Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

House Ales, Kliber Grätzer Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krotoszyniak
    Senior
    • 08-2002
    • 516

    House Ales, Kliber Grätzer Ale

    O ile jest mi wiadomo to jest pierwsze i mam nadzieje nie ostatne piwo Grodziskie uwazone w Kanadzie. Piwo jest mojej recpetury uwazone wspolnie w mini browarze House Ales w Toronto. Oceniac smaku nie bede bo mi nie wypada ale mysle ze sie udalo calkiem calkiem. Bylo jedno z najlepiej sprzedajacych sie piw a ze to srodek zimy piwo 4% nie zawsze szybko schodzi.... Jako ze to moj pierwszy projekt a efektem jestem pozytwnie zaskoczony. Mam juz oferty na dalszy rozwoj mojego piwa, moze sprobuje rynku USA? Tak czy siak bylo duze zainteresowanie branzy tym stylem. Moze udalo mi sie zasiac ziarenko tradycji Polskich na tej czesci ziemi? Pozdrawiam

    Radek
    Admin z Ratebeera
    Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
    Poromotor piwnej Polski na swiat :)
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Brawo. Oceniaj, wypada jak najbardziej.

    Wyprzedziliście amerykańców.

    jakies zdjęcie z knajpy. może?
    Last edited by jacer; 12-01-2012, 16:07.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Krotoszyniak
      Senior
      • 08-2002
      • 516

      #3
      Smakowo bardzo podobne do niemieckiego z "Professor Fritz Briem" moze oje bylo bardziej wedzone i laggodniejsze. narzie jest tylko jedna ocena na RB http://www.ratebeer.com/beer/house-a...er-ale/159937/ , niestyety sprzedalo sie tak szybko ze wielu nie zdarzlo ze sprobowaniem. Zdjecia baru najlatwiej znalesc w wyszukiwarce google i wpisac bar volo.
      Admin z Ratebeera
      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

      Comment

      • ecc81
        Member
        • 10-2008
        • 79

        #4
        Jeśli możesz zdradzić kilka szczegółów n.t. tego piwa, to interesuje mnie: ekstrakt nastawny, surowce (tylko słód pszenny, czy jeszcze jakiś inny?), czy chmiele były europejskie czy może amerykańskie (podawane na ratebeer IBU: 40 odnosi się do brzeczki nastawnej czy gotowego piwa?), drożdże górnej ferm. - jakie?, czy jest wersja butelkowa - jeśli tak, to z refermentacją w butelce, czy nie, czy było przed rozlewem klarowane / filtrowane?
        Poza tym gratuluję serdecznie wypuszczenia takiego piwa poza naszym kontynentem, szkoda tylko, że nazwa odwołuje się bardziej do niemieckich tradycji, niż polskich.

        Zdrówko
        Last edited by ecc81; 12-01-2012, 18:05.

        Comment

        • Krotoszyniak
          Senior
          • 08-2002
          • 516

          #5
          Bez szczegolow - uzylem slodu pszennego i z weyermana slodu rauchmalt. Piwo to ok 12 Plato , uzylem tylko jednego typu chmielu - Saaz , 40IBU wyszlo mi z oprogramowania jakie uzylismy... a drozdzy uzylem (prosze nie bic ) od niemickich Altow (w plynie nie suche) -daje czysty smak i jak powinno dobre dalo wysokie nasycenie. Tak klarowalem piwo (fining) ale i tak mialo lekko naturalna mgielke. Piwo tylko beczkowe , choc jedna wersje zrobilem typu cask ale .... z dodatkiem debowych chip'ow , czyli taka hybryda stylowa - oak aged Grodziskie... a co do nazwy wiem sam nad tym dlugo myslalem ale tu w Kanadzie nikt by nie zamowil piwa pod nazwa Grodziskie bo by nikt tego nie wymowil ... juz z samym Grazter mialem problem
          Admin z Ratebeera
          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

          Comment

          • Krotoszyniak
            Senior
            • 08-2002
            • 516

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ecc81 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli możesz zdradzić kilka szczegółów n.t. tego piwa, to interesuje mnie: ekstrakt nastawny, surowce (tylko słód pszenny, czy jeszcze jakiś inny?), czy chmiele były europejskie czy może amerykańskie (podawane na ratebeer IBU: 40 odnosi się do brzeczki nastawnej czy gotowego piwa?), drożdże górnej ferm. - jakie?, czy jest wersja butelkowa - jeśli tak, to z refermentacją w butelce, czy nie, czy było przed rozlewem klarowane / filtrowane?
            Poza tym gratuluję serdecznie wypuszczenia takiego piwa poza naszym kontynentem, szkoda tylko, że nazwa odwołuje się bardziej do niemieckich tradycji, niż polskich.

            Zdrówko
            Mialem sesje medialna dla lokalnej prasy i piwnych bloggerow. Dalem im wyklad histori tego stylu z naciskiem ze to polski styl piwa mysle ze to sie pozytywnie zakorzenilo w myslach o tym stylu. Duzo lokalnych browarow sie mnie pytalo o szczegoly itp wiec moze wiecej ich bedzie w okolicy. Z wiekszymi finasami mozna by zrobic bardziej autentyczny produkt , zamowic juz lekko wedzony slod psnzenny z Weyermanna. Niestety ciezko dostac chmiel Lubelski...ale uzwywam o podobnych parametrach...
            Admin z Ratebeera
            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

            Comment

            • ecc81
              Member
              • 10-2008
              • 79

              #7
              No to super, zasyp, chmielenie, ekstrakt i odfermentowanie prawie identycznie jak w Grodziskim Specjalnym 12% e.w. No i wybór drożdży wg. mnie bardzo odpowiedni. Jeszcze raz gratuluję, podejrzewam, że smakowo może odbiegać od oryginału głównie przez nieszczęsną wędzonkę ze słodu Weyermanna, która ma nieodpowiedni charakter. Słód pszenny dymiony podczas suszenia dymem dębowym ma zupełnie inny aromat . Szkoda, że przez tą odległość muszę się zadowolić jedynie opisem piwa na ratebeer.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Gratulacje!!!

                A Amerykanów nie wyprzedził. Latem ubiegłego roku Grimm Brothers Brewery uwarzyło Gratzera, a i tak nie byli pierwsi. W Stanach to już wszystko warzyli.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Krotoszyniak
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 516

                  #9
                  Ale pierwszy chyba na swiecie oaked aged wersja piwa Grodziskiego (dzis degustacja) :P ale kto tam to wie... piwo to mialo wyjsc w Lipcu 2011 ale technologiczne opoznienia (jak zwylke to jest) daly sobie znac.
                  Admin z Ratebeera
                  Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                  Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Już bez przesady, że Grodziskiego nie wymówią. Skoro wymawiają Sikorsky, Lewinsky, Aronoffsky i całą plejadę zangielszczonych nazw bądź nazwisk słowiańskich, to i do Grodziskiego można ich przymusić. Tylko dobre piwo musi być. A projekt oczywiście chwalebny!

                    Comment

                    • Krotoszyniak
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 516

                      #11
                      Kliber Gratzer

                      Dobra wiadomosc. Wyglada na to ze Kliber Gratzer bedzie wkrotce wazony w USA na wieksza skale . Wspolpraca ow piwa bedzie ze specjialista co robi wedlug mnie najlepszego Berlinera w branzy. Mam nadzieje ze bedzie ona owocna.

                      Pozdrawiam z Toronto
                      Admin z Ratebeera
                      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎