Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rugenbräu, Zwickel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Rugenbräu, Zwickel

    Drugie piwo z browaru w Interlaken jakie było dostępne w markecie Coop w tym mieście.

    Kolor: Blado żółty, prawie słomkowy, piwo mocno mętne. Nie jest to pszeniczniak więc zasługuje jedynie na (3).
    Piana: Pomimo, że piwo było z lodówki pieniło się mocno i nie dało nalać do kufla na jeden raz. Piana jednak bardzo nierówna, ogromne "mydlane" bąble znikły bardzo szybko, na powierzchni pozostał cienki kożuszek i obwódka przy ściance. Żadnych plam i pierścieni na szkle. (3)
    Zapach: Dość wyraźny, głównie drożdżowy z nutą słodową. (4)
    Smak: Mocna cytrusowa owocowość złagodzona trochę słodowością, do tego silna drożdżowość, z wyraźną i długo pozostającą na podniebieniu grejfrutową goryczką. (4)
    Wysycenie: Duże. Po każdym łyku bąbelki szczypią w język a bekanie obowiązkowe. Może to taki styl piwa i tak miało być ale ja tak nie lubię i dam (3,5) bo może się nie znam.
    Opakowanie: Butelka zwrotna NRW, etykiety czerwono złote, na głównej sielski obrazek starego browaru na tle ośnieżonych Alp, czyli jak to w Szwajcarii i mi się podoba. Na kontrze informacja o składzie i że piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, ale termin do spożycia aż do 5.01.2012 (kupowane 30.09.11). Z parametrów podany tylko alkohol 4,8%. Kapsel z logo browaru. (4)
    Uwagi: Dość lekkie ale ciekawe piwo. Na dnie butelki spory osad drożdżowy (na głównej etykiecie informacja by wymieszać przed nalaniem) co akurat lubię. Smakowało mi dużo bardziej niż klasyczny Lager z tego browaru. Kupione w markecie Coop w Interlaken za 1,95 fr + 0,30 kaucja.
    Last edited by dadek; 08-10-2011, 03:06.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Fotka piwa i kontry:
    Attached Files

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Na etykiecie, zdaje się, zarys Jungfrau. Nie ślinić się, proszę (niem. Jungfrau - dziewica) , rozchodzi się o majestatyczny masyw/szczyt w Alpach Berneńskich (4158 m n.p.m.).

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎