Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lübz, Lübzer Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NoLeafClover
    Senior
    • 09-2001
    • 449

    Lübz, Lübzer Bock

    Lubzer Bock - pisane przez "u" z kreseczkami

    Zawartość alkoholu 7.0%
    Ekstrakt: nie podają
    Barwa: bursztynowa bym powiedział

    Dla zainteresowanych strona www: www.luebzer.de

    Nie chciałbym oceniać tego piwka, mój pierwszy bock w życiu zatem trudno oceniać i porównywać.

    Zakupiony w Ahlbeck - chyba tak sie pisze. Będąc na wakacjach przeszedłem się w Świnoujściu przez przejście graniczne dla pieszych. 20 minut drogi od granicy, markt po lewej stronie drogi. Duży wybór niemieckich piwek.
    A tak wygląda etykietka
    Attached Files
    NoLeafClover
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Re: Na stole: Lubzer Bock

    NoLeafClover napisał(a)

    Nie chciałbym oceniać tego piwka, mój pierwszy bock w życiu zatem trudno oceniać i porównywać.

    To napisz choć czy smakowało.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • NoLeafClover
      Senior
      • 09-2001
      • 449

      #3
      Adamie16 - czy smakowało ?? raczej nie, za mocne i zbyt gorzkie dla mnie. Ale to tylko moja opinia. Spróbujesz to zobaczysz.
      NoLeafClover

      Comment

      • ANDRO
        Senior
        • 10-2001
        • 640

        #4
        Właśnie spożywam i miałem dodać temacik a tu patrzę...jest.
        I w dodatku nabyte w tym samym sklepie, Ahlbeck - market SKY.
        Dla mnie , jak dla wielbiciela mocnych i ciemnych - rewelacja !
        7% , kolorek ciemny bursztyn ,piana krótka gęsta , lekko schłodzone smakuje wyśmienicie , ciepłe wali w główkę .
        Przystępna cena !!! Puszka 0,5 - 0,56 euro.
        Andro z wyspy jednej takiej.
        http://www.bahama.uznam.net.pl/

        Comment

        • ANDRO
          Senior
          • 10-2001
          • 640

          #5
          No Leaf! Wyczyść skrzynkę.
          Andro z wyspy jednej takiej.
          http://www.bahama.uznam.net.pl/

          Comment

          • NoLeafClover
            Senior
            • 09-2001
            • 449

            #6
            Najpierw napisałem do ARTa że coś nie tak ze skrzynką bo nie przyjmuje wiadomości a ja bałwan w wysłanych miałem kupe maili. Tak że teraz możesz pisać z wyspy ANDRO !!!

            Pozdrawiam
            NoLeafClover

            Comment

            • Piwofil
              Senior
              • 01-2002
              • 907

              #7
              Zakupiłem podczas wakacji w Międzyzdrojach w tym samym miejscu, ale spożyłem dopiero teraz. Cena 0,62 euro za butelkę.
              Piwko bardzo dobre, mocne o charakterystycznym słodowym akcencie, do tego czuć lekko słodkawy posmak, w zimny, zimowy wieczór było wyśmienite.
              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                Zakupione w Locknitz za ??? euro-w butelce 0.5l
                Piana chwilowa-po prostu beznadziejna,jak w naszych masowych pilsach.Gaz też słabiutki,czasem leniwie jakiś pęcherzyk uniesie się do góry.Barwa piękna rubinowa.Zapach-kurcze sam nie wiem słodkawo-winny?...Smak wytrawno-słodkawy bardzo wyraźny.Trochę nawet po kilku łyczkach alkoholowy(winny?) niestety.Nie jestem przekonany do tego piwa.Czuję się ,że piję wino zmieszane z piwem.Może trafiłem na złą warkę?Ważność tego piwka do 10.2004.Czuję tylko alkohol w głowie ,a nie przyjemność picia piwka -coś chyba dla piecyka gazowego
                Last edited by Pogoniarz; 08-06-2004, 14:44.


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Kolor wspaniały.Smak ok.Import prywatny 0,52 Euro
                  Last edited by sibarh; 14-04-2013, 19:25.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Borysko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1144

                    #10
                    Mój egzemlarz nabyłem za 0,75 Euro.
                    Kolor klasyczny dla ciemnego bocka, ciemnobursztynowy, z czerwonawym przebłyskiem.
                    Pianka na początku ładna, ale szybko opada, zostawiając obrączkę.
                    Zapach przyjemny, ale nieco zbyt słaby dla koźlaka. Wyczuwam słód i słodycz karmelu i aromat krówek oraz toffi.
                    W smaku wyraźna jest słodycz, słodowość i rozgrzewające przełyk działanie alkoholu. Niby tak powinno być, ale czegoś jednak brakuje - tej głębokiej karmelowości która przesądza o klasie bocka. Mimo wszystko jest smaczne, na pewno bardziej koźlakowe niż wyrób Ambera.
                    Opakowanie nawet mi się podoba, kolorystyka pasuje, kapselek malowny.
                    W sumie niezłe mocne piwo, dobre na chłodny i pochmurny wieczór dla podniesienia nastroju. Lecz do miana prawdziwego koźlaka według mnie trochę mu brakuje.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Stwierdziłem właśnie, że po dniu wypełnionym pracą fizyczną, solidny koźlaczek będzie w sam raz
                      Piwo przywiezione z Niemiec przez Borysko - dzięki!
                      Opakowanie gustowne, stonowane kolorystycznie. Poza tym ładny kapselek do kolekcji
                      Kolorek herbaciany. Chyba ciut ciemneijszy niż w Koźlaku z Juranda.
                      Piany sporo, gęsta.
                      Zapach rzeczywiście ciut za słaby. Wyczuwam słodowość i karmelowość.
                      Smak bardzo treściwy, piwo jest aż gęste. Mnóstwo słodowości - bardzo to lubię w koźlakach, poza tym wyraźny posmak krówek Od drugiego-trzeciego łyku wyczuwa się alkohol, z każdym łykiem jest też coraz więcej karmelowości. Wydaje mi się, że ta karmelowość jest za mało zrównoważona chmielowością. Gdyby było więcej chmielu, byłoby idealnie. Ale i tak jest bardzo dobrze

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Aktualna fotka piwa:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Piwo o barwie rubinowo-herbacianej, pasuje do gatunku. Piana na 3 cm, kremowo-beżowa, opada dość szybko, cicho trzeszcząc. Po kilku minutach zostaje półcentymetrowy kożuszek.
                          Zapach głównie słodowo-karmelowy, przyjemny, nie wyczuwam aromatów winno-owocowych, itd. W smaku łagodny karmel, tutaj są nuty winne i sporo orzechów. Dość treściwe.
                          Gaz OK, niezbyt go widać, ale w paszczy musuje. Etykieta - jak na fotce sibarha - kształt zgodny z linią browaru, krawatka skośna także. Kolor dominujący - bordo, nie ma kozy!!! . Dedykowany kapsel.

                          Kończąc degustację piw z browaru w Lübz (jak zawsze, jakieś owocowe oraz non-alko wynalazki omijam dużym łukiem) uważam tego bocka za ich najciekawsze piwo. Nie jest to koźlak, przy którego piciu trzeba bić w dzwony, ale jest w porządku.

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            #14
                            Jako umiarkowany fan koźlaków, ten przypadł mi do gustu z powodu wiśniowego (ogólnie owocowego) posmaku, nie mylić ze smakiem wiśniowym . Mi wytrawność w standardowych kozłach nie przeszkadza ale czasem nudzi gdzieś tak od połowy szklanki a tu wypiłem bez ociągania żałując że kupiłem tylko jedną butelkę. Dobrze schłodzone orzeźwiało ale i oczywiście lekko rozgrzewało zarazem. Zapach może nie intensywny ale przyjemny, karmelowo-słodowy (toffi też wyczułem).
                            Mam nadzieje że poza SKYem w Ahlbecku dostępny będzie gdzieś bliżej domu.

                            Comment

                            • Kolesław
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1130

                              #15
                              Zapach słód i arak z odrobiną czekolady (takiej co najwyżej na 35 % kakao). Utrzymuje się długo i równomiernie.
                              Piana beżowa poszarzała, gęsta, ale niewysoka i krótka. Parę szlaczków zostawia na szkle. Gaz to drobne bąbelki szczypiące energicznie.
                              Kolor mocnej herbaty.
                              Smak: słód, słód prażony, wytrawność bardziej słodowa niż chmielowa. W posmaku trochę metaliczne.
                              Treściwość niższa niż można by się spodziewać – dość lekko się je pije. Dość dobrze, tzn. 3+

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎