Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cairngorm, Scottish Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Cairngorm, Scottish Ale

    Kolejne pyszne piwo rekomendowane przez CAMRA. Te cudowne połączenie wielu smaczków plus aromat i smak chmielu. Delikatne a jednocześnie pełne smaków. Pić litrami.
    4,5% alk.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #2
    Z tego, co wyczytałem, wynika, że to to samo piwo, co:

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Scottish Ale (Marks & Spencer)[a.4.5%]

      About this beer... This satysfying ruby beer is brewed in the heart of the Cairngorm National Park, using whole flower hops, thistle, ginger, crystal, chocolate and Wheat malts giving a rich complex but satisfying taste.

      Kolor: rubinowy, ciemny, lekko mętnawy z dużą ilością drożdżowych farfocli [5]

      Piana: tworzy się wysoka czapa, kremowej drobnoziarnistej piany, która opada powoli, kożuch zostaje do końca [4.5]

      Zapach: owocowo-imbirowo-chmielowy ze chlebowo-ziarnistym, prażonym drugim planem, trochę ziołowy, w tle czuć też nuty palone, lekki karmel i coca-colę, nie wiem jak pachnie suszony oset, bardzo przyjmny, zbalansowany i nie przesłodzony aromat [4]

      Smak: od razu uderza mocna, ziołowa goryczka i palony słód i przy pierwszych łykach wodnistość (po ogrzaniu jest ok), potem przypieczona skórka chleba, nuta dyni i imbiru, nie wiem też jak smakuje suszony oset, piwo jest wytrawne, po aromacie spodziewałem się czegoś słodkiego, pozostawia długi goryczkowo-orzechowy posmak, w ostatnim łyku oczywiście czuć było drożdże (dla mnie to zaleta) [4]

      Nasycenie: średnio-wysokie, idealne [5]

      Opakowanie: brązowa flaszka 0.5l, trochę szersza od standardowej, kapsel goły, czarny, czarna etykieta z ostem w bordowej "oponie" połączona z dwiema niby kontrami, na kontrze logo "CAMRA says this is REAL ALE" [5]

      Producent: The Cairngorm Brewery Aviemore Scottish Highlands/Marks & Spencer
      Zakupione w: Marks & Spencer Simply Food Victoria Station, Londyn
      Degustowane: 15.02.2012r. ok. godz. 20:50GMT
      Data ważności: 09.12
      Numer partii: L11 258
      Soundtrack:
      "Jailbreak" by AC/DC

      Click image for larger version

Name:	Marks & Spencer, Cairngorn, Scottish Ale.jpg
Views:	1
Size:	33,7 KB
ID:	2038887
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Piwo z dodatkiem suszonych ostów i suszonego imbiru, stąd taki wygląd ety.
        Chmiel - Golding

        Piwo pochodzi z tego regionu:



        Barwa - herbaciana, lekka mętność
        Piana - kremowa, umiarkowanie wysoka, raczej gęsta, kremowa, zostaje na szkle
        Aromat - wyczuwalne owoce, trochę kwiatowość, w tle troszkę żywicznej chmielowości
        Wysycenie - odpowiednie
        Smak - owocowe (cierpkie jabłko, cytrusy, chyba też czuć efekt dodatku imbiru, ma ciut tej rozgrzewającej ostrości), długi i wyraźny goryczkowy finisz.
        Treściwość - pełne

        Jeśli już Was zmęczy młotkowa goryczkowa tępota niektórych IPA lub banalność pale ale to warto sięgnąć po to ciekawe i bardziej złożone piwo.

        W wersji oryginalnej na stronie:



        Jako Blessed Thistle określane jest jako prawdziwe piwo ostowe.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎