Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mister, Mister Sör

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    Mister, Mister Sör

    Piwo z drugiego mikrusa w XV dzielnicy Budapesztu. Lane na miejscu do firmowego szkła lub butelkowane do plastikowy 1 litrowych butelek.
    Alkoholu 5,2 %, barmanka niestety nie znała ekstraktu.
    Barwa słomkowa.
    Piana początkowo wysoka, ale dość szybko opada, pozostawiając niski kożuszek. Spore i wyraźne ślady na szkle.
    Mocny zbożowy aromat.
    Tak jak w większości innych piw z węgierskich mikrusów dominuje zbożowy, chlebowy smak, lekka goryczka.
    Nagazowanie w sam raz.
    Pije się dobrze zwłaszcza w połączeniu z pyszną kuchnią węgierską. Na miejscu można w miarę tanio i bardzo dobrze zjeść. Ja akurat wybrałem sobie zestaw trzech mięs po siedmiogrodzku z opiekanymi ziemniaczkami i zestawem kiszonych/konserwowych warzyw. Piwo do tego smakowało wybornie.
    Attached Files
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Samoprzylepna etykieta naklejana na PET-y.
    Attached Files

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Piwo pite w browarze w Budapeszcie. Firmowy kufel 0,5l, ale nie taki jak u dryxa. Kolor jasny złoty, blisko słomki. Zapach ładny, delikatny chmielowo-słodowy. Smak łagodny, chmielowo-słodowy, leciutko drożdżowy. Wysycenie bardzo dobre, mocne. Piwo rewelacyjnie orzeźwiające, takie świeże. Wersja niefiltrowana (szüretlen) prawie się nie różni klarownością (jak na niefiltrowane to strasznie klarowne), a w smaku może trochę bardziej słodowo-drożdżowa.
      Nie wiem czy nazwa nie powinna brzmieć: Mister Világos Sör, tak miałem na rachunku.
      Last edited by sibarh; 05-05-2013, 14:09.
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Po roku ponownie mam możliwośc spróbowania piwa na miejscu w browarze. Opinia bez zmian, dobre piwo. Mocno zbożowy bukiet smakowy. Doskonale smakuje w połączeniu z lokalną kuchnią. Obecnie mocno promują wersję lana do butelek. Cena z 1 l lanego do peta to tylko 240 Ft. czyli 3,60 zł. Na zdjęciu akurat pet 2 l.
        Attached Files

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Piłem to piwo w małej pijalni koło dworca Keleti w Budapeszcie. Zwraca uwagę wysoka i trwała piana. Kolor słomkowo-złocisty, klarowny. Aromat słodowo-chmielowy. W smaku sporo chmielu, do tego solidna słodowa podbudowa. Świeży smak. Piwo kosztowało 245 forintów

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎