Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Struga 2, Nowa Fermentacja [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Myszon007
    Senior
    • 02-2007
    • 1208

    Łódź, Struga 2, Nowa Fermentacja [zamknięte]

    Knajpka firmowa Browaru Staropolskiego, rzut beretem od ich sklepu firmowego. Otwarcie prawdopodobnie jutro.
    Z kija:

    1.STAROPOLSKIE MOCNE NIEPASTERYZOWANE 500ml – 4zł
    2.STAROPOLSKIE MIODOWE NIEPASTERYZOWANE 500ml – 4zł
    3.STAROPOLSKIE MOCNE NIEPASTERYZOWANE 300ml – 2,50zł
    4.STAROPOLSKIE MIODOWE NIEPASTERYZOWANE 300ml – 2,50zł
    5.OKOCIM 500ml – 5zł
    6.KASZTELAN NIEPASTERYZOWANE 500ml – 5zł

    Strona internetowa
    Facebook

    Ceny zachęcające, liczyłem że z beczki będzie niepasteryzowane Złote dostępne na wynos w sklepie, no ale może i Mocne w formie beczkowej okaże się również dobre?
    ♪♫

  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Na razie ceny promocyjne 2 złote za piwo. Ech żyć i nie umierać.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      #3
      Artykuł z Wyborczej z otwarcia:

      Nowy pub Fermentacja już otwarty. 150 rodzajów piw

      Aleksandra Hac
      09.03.2012 , aktualizacja: 09.03.2012 15:43

      Nowy łódzki pub - Fermentacja przy ul. Struga Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta Nowy łódzki pub - Fermentacja przy ul. Struga
      Przy ul. Struga zadebiutował nowy lokal. W piwnicy zabytkowej kamienicy Edwarda Lungena, jednej z najbardziej efektownych w Śródmieściu, można spróbować niemal wszystkich polskich piw regionalnych, a także zjeść obiad


      Fermentacja zajęła miejsce po restauracji Rossija, która krótko działała przy ul. Struga 2. Pub ma trzy sale, w tej z barem stoją wysokie stoliki i barowe krzesła. W pierwszej i trzeciej - przeznaczonej dla osób palących - miękkie, jasnobrązowe ławy, pufy, ciemnobrązowe stoliki i oświetlenie tworzące przytulną atmosferę. Na ścianach wyłożonych ceglaną okładziną nie ma ozdób, wiszą na nich jedynie telewizory, na których wyświetlane są teledyski.

      Atmosferę budują efektowne, podświetlane półki. Na ciemnych deskach, jedna przy drugiej, stoją dziesiątki zielonych i brązowych butelek piwa chmielowego. Dostępu do nich bronią metalowe kraty.

      - W ofercie mamy 150 gatunków piwa, praktycznie wszystkie regionalne browary w Polsce. Mamy też piwa zagraniczne, whisky w dobrych cenach, kawy, herbaty, zimne przekąski w cenie 4-9 zł oraz dania główne w cenie 15-15 zł - wylicza Krzysztof Reszelewski, manager Fermentacji.

      Podczas środowego otwarcia w barze czekała na gości promocja Staropolskiego i Mocnego z kija oraz whisky dnia. - Promocje będziemy robili regularnie, w najbliższą sobotę Smirnoffa i nowego napoju orzeźwiającego 3P - zapowiada manager pubu.

      Fermentacja będzie otwarta codziennie od godz. 12, od niedzieli do środy do północy, a od czwartku do soboty dłużej, nawet do godz. 3 w nocy. Pub znajduje się w bardzo ruchliwym miejscu, ale wcześniej nikt nie zdecydował się na lokal o takim profilu na odcinku ul. Struga między ul. Piotrkowską i al. Kościuszki.

      - Szukaliśmy miejsca od połowy zeszłego roku, blisko ul. Piotrkowskiej, w centrum miasta. To bardzo dobra lokalizacja, chodzi tędy mnóstwo osób, bo z jednej strony mamy ważny punkt komunikacyjny, a z drugiej popularne miejsce zabawy - mówi Reszelewski.
      http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,1...z_otwarty.html
      ♪♫

      Comment

      • Myszon007
        Senior
        • 02-2007
        • 1208

        #4
        Wrzucili listę piw butelkowych oferowanych w knajpie na fb. Wszystko fajnie, ponad 120 piw, praktycznie wszystkie polskie browary regionalne (no oprócz Ediego, Imielina itd). ALE... ceny to ustalali chyba za pomocą funkcji random... Bo co powiecie na to, że takie piwa jak Strzelec czy Lubusz z Witnicy, które dostępne są np. w Zofmarze za mniej niż 2 zł, w knajpie oferowane są za 7 PLN? Ale jest też druga strona medalu - portery Grand, Witnicki i Warmiński są po 5 zł za butelkę paranoja, Warmińskiego zdarzało mi się kupować powyżej 7 zł w sklepach Wychodzi na to, że na porter lepiej wybrać się do knajpy niż kupować w sklepach.
        ♪♫

        Comment

        • Noriusz81
          Senior
          • 11-2008
          • 388

          #5
          Miałem przyjemność zajrzeć wczoraj do Fermentacji...
          Cieszy kolejny interesujący punkt na piwnej mapie Łodzi
          Na pierwszy rzut oka (na drugi również) - ciekawy wystrój, uroku dodają podświetlone na ścianach półki z butelkowym asortymentem Browaru Staropolskiego ze Zduńskiej Woli.
          Cena Staropolskiego z kija - rewelacja (4zł/0,5l, 2,5zł/0,3l), biorąc tym bardziej pod uwagę jakość napitku. Piwa butelkowe krajowe, tak jak wspomniał Myszon - w cenach 5 lub 7 zł (przy czym 5zł dotyczy wszystkich "bączków" oraz części 0,5l). Wybór piw zagranicznych nie jest powalający, ale każdy coś wybierze sobie (Czechy, Niemcy, Belgia, Holandia, Słowacja). Ceny piw nie-belgijskich - 9 zł za butlę (co w przypadku Aecht Schlenkerla - jest ceną zachęcającą).
          Generalnie - polecam!
          Aaa - nie sprawdzałem kart dań, natomiast te serwowane, które udało mi się zobaczyć - wyglądały naprawdę dobrze!
          Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
          Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
          2286 ze 162 krajów
          Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1412

            #6
            Odwiedziłem dziś Fermentację.
            Bardzo sympatyczny lokal z miłą i profesjonalną obsługą.
            Miałem pecha, bo tuż przed moją wizytą skończyło się Miodowe, ale spróbowałem Staropolskiego z beczki w promocyjnej cenie 2,99 za 0,5 l !

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
              Wrzucili listę piw butelkowych oferowanych w knajpie na fb. Wszystko fajnie, ponad 120 piw, praktycznie wszystkie polskie browary regionalne (no oprócz Ediego, Imielina itd). ALE... ceny to ustalali chyba za pomocą funkcji random... Bo co powiecie na to, że takie piwa jak Strzelec czy Lubusz z Witnicy, które dostępne są np. w Zofmarze za mniej niż 2 zł, w knajpie oferowane są za 7 PLN? Ale jest też druga strona medalu - portery Grand, Witnicki i Warmiński są po 5 zł za butelkę paranoja, Warmińskiego zdarzało mi się kupować powyżej 7 zł w sklepach Wychodzi na to, że na porter lepiej wybrać się do knajpy niż kupować w sklepach.
              Chyba dobrze, że można porter kupić w takiej cenie. Pokazuje też, że można i to nie koszty ale "premiumizacja marży" powoduje ceny jakie są w sklepach.
              Last edited by VanPurRz; 11-04-2012, 20:04.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • PolSzatana
                Junior
                • 03-2012
                • 5

                #8
                Godziny otwarcia (od 12.00), cena Mocnego (2,5-3 zł w Happy Hours) oraz położenia sprawia że dosyć często pojawiam się w tym lokalu, czasem na szybkie piwko w trakcie przerwy, czasem na nieco dłużej. Obsługa miła, wystrój OK, we wczesnych godzinach popołudniowych ruch niewielki. W jednej sali jest telewizor więc mecze chyba można obejrzeć (ja trafiam na VIVĘ lub jakieś wiadomości). Z karty dań zapamiętałem żurek oraz zupę dnia (6 i 5 zł). W karcie piw nie widziałem porterów za 5 zł, są po 8 zł.

                Comment

                • borsuklodz
                  Junior
                  • 04-2012
                  • 26

                  #9
                  Bardzo fajny wystrój, wybór piw butelkowych też zacny. Szkoda tylko, że tak mało jest piw z kija. Podoba mi się też to, że praktycznie ciągle są jakieś promocje Wczoraj około 19 lokal pełen.

                  Comment

                  • stefanum
                    Member
                    • 03-2011
                    • 75

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wrzucili listę piw butelkowych oferowanych w knajpie na fb.
                    Listy już nie ma albo ja jestem tak cienki, że nie potrafię jej znaleźć... Widzę tylko listę piw lanych i butelkowych koncerniaków w liczbie sztuk 10.

                    Comment

                    • Myszon007
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 1208

                      #11
                      Po upadku Browaru Staropolskiego w knajpie na kranach króluje KP Tyskie i wszystkie rodzaje Książęcego, oprócz tego jest lany również Cornelius Grejpfrutowy. W dalszym ciągu rewelacyjny wybór butelkowych - pełny spis z cenami https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...25693034_o.jpg https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...61681686_n.jpg
                      Last edited by Myszon007; 26-10-2012, 12:33.
                      ♪♫

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Lokal zmienił nazwę na Nowa Fermentacja. Nie wiem jak wyglądał wcześniej ale teraz ma wystrój klubowo-restauracyjny, z miękkimi pluszowymi kanapami. Mnie taki wystrój nie kręci ale z pewnością wielu osobom będzie się podobał. Jedzenie jest przepyszne, dla niego na pewno warto tam iść. W rozsądnych cenach. Co do picia to z beczki jakieś nie piwo, za to z butelki jest cały przegląd Staropolskiego plus Miłosławie. Ja wypiłem poprawną, chociaż zdecydowanie słodką, jasną dziesiątkę. Ceny od 7 do 10 zł.
                        Jest sporo taniego alkoholu - whisky, whiskey, wódeczki. Ceny od 5 złotych. Wypiłem całkiem niezłego Grantsa leżakowanego w beczkach po sherry za chyba 7 złotych. Dobry odpoczynek po warszawskich cenach. Przemiła i kompetentna pani za barem i kontaktowy kucharz.
                        Ogólnie - wystrój mnie nie kręci ale dla jedzenia i mocniejszych trunków lub spróbowania Staropolskiego warto.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Uwaga na godziny otwarcia - teoretycznie od 12.00 (tak było napisane na wejściu), ale 12.40 było ciągle zamknięte.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • borsuklodz
                            Junior
                            • 04-2012
                            • 26

                            #14
                            Lokal zamknięty.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎