PDA

Wersja pełna: : Ukraina, Lwów, Starojewriejska 18

leona
02-10-2011, 21:27
W centrum Lwowa, w sąsiedztwie nieco nadętych knajpek i sklepu z alkoholem po zdecydowanie zawyżonych cenach jest miejsce gdzie polewa się żywe piwo. Mała salka z wyszynkiem i obok niej niewiele większa - konsumpcyjna.
Do dyspozycji mamy sześć kranów, z których jeden zarezerwowany jest na kwas. Trafiłem niezbyt szczęśliwie dostępne było rówieńskie Praskie i Żiguliwskie z Sarmata. "Przed chwilą" skończyło się jakieś łotewskie (tyle się dowiedziałem, że jakieś Rigas Alus z niebieską etykietą) i jasne z Chmielnickiego (pewnie Proskuriwskie).
Piwo w cenie 16 hrywien za litr. Fotka wnętrza w galerii (http://browar.biz/galeria.php?id=15865), od ulicy lokal można przeoczyć gdyby nie wyklejane na szybie napisy живе пиво.

abernacka
03-10-2011, 04:51
(...)"Przed chwilą" skończyło się jakieś łotewskie (tyle się dowiedziałem, że jakieś Rigas Alus z niebieską etykietą)(...)].

Warzy to piwo browar Bruveris z Rygi.

volodos
28-05-2012, 01:03
Wyszynk ma się dobrze. Dostępne Mikulinieckie miodowe, Proskuriwskie z Chmielnickiego, praskie, Żyguliwskie, Kaltenberg. Oprócz piwa kawa, herbata, przekąski. Przewody z nalewaków podpięte do kegów na zaplecze przez dziurę w ścianie. Samo zaplecze mikroskopijne, ale wszystko się mieści: ok. 15-20 kegów, butelki plastikowe i nakrętki, reszta zaopatrzenia i zlew do mycia kufli. Ciekawostką był zauważony keg z BG Zabrze z wczesnych lat dziewięćdziesiątych po Żyguliwskim. Ceny od 15 do 21 uah/l. Świetne miejsce piwne na starówce, gdzie króluje niepodzielnie Sławutycz i Czernichowskie, ewentualnie Carlsberg.