Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Lwów, Starojewriejska 18

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Ukraina, Lwów, Starojewriejska 18

    W centrum Lwowa, w sąsiedztwie nieco nadętych knajpek i sklepu z alkoholem po zdecydowanie zawyżonych cenach jest miejsce gdzie polewa się żywe piwo. Mała salka z wyszynkiem i obok niej niewiele większa - konsumpcyjna.
    Do dyspozycji mamy sześć kranów, z których jeden zarezerwowany jest na kwas. Trafiłem niezbyt szczęśliwie dostępne było rówieńskie Praskie i Żiguliwskie z Sarmata. "Przed chwilą" skończyło się jakieś łotewskie (tyle się dowiedziałem, że jakieś Rigas Alus z niebieską etykietą) i jasne z Chmielnickiego (pewnie Proskuriwskie).
    Piwo w cenie 16 hrywien za litr. Fotka wnętrza w galerii, od ulicy lokal można przeoczyć gdyby nie wyklejane na szybie napisy живе пиво.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)"Przed chwilą" skończyło się jakieś łotewskie (tyle się dowiedziałem, że jakieś Rigas Alus z niebieską etykietą)(...)].
    Warzy to piwo browar Bruveris z Rygi.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      #3
      Wyszynk ma się dobrze. Dostępne Mikulinieckie miodowe, Proskuriwskie z Chmielnickiego, praskie, Żyguliwskie, Kaltenberg. Oprócz piwa kawa, herbata, przekąski. Przewody z nalewaków podpięte do kegów na zaplecze przez dziurę w ścianie. Samo zaplecze mikroskopijne, ale wszystko się mieści: ok. 15-20 kegów, butelki plastikowe i nakrętki, reszta zaopatrzenia i zlew do mycia kufli. Ciekawostką był zauważony keg z BG Zabrze z wczesnych lat dziewięćdziesiątych po Żyguliwskim. Ceny od 15 do 21 uah/l. Świetne miejsce piwne na starówce, gdzie króluje niepodzielnie Sławutycz i Czernichowskie, ewentualnie Carlsberg.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎