Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schwelm, Schwelmer Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Schwelm, Schwelmer Pils

    oto pierwsze z partii od Andiego,

    Brauerei Schwelm, D58332 Schwelm,
    zwrotna butelka brązowa 0,5l (oryginalny ksztalt, z wytloczeniami browaru)

    jak doniósł mi Andi, browar jeszcze tylko do końca roku będzie warzyć piwo, bo zosta(je?)ł przejęty przez Veltinsa, który zamierza go zamknąć ze względu na eliminację miejscowej konkurencji (chyba skądś to znamy ). piwo to należy do regionalnych.

    zapach: przyjemny, świeży, tak powinno pachnieć piwo
    [że już się nauczyłem pisowni słowa "rześki" - muszę oczywiście wspomnieć i tu ]
    piana: ładna na początku, pozostaje później w formie okręgu
    gaz: w sam raz, choć może mogłoby być ciut więcej, ale nie ma co zbytnio narzekać.
    smak: silna goryczka, wyczuwalna niemal w każdym kubku smakowym, długo pozostaje, niemal szczypie język (pozytywne uczucie).

    myślę że 5 z małym minusikiem się należy.

    mógłbym się przykuć łańcuchami do tego browaru, jeśli by to pomogło w jego ocaleniu.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Wielkie Szczescie

    Jak juz ART wspominal Schwelmer mial produkowac tylko do konca Roku ale na szczescie zaszly tutaj wielkie zmiany:
    Veltins chcial sie pozbyc tego malego browaru bo chcieli wejsc na rynek ze swoim VELTINSEM i chcieli go po prostu Zamknac.
    Az sie tu narobilo zamieszki i pewien bogaty przemyslowiec ze Schwelmu poprostu odkupil ten browar od veltinsa.Jego glöwnym motywem balo to ze Schwelmer nalezy do Schwelmu jak bracia syjamscy do siebie i nie mozna pozwolic na ich rozlaczenia.
    Dla zwolenniköw dobrego piwa byla to radosna nowina ktöra odbila sie szerokom echem w Prasie i Telewizji.
    Jednym slowem SCHWELMER pozostanie i bedzie dalej produkowal to dobre i lubiane piwo
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Tylko pozazdrościć takich przemysłowców.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Cordel
        Senior
        • 09-2001
        • 1087

        #4
        Tylko chwalić postępowanie!

        Dobry człowiek.
        "Mam powody
        Powstrzymywać się od wody.
        Od wody mnie w brzuchu kole:
        Pijam tylko alkohole."
        Jan Lemański

        Comment

        • talrasha
          Senior
          • 11-2001
          • 685

          #5
          Bardzo dobry człowiek bym powiedział szkoda, że w Polsce takich mało (czyt. brak). Swoją drogą zastanawia mnie fakto po co Veltins chciał zamknąć ten browar skoro miał on swoich odbiorców, nie mógł produkować swojego piwa plus te które przejął?
          Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

          Comment

          • ElDesmadre
            Senior
            • 05-2010
            • 155

            #6
            Wlasnie sie tym piwem delektuje - jest swietne, moim zdaniem w scislej czolowce niemieckich pilsow. Fajna, drobno-srednioziarnista piana, trwala i tworzy widowiskowa czape po nalaniu, srednie nagazowanie, wiec jak na pils w sam raz, wywazone proporcje slodowo-chmielowe, choc zapachowo zdecydowanie slod z elementami miodu. No i lekka ale wyrazna goryczka w posmaku. Jesli chodzi o lagery z brakiem wyraznych dominantow smakowych to lepiej sie takiego piwa chyba nie da uwarzyc.

            Nie wiem jaka dokladnie byla motywacja Veltinsa kiedy chcial zamknac browar, ale czytam ze niestety w zeszlym roku browar Schwelm mial takie straty ze stal tuz przed bankructwem.
            http://thebeervault.blogspot.com

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎