Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tawerna Pod Pegazem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • xmucio
    Junior
    • 05-2011
    • 16

    Tawerna Pod Pegazem

    Witam wszystkich serdecznie

    Tak więc po wielu miesiącach planowania w końcu odważyłem się i uwarzyłem pierwsze piwo. Jak się okazało, moje "dzieło" bardzo zasmakowało znajomym, pomimo obaw z powodu błędów nowicjusza Stout fermentował w fermentorze z kranikiem (niezdezynfekowanym), o czym sobie przypomniałem jak przyszło rozlewać. Postanowiłem nie przelewać już do drugiego. Zamiast tego użyłem chochelki i lejka. Potem kapslowanie Emily - istny koszmar. Gdyby ktoś mnie zobaczył wtedy w kuchni.... Dawno nie byłem tak sfrustrowany. Na szczęście znalazłem statyw do wiertarki, w którym umieściłem głowicę od Emily i teraz kapslowanie nie sprawia najmniejszego problemu.

    Zachęcony naprawdę udanym Stoutem, uwarzyłem w weekend American Lagera i Marcowe z gotowych zestawów CP. Fermentują sobie właśnie w piwnicy, w temperaturze 8-9C. Mam nadzieje, że warki będą równie udane. Ciężko teraz napić się sklepowego piwa, przynajmniej tego poniżej 4-5zł.

    Na moim blogu można zobaczyć kilka zdjęć z procesu warzenia i degustacji.

    Mam nadzieję, że w przyszłości będę miał okazję skosztować waszego piwa, oraz podzielić się swoim
    "Kiedyś przyjdzie taki dzień,[...]
    kiedy spełnię swe marzenia."

    Tawerna Pod Pegazem
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎