Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Mikuliczin, Szewczenki 23, Czastnaja Piwowarnia.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina, Mikuliczin, Szewczenki 23, Czastnaja Piwowarnia.

    Мыкулычин, Частная пивоварня, ул. Шевченко 23.

    Kolejny minibrowar mieści się w we wsi Mikuliczin, przy głównej drodze z Ivano-Frankivska w góre rzeki Prut, gdzie znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych.
    Świetne położenie przy samej szosie, powoduje że w sklepie firmowym, ( bo piwiarni na miejscu nie ma) zatrzymują się rzesze zmotoryzowanych podróżnych i non-stop tworzy się spora kolejka zamawiających do nalania do petów miejscowych piw, oraz kwasu chlebowego który również produkuje miejscowy minibrowar.

    Browarek którego właścicielem jest pan Vasyl Motruk, funkcjonuje od 2002 roku.
    Niestety podczas mojej obecności go nie było na miejscu, a szkoda chętnie bym oglądnął wnętrze.
    W sklepie firmowym stoją tanki z których bezpośrednio nalewa się piwo do petów.
    Naleją również do kufli do spożycia na miejscu, aczkolwiek usiąść można sobie tylko na ławeczce przed sklepem.
    Za ścianą znajduje sie warzelnia i skład ze słodem.

    Warzy się trzy rodzaje piwa pod wspólną marką ''Huculskie''.

    Huculskie svitle, to piwo jasne 12* i 4.2 % alk.
    Piwo jak dla mnie tylko poprawne, nieco wodniste jak na ten ekstrakt, troche słabo nachmielone.

    Huculskie temne, to ciemniak 12*, 4.8 alk.
    Bardzo delikatne, z lekko zaznaczonymi akcentami palonego słodu, z piękną śmietanową pianką.

    Huculskie medowe, to jasne miodowe 12*, 5.2 alk.
    To piwo w kategorii piw miodowych, których na naszym rynku mamy zalew ( A i na Ukrainie dosyć często się widuje) było dla mnie jednym z najlepszych jakie piłem.
    Bardzo delikatny tylko w tle posmak miodu, i o dziwo piwo mocno goryczkowe, bardziej niż zwykłe miejscowe jasne.
    Do tego barwa prawie bursztynowa.
    Jak dla mnie kompozycja smakowa bardzo oryginalna i dla takich co to nie przepadają za miodowymi, bez żadnego myślę problemu do przełknięcia.
    Wielki plus dla pana piwowara, za oryginalność.

    Minibrowar to małe przedsiębiorstwo, bo nie ogranicza sie tylko do warzenia piwa, (I kwasu którego niestety dla mnie zabrakło) ale i w sprzedaży produktów regionalnych jak chociażby sery które czekają na degustatorów w lodówce, a są i kosmetyki na bazie piwa czy szampony...
    Tylko brakuje przyjemnego miejsca do posiedzenia przy piwie.

    Ceny piwa odpowiednio za kufel 0.3, 0.5, Pet 0.5, 1.0, 1.5, 2.0 l
    Tak w wypadku jasnego i ciemnego takie same: 6, 8, 8, 14, 20, 25 Hrn.
    Miodowe: 7, 9, 9, 15, 21, 26 Hrn.
    Każde piwo sprzedawane w Pecie, dostaje na sznureczku przywieszke z wszelkimi informacjami o piwie.
    Data trwałości do spożycia, to 5 dni od rozlania.

    W sklepie można również kupić kilka wzorów dedykowanych kufli.
    Podstawek nie stwierdziłem.
    Sklep czynny codziennie 9.00-21.00.
    Warto odwiedzić to miejsce, chociażby dla tego miodowego piwa.

    Fotki z galerii:





Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎