Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Ménfõcsanak, Veres P. u. 9, Midd Kft. (Tichy)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Węgry, Ménfõcsanak, Veres P. u. 9, Midd Kft. (Tichy)

    Kolejny browarek w dzielnicy Gyõru - Ménfõcsanaku, wpisuje się w tradycyjny wizerunek innych węgierskich mikrusów.
    Dlaczego?
    Mieści się w przybudówce domu mieszkalnego.
    Warzy dwa rodzaje piwa, w dodatku taniego.
    Leje je na miejscu do szkła i petów.
    Nie można nic zjeść na miejscu na ciepło.
    No i przychodzą sami miejscowi, co widać po stojących przed knajpką rowerach.
    Czyli węgierska norma.

    Gdyby przed zwyczajnym klockowatym wiejskim domkiem, leżącym zaledwie jakieś 200 m. od przystanku kolejowego -Ménfőcsanak felső, nie było tablicy z reklamą browarku, to nikt oczywiście nie mógłby się domyśleć o istnieniu takowego w tym miejscu.
    Sam browarek wraz z wyszynkiem znajduje się na tyłach domu, w osobnej dobudówce.
    Do niej przylega też letnia altana, gdzie w otoczeniu pięknych kwiatów miło jest popijać miejscowe piwo.

    Do kosztowania mamy dwa rodzaje piwa: jasne i ciemne.
    Vilagos które do butelek 1l jest rozlewane z etykietkami pod nazwą ''Familie'', to smaczna 12*-tka w wersji filtrowanej, 4.5% alk.
    Piwo generalnie o słodowym smaku, jednak podczas picia, ujawniają sie ciekawe chmielowo-owocowe nuty.
    Niby takie pospolite, ale całkiem solidne piwo.
    Cena 260, 160, 120 Ft. (0,5, 0,3 0,2 l)

    Barna, które etykietkuje się pod nazwą ''Amadeus'' to bardzo dobra czarna 14*-tka o zawartości alk. 5%.
    Również filtrowane, ale jak i poprzednie niepasteryzowane.
    Przy tym piwie zostałem na dłuższym posiedzeniu.
    Piwo z bardzo wyraźnym akcentem karmelowym i troche rachityczną pianą, zrobiło na mnie i nie tylko, bardzo pozytywne wrażenie, które postanowiliśmy przedłużyć, zakupując kilka petów z tym piwem na wynos.
    Cena: 310, 210, 160 Ft.
    Jest jeszcze na liście piwo półciemne czyli Felbarna, ale to zwyły mikst jasnego i ciemnego, przy nalewaniu z kija.

    Browarek nie ma własnego szkła, więc nalewa się piwo w całą gamę ''zdobycznych,, z Węgier i nie tylko.
    Działa od 1993 roku.
    Nie było żadnego problemu z oglądnięciem go od środka.
    W dodatku już stojąc przy ladzie po piwo, przez otwarte drzwi sporo widać.
    Piwo sprzedaje osobiście właściciel, pan Tichy z małżonką.
    Jeden z piwoszy pytał, czy wiem że w Polsce działa browar z miasta Tychy, którego nazwa jest bardzo podobna do miejscowej....
    Chciał mnie widocznie zaskoczyć pytaniem...

    Są etykietki na litrowe pety, natomiast podstawek nie było, choć wiem że kiedyś istniały.
    Piwiarnia czynna:
    Pon-Pt 14.00 - 20.00 (czas zamknięcia to dość teoretyczna sprawa)
    Sob. 8.00 - 20.00
    Niedz. zamknięte.

    Dla mnie miejsce zdecydowanie do powtórzenia, w tej niezbyt obfitujące w browarki części Węgier.

    Kilka fotek na forum:






Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎