Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szaflary, Zakopiańska 1e, Browar Zadyma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Szaflary, Zakopiańska 1e, Browar Zadyma

    Nowy przybytek na mało piwnym jak dotąd Podhalu. Położenie doskonałe, z punktu widzenia turysty jadącego na narty, w góry, czy do wód (ciepłych). Zaraz przy Zakopiance (DK47), po lewej stronie jadąc od Nowego Targu, w kierunku Zakopca. Tuż obok Merkury Market. Trzeba przyznać, że widok lśniącej miedzią warzelni umiejscowionej za barem w entourage'u drewnianej, góralskiej knajpy jest dość intrygujący.
    Aktualnie z własnych piw jasne i pszenica. Leżakuje ciemne. W planach miodowe, jakieś ciemne mocne na Święta i jeszcze jedno, o którym zapomniałem.
    Pszenica dobra, w typie lżejszych frankońskich weizenów. Akurat nie było jej podpiętej jeszcze pod kran, więc do butelek i spróbowania poszła z tanka. Dość delikatna z lekkimi drożdżami w posmaku. Trochę jeszcze młoda, ale czuć potencjał.
    Jasne, choć przegazowane (to być może w wyniku podróży) i z początku lekko żelaziste, smaczne. Słodowe, z wyraźnie chlebowo-piwnicznymi nutami w zapachu. Goryczka z początku słaba, ale bardzo przyjemna, narasta w miarę picia w posmaku. Miałem skojarzenia z takim skondensowanym, mocniej nachmielonym Ciechanem Wybornym z najlepszych warek.
    Ceny dość przyjazne. 0,5l - 7,5 zł. 0,3l - 6zł.
    Czynne od 12.00.
    Można poprosić o nalanie do własnych butelek. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Własnych butelek aktualnie nie mają.
    Podsumowując. Piwa, choć z pewnymi niedociągnięciami, smaczne i warte spróbowania i wzięcia na wynos. Myślę, że jak na początek jest naprawdę w porządku. T,o co należy również pochwalić, to brak powszechnie występującego ostatnimi czasy w nowo otwieranych maluchach zwyczaju sprzedaży nie swojego piwa pod swoim szyldem. Tu sprawa jest klarowna. Obsługa rzutka i sprawna. Z resztą, nalanie pszenicy z tanka, przy braku jej na kranie, bez żadnej prośby z mojej strony, mówi samo za siebie.
    Last edited by delvish; 18-11-2011, 21:28.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • cjhouse
    Junior
    • 05-2011
    • 17

    #2
    Słyszałem o tej karczmie niedawno.Musiałbym zajrzeć tam(w końcu mam do niej rzut kamieniem)Ale od kad robię swoje piwo to już po karczmach nie chce się chodzic bo po co dawać kasę na coś,co nie będzie miało takiego smaku jak moje w butelkach.

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      #3
      Czy mają dedykowane szkło?

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Z tego co pamiętam, to owszem. Ale czy na sprzedaż to już nie wiem.
        Last edited by delvish; 12-12-2011, 23:35.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Czegoś takiego to jeszcze nie widziałem. Na górze góralska karczma z browarem - już to połączenie można uznać za ekstrawaganckie. Ale widok czterotorowej kregięlni skąpanej w świetle UV umieszczonej piętro niżej przebija wszystko! Ma pan Furczoń fantazję!

          Piw dostępnych na stałe jest pięć: jasne, pszeniczne, ciemne, miodowe i marcowe. Nie będę ściemniał na temat ich smaku, bo w trakcie wizyty miałem skutecznie zapchany nos i niewiele czułem. Aczkolwiek kojarzę, że miodowe było niesłodkie, a marcowe przyjemnie słodowo kleiło się w ustach. Jakoś na przełomie stycznia i lutego ma zostać puszczony Koźlak 16-tka.
          Specjalne podziękowania należą się piwowarowi Mikołajowi Kowalczykowi (poprzednio Kowal Koszalin), który pięknie nas ugościł i nawet odwiózł do Nowego Targu. Jeszcze raz wielkie dzięki!

          Foty z wizyty oczywiście do obejrzenia na Polskich Minibrowarach.

          PS. Jeszcze co do marcowego - nazwa wśród polskiego ludu wzbudza wiele zapytań, wątpliwości i kontrowersji więc w Zadymie poszukują nowej, "handlowej" nazwy dla tego piwa. Pomożecie?
          Ja proponuję marketingowo: słodowe
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Parametrów piw nie spisał, a?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi

              PS. Jeszcze co do marcowego - nazwa wśród polskiego ludu wzbudza wiele zapytań, wątpliwości i kontrowersji więc w Zadymie poszukują nowej, "handlowej" nazwy dla tego piwa. Pomożecie?
              Ja proponuję marketingowo: słodowe
              Bawarskie?

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                PS. Jeszcze co do marcowego - nazwa wśród polskiego ludu wzbudza wiele zapytań, wątpliwości i kontrowersji więc w Zadymie poszukują nowej, "handlowej" nazwy dla tego piwa. Pomożecie?
                No i to jest właśnie plus. Ludzie nie wiedzą, więc się pytają i tu jest pole do popisu dla barmana/obsługi by wszystko ładnie wyjaśnić. Ewentualnie można pokusić się o jakąś szerszą notkę na stronie www albo inne materiały promocyjne. To jest też zadanie browarów restauracyjnych, nieść kaganek oświaty i tłumaczyć ludziom, że poza piwem jasnym, ciemnym, mocnym i miodowym są też inne terminy służące do jego precyzyjnego określenia.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Nazwać pozostałe piwa Styczniowe, Lutowe, Kwietniowe i Majowe (tu Koźlak) i po sprawie
                  Można też inne miesiące użyć, no może poza Lipcowym. A jeśli to się nie spodoba to można zawsze nazwać Ciupaszkowe, Kierpcowe, Owieckowe, Oscypkowe, Owczarkowe Podhalańskie....
                  Poza tym to gdy w nazwie lokalu jest dym, to czyż nie powinno pojawić się nowe piwo - Dymione / Zadymione / Poddymione ?
                  Last edited by Pendragon; 20-12-2011, 19:00.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Poza tym to gdy w nazwie lokalu jest dym, to czyż nie powinno pojawić się nowe piwo - Dymione / Zadymione / Poddymione ?
                    Wędzonka w planach podobnież jest, więc taka nazwa jest jak najbardziej adekwatna.

                    Parametry - pytałem tylko o Blg.
                    Ciemne, Marcowe, Miodowe - 12,5-13°
                    Jasne - 11,6°
                    Pszeniczne - 11,8°
                    Koźlak - 16,5°
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Docent, jesteś pewien, że tanki mają po jednym hekto?

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        Docent, jesteś pewien, że tanki mają po jednym hekto?
                        Oczywiście, że 10 hekto (1000 l). Dzięki za zwrócenie uwagi.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • ElDesmadre
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 155

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Parametrów piw nie spisał, a?
                          Wszystkie obecnie podawane tam piwa oprócz miodowego mają po 4,5-5% (taki opis widnieje na krawatkach butelek na wynos). Kelner mi mówił, że wszystkie mają około 5%, tylko miodowe ma nieco więcej, z racji większej ilości cukru do odfermentowania, pewnie więc koło 5,5%. Ciekawa to sprawa, oznaczałoby bowiem że miodu dodają przed zakończeniem fermentacji. I faktycznie - nie jest specjalnie słodkie.

                          Koźlaka jeszcze nie podawali w trakcie mojej wizyty, więc nie wiem ile ma alkoholu.

                          Relację z wypadu do Zadymy zamieściłem tutaj
                          Last edited by ElDesmadre; 13-02-2012, 10:34.
                          http://thebeervault.blogspot.com

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ElDesmadre Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ciekawa to sprawa, oznaczałoby bowiem że miodu dodają przed zakończeniem fermentacji. I faktycznie - nie jest specjalnie słodkie.
                            To by się mniej więcej zgadzało z moimi odczuciami. Miodowe, tak jak nie przepadam za tym stylem, nawet mi smakowało.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • Jurandofil
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 976

                              #15
                              Duży plus za: czystość, wystrój, obsługę, wyżywienie i... całokształt
                              A na temat Piwa już wkrótce szczegółowo wypowie się dadek. Oddaję mu głos
                              Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                              Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                              Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎