, i chyba tylko po 1 szt na razie tak na wystawie).

        Comment

        • Kaczucha
          Junior
          • 10-2011
          • 5

          #5
          Skład Piwny & Wasza Klasa

          Po sąsiedzku ze "Składem Piwnym" jest knajpa "Wasza Klasa" i można tam (po opłaceniu wewnętrznej "akcyzy" za 2zł) spożywać na miejcu zakupy ze "Składu"

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kaczucha Wyświetlenie odpowiedzi
            ...po opłaceniu wewnętrznej "akcyzy" za 2zł...
            pszam co? muszę się wybrać do Krakowa na rzecz jasna.

            Comment

            • ergie
              Senior
              • 05-2004
              • 1041

              #7
              Dla mnie ten sklep ma tylko jedną wadę. Jest położony za daleko od mojego domu. Poza tym wszystko jest na medal. Asortyment, obsługa, ceny
              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
              ------------------------------------------------------------------
              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                O, Ergie też się stęsknił za BrowarBizem
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • ergie
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 1041

                  #9
                  ARTcie to, że nie piszę to nie znaczy, że regularnie tutaj nie bywam. Po prostu wcielam w życie maksymę z mojego podpisu
                  Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                  ------------------------------------------------------------------
                  Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                  Comment

                  • ergie
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 1041

                    #10
                    Wszystko wskazuje na to , że Skład Piwny w obecnym miejscu i obecnej formie dokonał żywota.
                    Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                    ------------------------------------------------------------------
                    Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                    Comment

                    • Kaczucha
                      Junior
                      • 10-2011
                      • 5

                      #11
                      Dokładnie. Chłopaki są na etapie wyprowadzki. A raczej przeprowadzki w niedaleką okolicę. Szkoda tylko, że nie będzie się dało kosztować "smakołyków" w zaciszu "Waszej Klasy".....

                      Comment

                      • ergie
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 1041

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kaczucha Wyświetlenie odpowiedzi
                        [...]A raczej przeprowadzki w niedaleką okolicę. [...]
                        Słyszałem o Karmelickiej
                        Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                        ------------------------------------------------------------------
                        Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                        Comment

                        • Żywiec
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 1571

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wszystko wskazuje na to , że Skład Piwny w obecnym miejscu i obecnej formie dokonał żywota.
                          Oby tylko zapłacili za piwo hurtowniom bo z tym jest problem Kolejni sprzedawcy piwa bez zasad.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎