Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hellenic (Atalanti), Hellas Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Qbric
    Senior
    • 04-2001
    • 427

    Hellenic (Atalanti), Hellas Pils

    Piwo pochodzi z browaru: Hellenic Breweries of Atalanti S.A.

    DANE TECHNICZNE:
    Jakkolwiek nie podchodzić do tego tematu, niewiele da się o tym piwie napisać z powodu braku informacji! Testowany egzemplarz to pół litrowa puszka. Zawartość alkoholu wg. napisu na puszce to 4.9%, ale sprawdzając informacje na stronie www browaru dowiadujemy się, że jednak zawiera 5% alkoholu... Oprócz daty ważności, pojemności i wspomnianego już woltażu, niewiele da się więcej odczytać nie znając greckiego. Innych danych liczbowych, np o ekstrakcie: brak

    MORE INFO:
    Witryna internetowa browaru: http://www.eza-beers.gr nie wnosi żadnych dodatkowych informacji, a jedynie dezinformacje (problem z zawartością %). Choć wykonana estetycznie, ciekawa muzyczka, brak jest wersji angielskojęzycznej (o polskiej już nie wspominając ) a wersja grecka jest w większości wciąż w budowie.

    DOZNANIA SMAKOWE:
    Piwo wchodzi "gładko". Nie jest piwem słodkim, więc osobiście przypadło mi do gustu, niemniej jednak nie posiada jakiegoś specyficznego, wyjątkowego smaku. Ot taki dobry pils. Piana ładna, bialutka, opada w ok. 2min. Kolor jasny, słomkowy. Zapach przyjemny. Moja ocena waha się pomiędzy 3 a 4.
    Last edited by sibarh; 19-10-2011, 16:39.
    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Piłem Hellasa z butelki w okresie przedforumowym. Co do smaku to zgadzam się z "przedmówcą" - typowy "pilsik śródziemnomorski". Jeśli mnie pamięć nie myli to etykieta była całkiem inna. Zdaje się, że Hellenic Breweries należy do jakiegoś dużego koncernu.

    Comment

    • talrasha
      Senior
      • 11-2001
      • 685

      #3
      Piłem tego sporo podczas obecnych wakacji - zimne jest wyśmienite, no i piękna cena - tylko 0,5 euro. Dla mnie wspaniałe by ugasić pragnienie. Raz piłem ciepłe i nie bardzo mi smakowało.
      Tam gdzie byłem (N'pori) sprzedawali tylko w puszce.
      Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

      Comment

      • Żywiec
        Senior
        • 12-2001
        • 1571

        #4
        Podczas tegorocznoego pobytu w Grecji również udało mi się przeprowadzić degustację tego piwa. Na tle innych greckich piw niczym szczególnym się nie wyróżnia i utrzymuje średni, grecki poziom. Tak jak jest napisane w poprzednich postach, bardzo przyzwoity pils śródziemnomorski. Dobrze schłodzony, wyśmienicie gasi pragnienie. Przyjemny kolor i zapach, czyli wszystko czego można wymagać od piwa w czasie wakacji w Grecji.

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Piłem Hellasa ładnych parę lat temu na Krecie. Etykietę i butelkę miał zupełnie inną, ale wrażenia smakowe mam zbieżne z poprzednikami. Dobre na duży upał, pod warunkiem, że jest dobrze schłodzone.
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #6
            Siostra Sisters przywiozła mi z wycieczki, więc sobie odświerzyłem pamięć. Piwo dobrze nachmielone, ale po za tym, to cienkusz straszliwy. Jak pisałem poprzednio, jak się je dobrze schłodzi, to na upał w sma raz.

            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Kolejny prezent od Siostry.

              Kolor słomkowy, bardzo jasny, wręcz blady - 2,5.
              Piana niezła, dość gęsta, drobnoziarnista, opada w miarę powoli - 4.
              Nasycenie jednak zbyt silne, cała masa dużych, szybkich bąbli - 3,5.
              Zapach raczej łagodny, lekko chmielowy, słaby - 3.
              Lekko rozwodniona goryczka, smak taki sobie, przeciętny, raczej niebogaty - 3.
              Etykieta w miarę wyględna, poprawna. Tradycyjnie nie podano ekstraktu - 4.

              Ocena: 3,15

              Dobry napój na duży nad-upał (akurat będąc w ojczyźnie tego trunku, nie miałem okazji próbować, ale tak sądzę), i tyle.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • piwo
                Senior
                • 08-2001
                • 810

                #8
                Piwo produkowane prawdopodobnie dla konkretnych sklepów, znajomi grecy nie znali tego piwa.

                Mi smakowało - chociaż troszkę "myszką" było czuć, na ich pogodę dość dobre, może troszkę bardziej słodowe niż inne greckie piwa.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Aktualnie piwo ma 4,5%, wersja puszkowa:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Kolesław
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1130

                    #10
                    Alk. ciągle 4,5 % vol.
                    Zapach: mocny skun.
                    Piana całkiem, całkiem.
                    Kolor: słomka.
                    Smak: skun - to jest możliwe! Trochę kwasku i ogólnej wytrawności.
                    Słabo, dużo poniżej średniej śródziemnomorskiej. Może stało na słońcu?
                    Attached Files

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Wersja w puszce lepsza od Amstela i Mythosa, o wiele lepsza od Alfy.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6130

                        #12
                        Piana - średnia, na dłużej cienka dziurawa warstewka.
                        Lacing - słaby.
                        Barwa - jasna słomka.
                        Gaz - średni.
                        Aromat - zbożowy słód.
                        Smak - płaski zbożowy słód, lekko słodko prawie bez goryczki prawie.

                        Tanie piwo o słabym smaku... tylko jak pisaliście wcześniej w upalnych warunkach przejdzie łagodniej.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎