Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Öufi, Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Öufi, Weizen

    Kolor: Żółty, mętne. (4,5)
    Piana: Biała, przy nalewaniu mocna i wysoka (uciekała ze szklanki) ale niejednorodna. Po kilku łykach opadła do kożuszka, pozostawiając nierównomierne plamy na ściankach. (3,5)
    Zapach: Mocny, wyraźnie drożdżowo - pszeniczny z bananami i goździkami ale i zaskakującą ziołową nutą. (4,5)
    Smak: Dość słodowe, przez co zbyt słodkie jak mocno przejrzałe banany. Jest też nuta goździkowo - cynamonowa ze słodką mirabelką i ta zagadkowa ziołowość. Bogactwo smaków ale słodycz trochę przesadzona. Jednak to dobra pszenica(4,5)
    Wysycenie: Jak dla mnie zbyt duże. Nalewałem do szklanki na 4 razy, a bąbelki w czasie picia cały czas pracowały. Szkoda, że nie przełożyło się to na trwałość piany. (3,5)
    Opakowanie: Butelka z krachlą, etykiety graficznie dość proste, podany dokładny skład piwa i alkohol 5,4%, brak ekstraktu. (3,5)
    Uwagi: Nie wiem czy wersja butelkowa różni się czymś od lanej w piwiarni browaru czy to tylko stara etykieta, ale tam na tablicy były wypisane parametry 12°Blg i 5,1% alk.
    Kupione w browarze za 2,50 fr + 0,50 fr kaucja.
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎