Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rostock, Rostocker Helles Bockbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NoLeafClover
    Senior
    • 09-2001
    • 449

    Rostock, Rostocker Helles Bockbier

    Zawartość alkoholu 6.9%
    Ekstraktu nie podają niestety
    Barwa: jasna w porównaniu z jedynym bockiem - Lubzerem, którego piłem. Ale może dlatego to jest helles bock
    Butelka 0.5
    Piana dobra ale nie rewelacyjna
    Ocena 3, nic więcej.
    NoLeafClover
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    dawno już piłem (podziękownia dla pogoniarza), ale pamiętam, ze był to dość jasny i wytrawny bock. smaczna odmiana po bardziej ciemnych bądź bardziej karmelowych.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Rostocker, Bock Hell Premium

      To chyba to samo piwo...
      Click image for larger version

Name:	CIMG1165.JPG
Views:	1
Size:	9,8 KB
ID:	2024616
      W smaku lekko wytrawne ,piana z początku obfita po chwili znika prawie do zera,wygazowanie dobre,bąbelki pracują cały czas,zapach bardzo wyraźny owocowy,wręcz winny.Opakowanie przeciętne,ale oryginly kapselek,kontra,krawatka,etykieta główna do przyjęcia.
      Piwko smaczne,nie czuć sztucznością koncernową,takie owocowe,aczkolwiek gorzkawe.Zdecydowanie daję 4.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • bier-man
        Junior
        • 03-2009
        • 24

        #4
        Delikatny ale po chwili potrafi "kopnąc" z racji swoich procentów. Bardzo wytrawny, delikatny, fajny smak. Poprostu porządny Bock

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Jasny kozioł o parametrach 6,9% i 16,3 Blg.
          Kolor bursztynowy nasycony, należny piwu jasnemu mocnemu. Białokremowa piana opada dość szybko, jest bardzo drobna, cicho trzeszczy.
          Słaby zapach słodowy, lekko karmelowy może...? W smaku dominuje łagodna goryczka, mam wrażenie, że to po prostu mocniejszy lager. W trakcie picia dziwne wrażenie: piwo nie jest słodkie, ale lepki słód osadza się na ustach, ujawnia się też nienachalny alkohol. Ale gdzie tu kozia charakterystyka?
          Spore nagazowanie, moim zdaniem na granicy akceptowalności (dla koźlaka). Zgrabne, dość eleganckie opakowanie w stylistyce browaru, udana kolorystyczna kompozycja granatu, ciemnej zieleni i złota, dedykowany kapsel.
          Trochę za mało znalazłem tu koźlaka, niestety...

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            #6
            Parametry te same, szata graficzna zmieniona:



            Aromat- słodowy z wyraźnymi tonami palonego karmelu
            Piana - wysoka, gęsta, kremowa, krótka, mało co zostaje
            Barwa - nie taki aż helles - herbaciano-miedziany
            Wysycenie - typowy dla wielu wschodnioniemieckich koźlaków - bardzo wysoki (ale dla tego stylu może być, choć jak dla mnie mogłoby być ciut niżej)
            Smak - słodowy, z posmakami cukierkowo-karmelkowymi, na końcu języka lekka goryczka
            Treściwość - wysoka generalnie, klasyczna dla stylu

            Może bogactwa w smaku w tym nie ma, ale pije się dobrze, przyzwoity produkt.
            Kupione w Drink-Hali, Wrocław
            Last edited by darekd; 11-02-2014, 19:43.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎