Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tango1
    Junior
    • 09-2011
    • 3

    Butelki

    Witam wszystkich,
    Mam prośbę - przygotowuję się do napisania pracy magisterskiej z ekonomiki produkcji na przykładzie regionalnego browaru. W związku z tym mam ogromną prośbę, a widzę, że dysponujecie ogromną wiedzą z tego zakresu i zastanawiałem się, czy moglibyście mi podać trochę informacji.
    Interesuje mnie w szczególności temat opakowań szklanych, czy takie browary korzystają w produkcji z butelek rodzimych, czy importowanych?
    Czy polskie huty są konkurencyjne w stosunku do zagranicznych ( czy istnieją tanie butelki ze wschodu), czy opłaca się sprowadzać taki towar? Czy jest jakaś"ekonomiczna" odległośc między hutą a browarem powyżej której koszty transportu są niopłacalne?
    Byłbym wdzięczny za podanie jakichś liczb, na których mógłbym się oprzeć. Z góry dzięki za każdą informację .

    Pozdrawiam
    tango1
  • ucho
    Senior
    • 05-2010
    • 500

    #2
    Chętnie zapoznam się z efektem twojej pracy. Jeżeli gdzieś w sieci znajdzie się opracowanie na ten temat, to bardzo proszę o linka.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tango1 Wyświetlenie odpowiedzi
      Byłbym wdzięczny za podanie jakichś liczb, na których mógłbym się oprzeć. Z góry dzięki za każdą informację .

      Pozdrawiam
      tango1
      Nie pytam ze złośliwości ale z ciekawości.
      Dzisiaj w pracy magisterskiej można uznać jako źródło forum dyskusyjne?

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #4
        Najpewniejsze informacje na ten temat uzyskasz w jakimś browarze. Z różnych rozmów wiem tylko, że ostatnio był/jest problem z pozyskaniem tzw. bączków (0,33 l) po które jeden z właścicieli jeździł na Białoruś.

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Dzisiaj w pracy magisterskiej można uznać jako źródło forum dyskusyjne?
          Bo to nie byle jakie forum dyskusyjne
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • tango1
            Junior
            • 09-2011
            • 3

            #6
            Na razie jest to propozycja tematu, i próbuję się zorientować czy znajdę odpowiednią ilość materiału by ten temat podjąć. W zasadzie informacje z grupy dyskusyjnej będą dla mnie wskazaniami do poszukiwań dalszych informacji "formalno-weryfikowalnych" na których będę się opierał. Przed zwróceniem się do browarów chciałbym zasięgnąć informacji mniej formalnych i poznać trochę rynek w tym temacie. Browary czasami traktują takie informacje jak "wielką tajemnicę handlową" więc na początek chciałbym od Szanownego Grona uzyskać podstawowe zasady które są w "środowisku" powszechnie znane( tak jak ta od kolegi Kony), a dla mnie "lajkonika" będą to wskazówki do dalszych poszukiwań.
            Czy wiecie może coś bliżej o problemach z bączkami 0,33. Czy to problem wydolności krajowego producenta, czy poprostu producent z Białorusi jest na tyle tańszy że opłaca się import?
            Pozdrawim
            tango1

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23791

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
              Najpewniejsze informacje na ten temat uzyskasz w jakimś browarze. Z różnych rozmów wiem tylko, że ostatnio był/jest problem z pozyskaniem tzw. bączków (0,33 l) po które jeden z właścicieli jeździł na Białoruś.
              Z Białorusi przyjeżdżają od tego roku butelki 0,5l kształtem podobne do ŻGB. Wiązało się to z nieelastycznym podejściem Huty Ujście, która obsługując dużych odbiorców nie negocjowała cen z małymi.

              Z bączkami jest ten kłopot, że Ujście z tego co pamiętam robi je czasem (ciągle?) dla Belgów, a krajowe używki powoli znikają z rynku i nie są domawiane - stąd Kormoran np. wycofuje się z bączka. Nie wiem jak długo Gniewosz/Czarnków będzie jeszcze z nich korzystał, ale jak sądzę liczba zwrotów pustych butelek z marketów nie jest wysoka. Cholewicki był prezesem huty Ujście więc zapewne jakoś sobie poradzi z butelkami w Czarnkowie.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • kony
                breweriarz
                • 08-2005
                • 1701

                #8
                Kurdebalans, mam zadołowane w piwnicy trochę bączków i zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że wymiernie przyczyniam się do kryzysu w branży

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎