Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vaclav Havel 1936-2011

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Vaclav Havel 1936-2011

    Zmarł Vaclav Havel, pisarz, dysydent, prezydent Czechosłowacji i Czech, a przede wszystkim przyzwoity człowiek. Mało kto wie, że przez parę miesięcy w 1974 r. pracował w browarze w Trutnowie. Z tych doświadczeń powstała sztuka "Audience", której akcja odgrywa się w biurze piwowara.

    Jeden z wpisów internetowych:

    Špatné zprávy chodí zpravidla ráno – a dnes přišla jedna velmi špatná: zemřel Václav Havel. Nechci a nebudu psát životopis, zajisté se jich objeví mnoho – od těch dobrých po špatné, od fundovaných …


    Mam jedno prezydenckie doświadczenie. Było to w 1994 r. Byłem na piwie w gospodzie naprzeciw kina Orzechowka... Otworzyły się drzwi, w których ukazał się Vaclav Havel, który blisko mieszkał. Wyglądał bardzo skromnie. Powiedział dobry wieczór, wszyscy odpowiedzieli. Z prezydentem szedł jakiś chłopak, chyba z ochrony i pies. Dostał piwo (ochroniarz też), pies wodę. Usiadł na krześle przy stole z boku i pytał się ludzi dokoła - co nowego i jak się mają - choć nie byli to ludzie których znał i było widać, że dla wszystkich jest autorytetem i cieszą się, że tam jest


    Jeszcze zdjęcie:

  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Na zdjęciach telewizyjnych wczoraj (nie pamiętam, która stacja) obok kwiatów składanych pod jego domem na północy Czech ktoś postawił dwie butelki Krakonosa. Były też dwie mniejsze (jakby bączki), ale nie zdążyłem się zorientować, co to takiego.
    Sam nie wiem, mimo piwnych pasji, czy to najlepsza forma uczczenia pamięci Havla.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      RIP
      Mi się ta fotka strasznie podoba:
      Attached Files
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Na zdjęciach telewizyjnych wczoraj (nie pamiętam, która stacja) obok kwiatów składanych pod jego domem na północy Czech ktoś postawił dwie butelki Krakonosa. Były też dwie mniejsze (jakby bączki), ale nie zdążyłem się zorientować, co to takiego.
        Nie były to mniejsze butelki, tylko stały w śniegu. Był to Krakonos Vanocni.

        Sam nie wiem, mimo piwnych pasji, czy to najlepsza forma uczczenia pamięci Havla.
        U nas w Polce (i kilku krajach protestanckich) piwo to alkohol, a alkohol to ciekła postać diabła i zmaterializowane zuooooo. W związku z tym piwo w wielu miejscach i sytuacjach nie pasuje, nie wypada. Trzeba uważać, żeby nie złamać nim tabu. Przecież piwo piją tylko ludzie o niskiej kulturze osobistej bądź niejasnej moralności (robole, żule, studenci, dresiarze). Porządny obywatel ani człowiek sukcesu piwa nie pije.

        Zaś w Czechach to nic nadzwyczajnego - zwykły napój jak u nas herbata.
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
          ...U nas w Polce (i kilku krajach protestanckich) piwo to alkohol, a alkohol to ciekła postać diabła i zmaterializowane zuooooo...
          Głupstwa piszesz. Najbardziej piwny kraj w Europie to Bawaria, a Bawaria jest katolicka.
          Stosunek do piwa nie ma nic wspólnego z religią, a raczej z ustrojem politycznym.
          Last edited by Krzysiu; 20-12-2011, 14:56.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie były to mniejsze butelki, tylko stały w śniegu. Był to Krakonos Vanocni.



            U nas w Polce (i kilku krajach protestanckich) piwo to alkohol, a alkohol to ciekła postać diabła i zmaterializowane zuooooo. W związku z tym piwo w wielu miejscach i sytuacjach nie pasuje, nie wypada. Trzeba uważać, żeby nie złamać nim tabu. Przecież piwo piją tylko ludzie o niskiej kulturze osobistej bądź niejasnej moralności (robole, żule, studenci, dresiarze). Porządny obywatel ani człowiek sukcesu piwa nie pije.

            Zaś w Czechach to nic nadzwyczajnego - zwykły napój jak u nas herbata.
            Też myślę, że przesadziłeś w tej diagnozie. Pisząc o formie upamiętnienia nie to zresztą miałem na myśli, tylko wątpliwość, czy jakiekolwiek pasje (włącznie z tą piwną) i ulubione rzeczy to odpowiednie atrybuty żałobne.

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #7
              Głupstwa piszesz. Najbardziej piwny kraj w Europie to Bawaria, a Bawaria jest katolicka.
              No właśnie katolicka. A ja napisałem co? Że w Polsce i kilku krajach protestanckich alkohol to zło. Więc niestety ale się zgadzamy.

              W katolickich krajach mają w miarę rozsądny stosunek do alkoholu (akurat Polska jest tu wyjątkiem). Najbardziej restrykcyjny jest w krajach protestanckich. Widać to nawet po Niemczech, gdzie na katolickim południu browarów dużo, a na protestanckiej północy mało.
              Last edited by Sokół83; 20-12-2011, 16:02.
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Dziś napisałem kilka słów do Vaška za pośrednictwem księgi kondolencyjnej wystawionej w ambasadzie Republiki Czeskiej. Jutro postaram się tam wrócić z butelką Krakonoša...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • szu
                  Junior
                  • 09-2011
                  • 28

                  #9
                  Przykro mi , że na pogrzebie nie było Pana Prezydenta Polski .Wiem że reprezentował go Lech Wałęsa , ale ...

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Nie było też premiera. Sądzę, że Czesi to politycznie ocenią jako wyraz lekceważenia i braku szacunku dla najbliższych sąsiadów. Ale tak to jest - jak trzeba lizac dupy Francji i Niemcom, to dla nieistotnych kraików jak Czechy nie ma czasu.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12201

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie było też premiera. Sądzę, że Czesi to politycznie ocenią jako wyraz lekceważenia i braku szacunku dla najbliższych sąsiadów. Ale tak to jest - jak trzeba lizac dupy Francji i Niemcom, to dla nieistotnych kraików jak Czechy nie ma czasu.
                      Mam dostęp do czeskich mediów, jakoś się do tego nie odnieśli, bo nie jesteśmy pępkiem świata. Natomiast odnotowali przyjazd delegacji z Polski i polskie reakcje na śmierć Havla. Natomiast przeciwnicy polityczni w Polsce chętnie to wytykają. Ciekawe co byłoby gdyby Tusk pojechał do Pragi zamiast zawisnąć w Armenii po wizycie w Afganistanie...

                      Comment

                      • ppns
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1737

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        [..]

                        . Ale tak to jest - jak trzeba lizac dupy Francji i Niemcom, to dla nieistotnych kraików jak Czechy nie ma czasu.
                        Twoja wypowiedź jest ordynarna i prymitywna
                        piwoppns@wp.pl

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Obietnica spełniona
                          Attached Files
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • TeDy_beer
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 283

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ppns Wyświetlenie odpowiedzi
                            Twoja wypowiedź jest ordynarna i prymitywna
                            Zgadzam się, premier i prezydent min. żegnali Polskich żołnierzy poległych w Afganistanie. Szanuj Krzysiu władze, bo nie szanując ich nie szanujesz sam siebie i miliony ludzi którzy na nich głosowali w wyborach.
                            Last edited by TeDy_beer; 24-12-2011, 11:29.
                            AMEN i :stout:
                            Browar Domowy Małe Ale
                            Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

                            Comment

                            • bayern71
                              Senior
                              • 06-2006
                              • 1004

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TeDy_beer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zgadzam się, premier i prezydent min. żegnali Polskich żołnierzy poległych w Afganistanie. Szanuj Krzysiu władze, bo nie szanując ich nie szanujesz sam siebie i miliony ludzi którzy na nich głosowali w wyborach.
                              Premiera nie wybiera się w wyborach. Został wybrany przez swoich koleżków. Nie wiem za co mam go szanować.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎