Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berlin, Werbellinstr. 50, Privatbrauerei am Rollberg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Berlin, Werbellinstr. 50, Privatbrauerei am Rollberg

    Miejsce z duszą!
    Obowiązkowo należy to miejsce odwiedzić będąc w Berlinie.

    Minibrowarek znajduje się w starym arealu zamkniętego browaru Kindla. Przez witrynę można podziwiać instalacje browaru znajdującego się centralnie nad warzelnią Kindla. Kadzie Kindla widoczne są w minbrowarze. Nie rozebrano ich gdyż pozostałości browaru są zabytkiem. Najlepiej wybrać się w soboty przed 16 bo wtedy odbywa się wycieczka po nowym i starym browarem wraz z jego podziemiami! Berliner Unterwelten. Wycieczka z przewodnikiem po Niemiecku odbywa się raz w tygodniu w sobotę o 16. Zapisać się trzeba koło 15.45. Wycieczka tra 1,5h i kosztuje 10 euro. Tutaj kilka fotek









    Warzą 3 piwa:
    Hell 4,8%alko, 11,5 stopnia
    Rot 5,2%alko, 12,5 stopnia
    Weizen 4,8%alko, 11,5 stopnia

    Ceny za duże piwo 3,3 chyba.
    Wszystkie piwa wyrobione z Bio surowców.
    Piwa smaczne nie pokuszę się teraz o ocenę Hella i Weizena ale smakowały mi.
    Opiszę Rota czyli półciemne piwo
    zapach slodowy, leciutko karmelowy,
    kolor rubinowy.
    Piana ladna trwała.
    Smak slodowy z milym karmelem i lekka goryczka na koncu smaczne
    pod koniec goryczka nasila się. Smaczne piwko

    W minibrowarze nie serwują jedzenia ale można sobie rozpalić grilla za darmo (węgiel, grill i talerze stoją do dyspozycji, a jedzenie można kupić w markecie obok)

    FANTASTYCZNE MIEJSCE które pewnie niebawem znowu odwiedzę

    Poproszę któregoś z adminow o usuniecie literówki z tematu bo sam nie mogę edytować
    Last edited by karol1000; 02-10-2011, 19:00.
    LP
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    aha zapomniałem dodać:

    Piwa z tego browaru można napić się w Berlinie w około 25 knajpach (przynajmniej tak mówił własciciel) dlatego też jak na minibrowar całkiem pokaźna produkcja. Zobaczcie na zdjęciach ile tanków. Z tego co się orientuję to jedyny minibrowar w Berlinie sprzedający swoje wyroby do pubów
    LP

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Ostatnio miałem okazje spróbować Winterbocka.

      Ekstrakt 16,4°, alk. 7,2°
      Cena 3,5E za 0,3 i 4,5E za 0,5L
      Piwo górnej fermentacji
      kolor: ciemny brunatny
      zapach: silnie słodowy
      smak: silnie słodowy ale nienatarczywy, alkoholu nie czuć, piwo posiada dosyć silną chmielową podbudowę i lekko karmelowe, delikatne kwiatowe nutki. Fajne dosyć gorzkie jak na bocka piwo
      LP

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        #4
        Zachęcony tą entuzjastyczną rezenzją już pierwszego wieczoru popędziłem do Rollberga.
        Na zewnątrz 4-5 stolików z ławkami z widokiem na druciany płot i podwórko marketu - hm...W środku sympatycznie, ok.7 stołów z widokiem na kadzie, plus bar. Miła obsługa i atmosfera. Piwa jak wyżej -Hell, Weizen i Rot - bardzo ładnie wyglądają /kolor. piana/, nieco gorzej smakują /goryczka na finiszu dość nieprzyjemna/, najlepsze chyba Rot.
        Ogólnie- warto przyjechać , gdyż te piwa sa zupełnie inne od tego, czego można napić się w Berlinie.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎