Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Giełda Staroci - Opole

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Giełda Staroci - Opole

    Giełda odbywa się w każdą niedzielę przy ulicy Obrońców Stalingradu(dawna giełda samochodowa). Oprócz staroci, sporo ciuchów i innego towaru.
    Z piwnych rzeczy znalazłem dzisiaj:
    - Mnóstwo niemieckiego szkła i kamionek.
    - Na jednym stosiku masa niemieckich otwieraczy.
    - Trochę polskich kufli i pokali.
    - Gdyby żebrać całość, to z 20 butelek przedwojennych by się uzbierało. Tak mniej więcej połowa z polskich browarów, a druga z niemieckich. Z ciekawszych widziałem Brzeg, Grodków i Prudnik – przynajmniej z tych, co potrafiłem rozpoznać.

    Kapsli, podstawek i podkładek nie trafiłem.
  • drseba
    Junior
    • 02-2004
    • 12

    #2
    A ceny "naszych" butelek zakonotowały Ci się?
    A że niemieckich sporo to naturalne bo to w większości powystawkowe odpady.

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Wiem tylko, że za grodkowską butelkę wołano 30 zł.

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Z Okazji Dni Opola, giełda odbyła się dzisiaj w centrum miasta.
        - Z samego rana ponoć było kilka butelek z Opola, ale szybko zmieniły właścicieli. Tak to głównie Wrocław, OBV 12 z Głubczyc, Brzeg, Grodków i najwięcej SCH E F Ges. Gesch.
        - Na dwóch stoiskach było sporo kapsli, większość ostatnie lata i troszkę z 90-tych.
        - Jedno pudło z zagraniczną masówką „waflową” i kilka starych niemieckich.
        - Na dwóch stoiskach były stare porcelanki(mam dla ciebie Kwadri jedną, więc luz )
        - Największy rarytas, to szyld http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=17546 za 250 zł, ale cena była do negocjacji.
        - Dwie stare drewniane skrzynki, na 90% od piwa.
        - Kilka otwieraczy
        - Szkła tym razem było mało
        - Przedwojenne etykiety z Częstochowy i Okocimia. Na jednym stoisku z 30-40 młodszych polskich oraz czeskich wzorów.

        Niestety byłem dość późno, więc kilka rzeczy na pewno przegapiłem

        Comment

        • hali11
          Member
          • 06-2011
          • 75

          #5
          butelki z Oppeln które ja widzialem na tej gieldzie to dwie z Oppelner actienbrauerai http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=25385

          Comment

          • hali11
            Member
            • 06-2011
            • 75

            #6
            a skrzynki ktore widzialem byly z browaru E .Hasse Breslau i jakis browar z olsztyna

            Comment

            • hali11
              Member
              • 06-2011
              • 75

              #7
              byla jeszcze mala przedwojenna beczka z Tyskich browarów

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek Wyświetlenie odpowiedzi
                Z Okazji Dni Opola, giełda odbyła się dzisiaj w centrum miasta.
                Kolejna edycja giełdy dobiega powoli końca.
                W tym roku zdecydowanie więcej butelek. Nawet kilka wzorów z Opola w cenach za najpopularniejsze wzory 50 zł, 70 zł za Zamkowy i ponad 100 zł za Konieczko.
                Z perełek to na pewno szyld Głubczycki za 500 zł i w tej samej cenie z akcyjnego:



                Największe jednak zaskoczenie, to krzesełko i stolik sygnowane znakiem opolskiego browaru akcyjnego – 300 zł chyba za krzesło, a o stół strach było pytać. Wyglądało to na meble wyszynkowe i pewnie obie rzeczy były z tego samego wyszynkowego kompletu.

                Etykiet nie stwierdzono, podstawki widziane dwie – nie zidentyfikowałem pochodzenia - porcelanki tylko na butelkach.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Małe sprostowanie. Byłem drugi raz i jednak odnotowałem etykiety, ale tylko z Tychów, Żywca i jednak z Rybnika – lata etykiet 60-70.
                  Było tez kilka otwieraczy, głownie z KP.

                  Comment

                  • LenDo
                    Senior
                    • 09-2006
                    • 395

                    #10
                    A kapsle były?
                    "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LenDo Wyświetlenie odpowiedzi
                      A kapsle były?
                      Nie widziałęm, ale na tygodniowych edycjach się trafiają(przeważnie niemieckie).

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #12
                        Opole dorobiło się drugiej giełdy „staroci”, która odbywa się przy Tesco na Ozimskiej. Część handlarzy przeniosła się ze starego miejsca na nowe. Na Obrońców Stalingradu odnotowałem 2 stoiska ze starociami, a tak to ciuchy i inny wystawkowy badziew. Widać, że miejsce raczej będzie wymierać i ludzie w dużym stopniu już przenieśli się koło galerii handlowej – chyba, że to mżawka przestraszyła sprzedających.
                        Na Ozimskiej niestety rewelacji nie było – bodajże 3 stoiska ze starociami – większość używane rzeczy z Niemiec i ciuchy.
                        Mam nadzieję, że to pogoda spłatała figla i następne edycje będą o wiele ciekawsze.

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          #13
                          Następnym razem jak będziesz się wybieraj - daj znać.
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎