Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berlin, Auf dem Schlossplatz / Grünstraße, Schlossplatzbrauerei Coepenick

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Berlin, Auf dem Schlossplatz / Grünstraße, Schlossplatzbrauerei Coepenick

    Z racji tego ze mieszkam od jakiegoś czasu w Berlinie spróbuję wprowadzić trochę ładu w opisanym na forum świecie berlińskich minibrowarów.

    Dopiero teraz znalazłem trochę czasu żeby pozwiedzać Berlin od jaśniejszej strony

    Zacznę od minbrowaru w dzielnicy Koepenick. Na podstawkach informują że są najmniejszym browarem w Niemczech - ciekawe czy to prawda.

    Browarak położony w ładnej zabytkowej części miasta, daleko od centrum.

    Buszując trochę po forum poczytałem kilka recenzji w innym temacie i pozwolę je sobie tutaj przykleić.

    purc post 12-03-2011
    Schlossplatzbrauerei Coepenick - Schlossplatz /podobno najmniejszy browar w Niemczech - co się trochę kłóci z reklamą Marcusa/. No tu to była niezła jazda.

    Szklana rotunda 4 stoliki i parę stołków.
    Tanio 2.50Euro/0.5
    Helles - mętne , grapefruitowe niezłe
    Dunkel czekolada owoce /jak porter/
    Babilonisches Bier /!/ warzone wg Reinheitsgebot króla Hammurabiego z 1760 pne /hm.../
    kolor b. ciemna miedź, w smaku przypomina wino Pithos firmy COS na Sycylii - ten sam posmak mokrej ścierki lub sierści , chmielu chyba nie było
    Rauchbier niefiltrowane wędzonka plus owoce b.mętne
    Bock niefiltrowany /Fruhjahres Bock/ kolor brudnociemnoszary , piany brak, kwaśne, agrest /ogólnie to wyglada i smakuje jak szarobura zupa z cytryna/ takiego dziwactwa jeszcze nie piłem
    Kirsch-Chili Bier wiśnie plus drapanie w gardle - do szybkiego zapomnienia
    Ogólnie - mnóstwo wrażeń, obowiązkowa wizyta dla każdego miłosnika piwa

    dreads post 06-05-2011

    No i w końcu, dzień przed wyjazdem Coepenick
    Szklany sześcian na środku placu zamkowego w dniu jakiegoś odpustu Köpenick z karuzelami - bezcenne.
    Piwa frapujące. Na pierwszy ogień poszły Babylonisches i Kirsch-Chili.
    K-C smaczne, aczkolwiek nie dla mnie. Nie przepadam za smakowymi piwami. W przeciwieństwie jednak do polskich przyzwyczajeń nie jest ulepkowate, a dominanty nie stanowi kwas pruski. Po prostu owocowe, różowe piwo z delikatnie ostrym zakończeniem (takim tyci - tyci).
    Babilońskie to jedno z najciekawszych piw jakie w życiu piłem. W zapachu cudownie owocowe - cytrusy, brzoskwinia, owoce tropikalne. Dałbym sobie rękę uciąć, że było chmielone na zimno amerykańskimi odmianami chmielu. I to solidną dawką! W smaku słodkie! Przede wszystkim karmel, piernik, pomarańcza! Wiem, bo tak smakuje masa, którą właśnie na pierniki przyrządzam Stawiam, że to jakieś dodatki, ale jeżeli piwowarowi udało się to osiągnąć zacierając słody, to czapki z głów! Piwo jest całkowicie mętne, brązowe, bez gazu i piany praktycznie (pani przy barze dolewała na koniec troszeczkę jasnego, żeby cokolwiek pojawiło się na górze piwa ).
    Pyszny był też Dunkel, a właściwie Schwarz. Krótko powiem - kawowy, zero słodyczy, super.
    Helles do zapomnienia, Maibock bez szału (ale ja się nie znam). Niestety skończył się Rauchbier i już nie spróbowałem
    Browar jest punktem obowiązkowym na piwnej mapie Berlina dla każdego piwosza

    to w końcu ja tez coś napisze
    Hell:
    zapach silnie słodowy, świeży
    piana szybko opada
    kolor złocistopomarańczowy
    smak słodowy z leciutkim chmielowym dodatkiem, na końcu pojawia się lekko piwniczny posmak,
    gaz mocno szczypie w jezyk,
    smaczne, dobrze wchodzi, orzezwiajace.

    Chyba na bazie tego piwa robiony jest też ich kirch-chilli. Barwa czerwona, słodkie z miłą ostrą chilli goryczką, wypiłem tylko kilka łyków.

    Potem czas przyszedł na dunkela
    Zapach palony lekka kawa,
    piana bezowa niska i nietrwała,
    kolor brązowoczarne,
    smak na pierwszym planie kwasek, potem palone słody i bardzo delikatna kawa. trochę ten kwasek podejrzany,
    gaz ok.

    Rauchbier całkiem przyjemny goryczkowy, piwniczny, kolor brązowy jaśniejszy od dunkela, ogólnie podobne do dunkela ale bez kwasku.

    Przyjemny lokal gdzie jest co spróbować i cena też całkiem fajna
    chyba 2,5E za 0,5L
    a 1,9E za 0,3L

    W browarku można obejrzeć warzelnie. Piwo leżakuje już poza browarkiem bo na tanki nie ma tam miejsca.

    Na fotce hell, a na drogiej fotce po lewej dunkel a po prawej rauchbier
    Attached Files
    LP
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    super, żę otrzymamy w miarę świeże i aktualne dane z berlińskich mikrusów. Oczywiście nie tylko ja oczekuję opisów samych browarków jaki piw. Fotki najlepiej jak byś wklejał do galerii w odpowiednim miejscu i tutaj tylko podlinkował.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) Na podstawkach informują że są najmniejszym browarem w Niemczech - ciekawe czy to prawda.

      (...)
      Jest to jedynie slogan, który ładnie się sprzedaje.
      Znam mniejsze browary komercyjne.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Ostatnio ponownie do nich zawitałem będąc przejazdem na rowerze

        Wypiłem babilońskie

        kolor: brązowy lekko ciemnopomarańczowy
        zapach: słodki lekko pomarańczowy
        smak: silnie słodki co mi akurat nie pasowało, lekko pomarańczowy, lekko karmelowy z owocowymi nutami. Pryz warzeniu używane są figi i daktyle
        alk. 5,3%
        Last edited by karol1000; 14-05-2012, 19:14.
        LP

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎