Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Ketlinga 3 (Janów), Piwa Regionalne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KrzychuN
    Member
    • 12-2006
    • 74

    Łódź, Ketlinga 3 (Janów), Piwa Regionalne

    Chyba najlepiej wyposażony sklep z piwami na osiedlu Olechów-Janów. Jeśli się mylę to proszę mnie uświadomić
    Lokalizacja po drugiej (Janowskiej) stronie rur, niedaleko Biedronki
    sklepik z żółtym banerem PIWA REGIONALNE
    ul. Ketlinga 3 - blok 6 (obok sklep ogólnospożywczy)

    Do wyboru m.in. (to co zapamiętałem) wybrane piwa z browarów:
    - Kormoran
    - Ciechan
    - Lwówek
    - Racibórz
    - Amber
    - Jagiełło
    - Jabłonowo
    - Czarnków
    - Fortuna
    - Sulimar
    - Witnica
    - Koreb
    - Łomża
    - Perła
    - Van Pur
    + Guinness, Kilkenny i 3 rodzaje La Trappe w dużych butlach, kilka Czeskich (np. Svijany, Cerna Hora, Staropramen, Kozel), Słowackich i zza wschodniej granicy (np. Svyturys'y). Żywiec Bock i Porter oraz koncerniaki.
    Ostatnio pojawił się też Atak Chmielu z Pinty, generalnie pani jest otwarta na wszelkie sugestie i stara się ściągać piwa o które pytałem ja czy kolega.

    Dosyć przystępne ceny. Na duży plus - wszystkie piwa w lodówkach przez cały rok.
  • Buniek91
    Junior
    • 12-2008
    • 1

    #2
    Pani Halinka wymiata, dzieli i rządzi na osiedlu Jestem jej stałym klientem od 7 lat. Wpadam co parę dni i zwykle pojawia się w tym czasie jakaś nówka-sztuka. Generalnie rotacja towaru imponuje. Przeważają regionalsy (wszystko w lodówce), dla mało wybrednych znajdzie się tradycyjny pakiet 'chujni sklepowej'. Co do sugestii to masz rację - ostatnio zagadnąłem o Tuborga i powiedziała, że ściągnie. Zawsze można też liczyć na fachowe doradztwo w wyborze browarków Najlepsze jest to, że w necie sklep figuruje jako cukiernia xD Polecam
    Pozdro dla piwoszy z O&J

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      #3
      W jakich godzinach jest czynny sklep w sobotę i nd?
      mb WOS

      Comment

      • KrzychuN
        Member
        • 12-2006
        • 74

        #4
        Nie pamiętam dokładnie...
        W sobotę do 21, w niedziele do 20 lub 21. A od której to już w ogóle nie wiem (10? 11?...?)

        Comment

        • malt_worm
          Member
          • 01-2013
          • 73

          #5
          Piątek i sobota do 21, w poniedziałki zamknięte, w pozostałe dni do 20.
          Sklep zaopatruje się z Zofmar-Bis więc ciężko trafić AleBrowar (jedynie Ortodox Stout był), całą resztę można u pani Halinki zamówić. Ostatnio był Kejter, teraz jest Megaloman z Bieszczadzkiej wytwórni piwa. Pinta jest zawsze w zapasie, w tej chwili mozna kupić Dyniamit, A'la Grodziskie, Atak Chmielu, Angielskie Śniadanie, C'est nest pas IPA i Dyniamit. W asortymencie zarówno koncerniaki jak i regionalne, oraz piwa zagraniczne od czeskich (nawet Matuska) bo belgijskie czy Brewdog.
          Postaram się wrzucać nowości jak się będą pojawiać. W tym tygodniu może pojawi się Bojan Black IPA.
          Last edited by malt_worm; 12-11-2013, 19:14.

          Comment

          • malt_worm
            Member
            • 01-2013
            • 73

            #6
            W sklepie pojawiły się piwa z AleBrowaru: Rowing Jack, King of Hop, Smoky Joe, Naked Mummy, Black Hope i premierowe Brown Foot. Są też już nowe żytnie od Pinty: Apetyt Na Życie i Żytorillo. Jest też AIPA od Kormorana.

            Comment

            • lejdii
              Junior
              • 01-2014
              • 1

              #7
              browar regionalny

              Mój ulubiony browar regionalny to Fortuna (http://www.browarfortuna.pl/), najlepiej wiśniowa :-) Perła też jest calkiem ok Czy w tym sklepie można zakupić większą ilość takich trunków, czy trzeba wcześniej zamówić?

              Comment

              • malt_worm
                Member
                • 01-2013
                • 73

                #8
                większa to znaczy jaką? Skrzynka pewnie będzie, zależy jakie piwo. Jak się zamówi to na pewno będzie (perła jest na pewno w dużych ilościach bo tego badziewia schodzi dużo).

                Jeśli chodzi o nowe piwa to jest Hera (wersja w granatach) i Prometeusz (warka bez masła).
                Jest też Toporek i Black IPA z Bojanowa.
                Pojawiła się Odsiecz Wiedeńska, jest jeszcze Apetyt na Życie i Jak w Dym (no i Oto Mata IPA o ile się nie mylę), Weizenbock i American IPA z serii Podróże Piwne Kormorana. Jak ktoś jest chętny to zostało jeszcze parę butelek Naked Mummy AleBrowaru.
                Były nawet trzy sztuki Artezan Chateau, ale się już zmyły do czego również się sam przyczyniłem (w 33%). Jest też sporo niemieckich piw którymi, poza Schneider Weisse Tap 7 mało się interesuję, (spróbowałem Früh Kölsch ostatnio i to było na tyle). Postaram się zrobić jakaś dłuższą listę może co jest dostępne, albo wrzucę fotki lodówek.

                Comment

                • malt_worm
                  Member
                  • 01-2013
                  • 73

                  #9
                  Dawno nie było uaktualnienia. Sklep ciągle z miłą obsługa i ciągle szeroki asortyment.
                  Pojawiło się Spoko Marocco Pinty i Alebrowaru. Ponadto piwa z AleBrowaru (HopSasa, Be Like Mitch, Rowing Jack) Pinty (Oto Mata Ipa, Dobry Wieczór, Grodziskie 4.0 i parę innych), pojawił się Browar Dukla i Waszczukowe, jest Faktoria, Perun, Olbracht (seria Piotrek z Bagien) i więcej nie pamiętam.
                  Ponadto ciągle czeskie i niemieckie w ofercie, doszły jeszcze belgijskie w małych butelkach jak i 0.75.
                  Mam nadzieję że w tym tygodniu w końcu uda mi się zrobić zdjęcie lodówek.

                  Comment

                  • malt_worm
                    Member
                    • 01-2013
                    • 73

                    #10
                    Pojawiło się English IPA z serii Ortodox AleBrowaru, Kwas Beta, Viva la Wita i Angielskie Śniadanie z Pinty oraz oferta browaru Szpunt.
                    Dodaję zdjęcia lodówek, żeby się nie produkować (zdjęcie warte tysiąc słów).
                    Zdjęcie 1
                    Zdjęcie 2
                    Zdjęcie 3

                    Comment

                    • behegrzmot
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 276

                      #11
                      To ja się przyczepię, że tysiąc słów warta będzie fotka dobrej jakości, z której da się odczytać ceny. Teraz są warte po sto słów / zdjęcie

                      Comment

                      • malt_worm
                        Member
                        • 01-2013
                        • 73

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                        To ja się przyczepię, że tysiąc słów warta będzie fotka dobrej jakości, z której da się odczytać ceny. Teraz są warte po sto słów / zdjęcie
                        Dobra, następnym razem wezmę lustrzankę. Nic nie poradzę że przy słabym oświetleniu i bez flesza (odbiłby się od szyby) mój kalkulator robi takie zdjęcia

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎