Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Cieszyńska 6, Przechyły

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    Cieszyńska 6, Przechyły

    Klub żeglarski na Mokotowie, w pobliżu Metra Wilanowska. Nie poraża oryginalnością, ale trzyma typowy dla tego typu lokali klimat, jest przyjemnie i nie drogo. Wieczorami koncerty szantowe itd. Jeśli ktoś lubi, to miłe miejsce na wieczór.
    Co do piwa to typowa sieczka Carslbergowa plus... no właśnie, plus "Przechyły Mocne". I tak naprawdę to jest główny powód dla którego piszę, bo reaktywowałem dziennik piwny i nie wiem, gdzie to upchnąć Podobno jest to piwo z "lokalnego browaru" i ma 6,2 (kosztuje 7 PLN za pół litra). Jaki to browar, to już barman nie wie (albo nie chciał powiedzieć). Obstawiam na jakiegoś Warszawiaka z Konstancina, ale znając życie, to lokalny browar może być równie dobrze w Sierpcu, albo w Szczecinie Jeśli ktoś wie więcej, to bardzo bym prosił o info
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #2
    Obstawiam "lokalnego" Kasztelana. Podobna opcja była w klubie Neo pod Warszawianką.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Kasztelan nie ma 6,2 (no chyba że już ma, dawno nie sprawdzałem). Pasuje tu Konstancin Mocny.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2292

        #4
        Jak byłem w tym klubie jakieś 3 lata temu to te Przechyły już były.
        Barman nie chciał powiedzieć skąd je mają, ale smakowały wtedy bardzo lurowato, nie skojarzyłbym smaku na pewno z Konstancinem, raczej z którymś z koncerniaków.

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          A czy to nie jest tak, że sprzedawca ma obowiązek poinformować o tym, skąd pochodzi produkt który sprzedaje? Trzeba by w jakimś SANEPIDzie zapytać.
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #6
            Oczywiście, że ma taki obowiązek. Na żądanie powinien także okazać etykietę zgodną z wymogami.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
              A czy to nie jest tak, że sprzedawca ma obowiązek poinformować o tym, skąd pochodzi produkt który sprzedaje? Trzeba by w jakimś SANEPIDzie zapytać.
              Zapytaj sprzedawcę w sklepie czy wie skąd jest Królewskie które sprzedaje w Warszawie?
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                Zapytaj sprzedawcę w sklepie czy wie skąd jest Królewskie które sprzedaje w Warszawie?
                Nie wie, ale chętnie bym się dowiedział gdzie jest centrala tej "firmy" która sprzedaje piwo dla tej knajpy - po nitce do kłębka
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • jotpecet
                  Member
                  • 01-2008
                  • 35

                  #9
                  Smakiem (o ile o smaku można tu mówić) piwo to przypomina Okocim. 6,2'? Może to Romper Mocne?

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Z tym 6,2 to owszem, tak mi powiedziano, ale też jakoś strasznie bym się nie sugerował, bo oni nie wyglądali, jakby wiedzieli o czym mówią

                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Mam nowy typ. Bosman Full. Teraz ma 5.7, ale kiedyś miał 6.2
                      Piwo "lokalne" i z tego samego koncernu. Pasuje.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2292

                        #12
                        Z beki wciąż leją tzw. Przechyły Mocne za złotych 7.
                        Gość za barem zapytany o zawartość alkoholu powiedział że piwo ma około 6-6,5%.
                        Stawiałbym albo na Okocim albo Kasztelan.
                        Na pewno nic z Konstancina, bo smakuje jak klasyczny uśredniony koncerniak. Nic wartego uwagi.

                        Comment

                        • vietnam
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 117

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                          Stawiałbym albo na Okocim albo Kasztelan.
                          Byłem tam w październiku 2012 - i jak mnie pamięć nie myli to podczas turlania nowej beczki do kranu - dostrzegłem Kasztelana :-)

                          Comment

                          • Radical
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 145

                            #14
                            Niestety, piwo z tego lokalu jest coraz gorsze w smaku i działaniu. Byłem z kobietą mego serca na koncercie i pochorowaliśmy się oboje, a nic prócz piwa tam nie zamawialiśmy. Sok do piwa już nie jest sokiem, jest zwykłą wodą.
                            Radical.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎