Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

La Zaragozana, Ambar Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    La Zaragozana, Ambar Export

    Puszka 0,33l Alkohol 7%

    Kolor bursztynowy, piana biala, slaba, nagazowanie w sam raz.
    Ma na tyle goryczki, ze alkohol wlasciwie nie przeszkadza (nie ma slodko-tepego posmaku typowego dla tanich piw mocnych). W zapachu dominuje delikatnie skarmelizowany slod, alkoholowe nuty w tle. Na puszce widnieja napisy "Tres maltas" i "Doble fermentacion" co wskazuje na to ze jest to piwo z ambicjami, mimo (o ile dobrze pamietam) niewysokiej ceny. Nie jestem entuzjasta tego rodzaju piw, ale na 3+ (2-5) na pewno zasluguje.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Piwo jest - zgodnie z częścią nazwy - bursztynowe.
    Po nalaniu pojawia się białokremowa piana dość wysoka i drobna, choć - jak to w mocnych piwach często bywa - nie utrzymuje się długo...
    Zapachowo dominuje słód z karmelowym akcentem i - dość zrozumiałym - alkoholowym powiewem.
    W smaku na pierwszym planie lekkie uderzenie alkoholu, dalej rozbudowuje się słód z akcentem tępej goryczki i śladem karmelu w tle.
    Nagazowanie niezbyt wysokie, też charakterystyczne dla piw mocnych.
    Butelka longneck 0,33l, czarny dedykowany kapsel, granatowa metalizowana eta ze złotym kołem w środku, złota krawatka i granatowa kontra - na ecie dumna informacja o (chyba?) trójsłodowości i podwójnej fermentacji piwa, wszędzie także czerwony gryf.
    Na tle wodnistych i sikaczowatych hiszpańskich lagerów przemysłowych piwo da się pić z przyjemnością, robi ogólne wrażenie marketówki z aspiracjami .

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Barwa w pełni bursztynowa. W szkle prezentuje się elegancko.
      Piana niezbyt wysoka po nalaniu. Za to opada nie za szybko i do końca pozostaje na powierzchni zwartym nalotem.
      W zapachu wyraziste słody, nieco karmelu, nieco masełka. Wszystko podszyte, aczkolwiek nienachalnie, alkoholowymi nutami.
      Smak jest oparty na słodowej bazie, nawet dość przyjemnej, nieco kojarzącej się z koźlakami. Brakuje jednak goryczki, a przede wszystkim obecne zbyt wyraźne odcienie alkoholu. Odcienie ostre, pozbawione aksamitności. Piwo mocno grzeje w przełyku.
      Nagazowanie na średnim poziomie. Całe szczęście, że nie jest niższe.
      Opakowanie jak poniżej, butelka 0,33l z ładnym dedykowanym kapslem. Etykieta z eleganckim połączeniem złota i granatu. Alkohol bez zmian - 7%

      Zbyt wyraźnie odczuwalny alkohol, pomimo stosunkowo niedużego woltażu, czyni z tego piwa wyzwanie dla koneserów. Muszę jednak przyznać, że coś na rzeczy jest w przypadku tych "tres maltas", ponieważ aromaty słodowe przyjemnie zaskakują. To najmocniejszy element. Dlatego w kategorii mocnych lagerów 7 w skali 1-10.

      Dzięki Arek
      Attached Files
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #4
        Kolor: Bursztynowy, klarowny.
        Piana: Biała. Średnio obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
        Zapach: Słodowy, minimalnie karmelowy.
        Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, lekki karmel i minimalna nuta alkoholowa. Goryczka średnio niska.
        Wysycenie: Średnie.
        Ogółem: Nic ciekawego.
        BeerFreak.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎