Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Miodowa 2, Bar Warszawa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Miodowa 2, Bar Warszawa

    Bar typu bistro czynnny 24h na dobę
    Z piw: beczkowy Mazowieckie niepasteryzowane, Dawne niepasteryzowane w cenie 8 zł za 0,5l
    Wódka 4 zł
    przekąski - 8 zł, z przekąsek: kaszanka, smalec po warszawsku, wątróbka, śledź, flaczki warszawskie, pasztet, pyzy jak z "różyca" (przepyszne, zdecydowanie polecam), tatar i coś tam jeszcze, osobiście polecam
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    #2
    pyzy jak z "różyca" (przepyszne, zdecydowanie polecam)
    "Jak z Różyca" mówisz Pan? Znaczy się podają ze słoika?

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      nie ze słoika tylko z talerza, ale smakowo są krótko mówiąc - zajebiste, więc nie komentuj Panie tylko na pyzy i wódkę lub piwko

      aha, oprócz beczkowych są też butelkowe, Warszawiak i Starodawne
      Last edited by becik; 30-10-2011, 17:11.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #4
        Odwiedziłem ten lokal w piątek. Było dużo ludzi ale na szczęście nie aż tyle co w Zakąskach. Na górze można sobie nawet usiąść o ile będą akurat jakieś wolne miejsca. Na dole też niby jest kilka miejsc siedzących ale większość ludzi stoi i pije na szybciocha. Co do wystroju to jak już parę osób zauważyło jest całkiem fajny. Spodobał mi się zwłaszcza neon z nazwą lokalu wiszący za barem. Jeśli ceny które mają w tej chwili się utrzymają to z pewnością będę tam zaglądał.

        Mocny Warszawiak w bączku jest za 4 zł. Mazowieckie i Dawne z kija po 8 zł. To dobre ceny jak na tę lokalizację. Dla porównania, na przeciwko jest Irish Pub w którym Królewskie jest za 9 zł a Belfast za 9,50.

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Byłem wczoraj, więc gorące wspomnienia, podobnie jak tamtejsze pyzy. Po pierwsze, świetna miejscówka, przy takich cenach w sezonie turystycznym może być szaleństwo.
          Przydałaby się jedynie jakaś informacja o "warsiaskich klymatach" dla japońskich i skandynawskich turystów, którzy boją się zejść z Traktu Królewskiego nawet na pięć metrów.
          Ja byłem z krawaciarzem, który od kilku lat chłonie atmosferę prawobrzeżnej Warszawy, więc było OK wery macz, zwłaszcza, że to sponsor .
          Z nalewaka Dawne i Mazowieckie NP, 0,3l za PLN 4,00. Są "obiady domowe cioci Ani" za PLN 16,00 my testowaliśmy w/w pyzy i wątróbkę (wszystko po PLN 8,00).
          Oba dania bardzo smaczne, gdybym bardzo chciał się czepnąć, to wątróbka była o pół punktu zbyt mało słona . A - i jeszcze piwo wolałbym w takim miejscu w kuflu...
          Lokal trochę ciasny, w sezonie pewnie dużo daje plener. Na parterze miejsca stojąco-siedzące (na czymś czerwonym z plastiku, nie potrafię tego nazwać) dla czterech (bodajże) osób, w ramach atrakcji nogi można oprzeć na konstancińskich KEG-ach. Na górze trochę więcej miejsca i trochę wygodniej (z naciskiem na "trochę). Dość ostre, mało nastrojowe światło.
          Na pierwszą randkę z potencjalną narzeczoną chyba bym nie polecał, na nocne Polaków rozmowy też, ale na w miarę szybką lufkę pod nóżki, tatara czy śledzia albo porządne piwo pod wątróbkę - jak najbardziej.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Z nalewaka Dawne i Mazowieckie NP, 0,3l za PLN 4,00.
            Na pewno taka cena? To bardziej się opłaca małe, bo wtedy duże wychodzi coś lekko ponad 6
            Last edited by docent; 16-11-2011, 11:22.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • arzy
              Senior
              • 06-2002
              • 2814

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)Z piw: beczkowy Mazowieckie niepasteryzowane, Dawne niepasteryzowane w cenie 8 zł za 0,5l
              (...)
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)
              Z nalewaka Dawne i Mazowieckie NP, 0,3l za PLN 4,00. (...)
              Lepiej wypić dwa małe
              Docent mnie wyprzedził
              Last edited by arzy; 16-11-2011, 11:24.
              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              Bractwo Piwne
              Skład Piwa
              Piszę poprawnie po polsku!

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Aż zadzwoniłem: małe PLN 4,00, duże PLN 8,00. Musiałem się upewnić, bo nie ja byłem sponsorem .
                Jedna poprawka - na dole chyba jest sześć miejsc stojąco-siedzących, foty (i opis miejsca) można znaleźć tu: http://restaurantica.pl/2011/11/02/b...po-warszawsku/

                Comment

                • bono_boniecki
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 177

                  #9
                  Miejsce rzeczywiście w porządku. Dobry Konstancin w ludzkiej cenie, dobre zakąski. Wystrój pozostawia co prawda, według mnie, wiele do życzenia, bo brakuje mu konsekwencji i nie buduje tego warszawskiego klimatu zbytnio, ale już muzyka (hity PRLu i starej Warszawy) jest dużo lepsza i pasuje do zamysłu.

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1303

                    #10
                    w ciepłe wieczory knajpa wylewa się stolikami na podwórze,
                    więc miejsc przybywa, niestety nie w klopie.
                    mazowszak palce lizać.
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • filipgun
                      Member
                      • 03-2012
                      • 99

                      #11
                      Odwiedziłem wczoraj wracając od znajomych do Gdańska. Kiełbaska podsmażana po warszawsku, podana z lanym Mazowieckim .... MNIAM!

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        #12
                        Zaliczyłem podczas ostatniej wizyty w stolicy.
                        Godzina 15., piwa beczkowego nie było. Spragniony byłem, więc wziąłem Mazowieckie z butelki (dobre), a do tego kaszankę.
                        I tu pytanie - czy serwowanie czterech przesiąkniętych tłuszczem "placków" (bez flaka) kaszanki z sałatą i rzeżuchą (!) oraz czerstwym pieczywem, to sposób "po warszawsku"? Śmiem wątpić.
                        Wracać nie mam zamiaru.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Zawsze możesz zostać wegetarianinem, polecam.

                          Mnie się w Barze Warszawa podoba, choć wystrój wnętrza i kelnerów mimo stylowości nieco sztuczny - może zbyt świeży. Ale dobre piwo w dobrej cenie i przyjemnym otoczeniu to w Warszawie towar deficytowy, więc ja dla odmiany będę tam wracał.

                          Comment

                          • Zbrestoslavski
                            Junior
                            • 05-2013
                            • 6

                            #14
                            Fantastyczny lokal z bardzo dobrym Dawnym niepasteryzowanym w cenie 4 zł za 0,3 - co oczywiście bardziej się opłaca niż duże. Ale te małe szklaneczki tak szybko się kończą...

                            Nie zliczę nawet ile razy po kursie przewodnickim tam się przesiadywało... :O

                            Minusem jest to, że ceny dań podskoczyły do 10 zł. Ale to i tak niedużo biorąc pod uwagę lokalizację.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Obecnie z piw z kranu Ciechan, w lodówkach przegląd piw BRJ.

                              Żarełko trochę podrożało, teraz wszystko po 10 zł, jednak warto, pyzy i kaszanka palce lizać
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎