Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szolc Rogozińskiego 1, Ursynoff Klub [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abelincoln
    Senior
    • 01-2010
    • 287

    Szolc Rogozińskiego 1, Ursynoff Klub [zamknięte]

    Klub na parterze budynku, który jest również siedzibą straży miejskiej. Czasem są tam dość interesujące, aczkolwiek mocno niszowe, folkowe koncerty (o których trzeba pamiętać, że jeśli jest takowy zapowiedziany na 20, to spokojnie można założyć, że zacznie się po 21).

    Z nalewaków jest Dawne i Mazowieckie (oba po 8 zł), Łomża Wyborowa (7 zł), Tucher pszeniczny (12 zł) i jakiś cydr. Wszystkie ceny za pół litra. Poza tym naście rodzajów piw butelkowych, nie kupowałem - więc zapamiętałem tylko Orkiszowe, Warnijskie i Miodne z Kormorana

    Klub niestety, ale chyba lekko zmierza w kierunku upadku, bowiem już jakiś czas temu zrezygnowano z Żytniego z beczki (raz powiedział mi barman że nie schodził, a raz że browar już go nie warzy) i z Faustusa. A całkiem niedawno zamknięto tam (dość smaczną) kuchnię i teraz dostępne tam są tylko przekąski w typie tostów.
  • StefanP
    Member
    • 02-2012
    • 71

    #2
    Godzinkę temu odwiedziłem UrsynOFF. Pierwszy raz chodź mieszkam od tego miejsca 200m. Wizyta moja była powodem tym, iż wybierając się przed godz 16 do teatru na "Kolację dla głupca" (osobiście bardzo polecam) zaintrygował mnie stojący przed lokalem pojazd serwisowy browaru Konstancin. Wracając z dobrze znanej nam Czeskiej Baszty nie omieszkałem zajrzeć to tej, jakby sie wydawało, mordowni. Jak kolega powyżej napisał, są lane Mazowieckie (dzisiaj się skończyło) i Żytnie oraz Łomża i coś brytyjskobrzmiące czego nazwy teraz sobie nie przypomne. Ceny jak wcześniej. W lodówce oczekiwały na chętnych butelki z Pinty, Obołona, Kormorana i kilku innych tak wiec asortyment jest zróżnicowany. Kuchnia zaczęła ponownie działać bo w ofercie były wypisane na tablicy potrawy ciepłe w przedziale cenowym 8-18zł, bodajże 6 rodzajów.
    Wystrój lokalu każe nam przypuszczać ze są to studenci ASP - na ścianie masa obrazów mieszajacych style lecz będących barwnie żywymi. Ściany przyozdobione futurystycznie w tapety we wzorki przypominające wagine. Muzyka miszana: hard rock, pop, mieszanki gatunków których nazw nie jestem w stanie wymówić

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Da radę pójść tam ze zniemczonym Polakiem (w wieku, powiedzmy, dojrzałym ), który zapragnął napić się piwa w czerwcową sobotę?
      Ewentualnie jakiś inny pomysł na przyzwoite piwo opodal linii metra, pliiijjjjz... Zaznaczam, że gentleman ów od lat mieszka w miejscowości Monachium .

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1837

        #4
        To zabierz go do baru Mistrz Azja przy Al.KEN - na Tuchera

        Ewentualnie w budynku Multikina powinno być coś z Konstancinem.
        Last edited by rohozecky; 01-06-2012, 13:00.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
          Ewentualnie w budynku Multikina powinno być coś z Konstancinem.
          No właśnie na czymś lokalnym zależałoby mi najbardziej. Masz na myśli "greka" czy tę "kaffiarenkę" obok?

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1837

            #6
            Szczerze mówiąc nie pamiętam, nie wiem czy to czasem nie pizzeria...

            A, i ewentualnie może być Konstancin w Antice, ale tu już trzeba trochę poprzebierac nogami idąc od metra.
            Last edited by rohozecky; 01-06-2012, 14:38.
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • wojt0025
              Junior
              • 01-2011
              • 3

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              No właśnie na czymś lokalnym zależałoby mi najbardziej. Masz na myśli "greka" czy tę "kaffiarenkę" obok?
              Niedaleko jest Cafe Ple-Ple, Nowoursynowska 130A. Maja lane Dawne, pare innych butelkowych Konstancinow, cena chyba po 8 zlotych za 0.5L. Jeszcze maja rozne wina na lampke/butelke, ciastka i jakies kanapki. Bardzo mile miejsce!! Cicho i spokojnie

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Przy Surowieckiego 10c, w miejscu nieodżałowanej Odessy otwarto dość niedawno restaurację Spiżarnia, nie byłem w środku, ale przykleiłem się do szyby któregoś ranka i wypatrzyłem, że oprócz dwóch koncernowych kranów mają lane Dawne i Mazowieckie z Konstancina. Potem dowiedziałem się "na mieście", że stoją po 8zł.
                Dla bywalców Odessy dodam tylko, że miejsce jeśli chodzi o powierzchnię konsumpcyjną nie zmieniło się wcale, nastąpiła jedynie drobna kosmetyka wewnątrz. Nadal zaś jest ten sympatyczny i zadaszony przestronny ogródek.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojt0025 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niedaleko jest Cafe Ple-Ple, Nowoursynowska 130A. Maja lane Dawne, pare innych butelkowych Konstancinow, cena chyba po 8 zlotych za 0.5L. Jeszcze maja rozne wina na lampke/butelke, ciastka i jakies kanapki. Bardzo mile miejsce!! Cicho i spokojnie
                  Pojęcie "niedaleko" jest w tym wypadku względne. Od metra trzeba trochę kopyt powyciągać, zwłaszcza dla starszego pana może to być niezbyt komfortowe.
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #10
                    W off-ie nadal w ofercie wyśmienite Dawne z beczki w cenie 9 zł, nie ma za to i już nie będzie Mazowieckiego.
                    Właściciel poinformował mnie, że już za kilka dni na pipie będzie Litovel w cenie 10 zł.

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                      Właściciel poinformował mnie, że już za kilka dni na pipie będzie Litovel w cenie 10 zł.
                      drogo sobie będzie liczył

                      Comment

                      • StefanP
                        Member
                        • 02-2012
                        • 71

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                        drogo sobie będzie liczył
                        Ceny restauracyjne. Z nalewaka Łomża po 7, Dawne po 8, butelkowe po 11, duzy wybór. Jest Miłosław, Bearnardy, Ciechany, Konstanciny

                        Comment

                        • abelincoln
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 287

                          #13
                          Ursynoff z końcem września przeszedł do historii, o czym informuje kartka na zamkniętych na głucho drzwiach do tego lokalu...

                          Z tego co można wyczytać na stronie klubu, to do piątku (czyli piątego października) po telefonicznym uzgodnieniu można nabyć wszelkie rzeczy które były w lokalu - od szklanek aż po meble.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎