Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Trubaków

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Browar Trubaków

    Trafiła w moje ręce etykieta z Trubakowa. Czy wiecie coś na temat tego browaru?
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #2
    Trubaków?

    Browar w Trubakowie to nic innego jak browar w Chełmie Lubelskim. Browar powstał w 1909 roku, właścicielami browaru byli dwaj Czesi - Hamaczek i Howorko, pełna nazwa browaru brzmiała "Nowa Bawaria", podsyłam skan etykiet przedwojennych z tego browaru.
    Attached Files
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Czyli Trubaków to dzielnica Chełma L.?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • darek99
        Senior
        • 04-2002
        • 2147

        #4
        Trubaków?

        Czy Trubaków to obecnie dzielnica Chełma to nie wiem, ale raczej tak, często tak było że miasto rozrastając się wchłania okoliczne osady, tak też z pewnością było z Trubakowem.
        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
        Epikur z Samos.

        Comment

        • Gollum
          Gość
          • 09-2002
          • 307

          #5
          Trubaków to ulica Trubakowska i kilka do niej przylegających.Od biedy można nazwać to dzielnicą, tym bardziej, że uzywa się sformułowania "na Trubakowie", choć znacznie częściej mówimy "na Trubakowskiej". Nie jest to zbyt przyjemna okolica. To dawna dzielnica przemysłowa, z racji położenia obok torów kolejowych. Teraz po większości zakładów zostały tylko opustoszałe budynki. Od czasu przebudowy Pilichonek na dzielnicę mniej lub bardziej elegancką dzielnicę domków, Trubaków jest najniebezpieczniejszą dzielnicą Chełma.

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            A czy ten browar ma coś wspólnego z browarem Drzewińskich, który istniał tam już wcześniej?
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • Gopher
              Senior
              • 10-2007
              • 450

              #7
              Podczas dzisiejszej wizyty w lubelskim skansenie, w otwartym magazynku wypatrzyłem piękny nalewak "Nowej Bawarii". W tym bałaganie nie dałem rady uchwycić całości i udało mi się tylko tyle złapać po niezłej gimnastyce. Wg. prowadzącego piwiarnie w skansenie (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=74954 ) będzie on niedługo złożony i wystawiony jak rekwizyt w tejże piwiarnii.
              Attached Files
              Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

              Comment

              • mumi16
                Junior
                • 10-2017
                • 1

                #8
                Browar Trubaków

                Witam! Poszukuje pamiątek po browarze Trubaków w Chełmie: butelki , nalepki , podkładki , inne. Mój adres mail do kontaktu: mumi16@interia.pl . Polecam się! Pozdrawiam Artur

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎