Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lubartów, 11-go listopada 19, Bar Kufelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    Lubartów, 11-go listopada 19, Bar Kufelek

    Tani bar piwny. Z nalewaka Perła Chmielowa za 3,40. Z butelki inne produkty lubelskiego browaru; piw koncernowych chyba brak, a przynajmniej nikt ich nie kupuje.
    Lokal w dużym domu wolnostojącym. Tuż obok wejścia, na podwórku, huśtawka ogrodowa - palacze mogą się pobujać. Widać na knajpę zaadaptowane zostały jakieś pomieszczenia gospodarcze, gdyż niektóre ściany pokrywają kafelki. Składa się z trzech małych salek; w sumie będzie 25-30 miejsc. WC wewnątrz. Jest ciepła woda.
    Za barem stoją (siedzą) na zmianę właścicielka i jej pracownica.
    Klientelę stanowią wyłącznie panowie, średnia wieku ok. 40 lat. Bezpiecznie, nawet dla "cudzoziemców".

    Nie wiem dlaczego, ale Perła tutaj ewidentnie odstaje in plus od tych serwowanych w innych lokalach Lubartowa czy Lublina. Czuć świeżość, jakąś nawet goryczkę odchmielową i brak irytującej słodyczy pochodzenia alkoholowego. Piwo oczywiście nie do degustacji, ale jest dobrym kompromisem podczas spotkania z osobą niezorientowaną piwnie.
    Last edited by sandacz; 27-12-2011, 22:23.
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #2
    Byłem tam 8 lat temu w czasie studenckiego objazdu. Zamiast zwiedzania kościoła wybraliśmy bar Kufelek i pobliskiego, bodajże Smakoszka. Pamiętam upomnienie pani stojącej za barem do delikatnie awanturującego się jegomościa brzmiące mniej więcej: "Zachowuj się! Mamy gości". W którymś z wymienionych lokali był wtedy lany Janów za ok. 2,50 ale nie mam pewności czy to właśnie w Kufelku... w każdym razie krótką wizytę w Lubartowie i w samym Kufelku wspominam bardzo miło.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎