Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szata Staropramena - oryginał a wersja eksportowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • duchtg
    Junior
    • 01-2012
    • 12

    Szata Staropramena - oryginał a wersja eksportowa

    Szanowny Przedmówco.
    Szata graficzna Staropramena w w/w lokalu mówi tyle, że jest to produkcja masowa (na pewno nie w praskim browarze) rozlewana w Niemczech lub w Polsce. Proponuję wejść na stronę www.staropramen.cz aby zobaczyć jaką szatę ma oryginalny praski Staropramen.
    Pozdrawiam
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duchtg Wyświetlenie odpowiedzi
    Szanowny Przedmówco.
    Szata graficzna Staropramena w w/w lokalu mówi tyle, że jest to produkcja masowa (na pewno nie w praskim browarze) rozlewana w Niemczech lub w Polsce. Proponuję wejść na stronę www.staropramen.cz aby zobaczyć jaką szatę ma oryginalny praski Staropramen.
    Pozdrawiam
    Rozumiem, że oryginalny praski Staropramen nie jest produkcją masową? Poproszę o źródło informacji dotyczącej rozlewu eksportowego Staropramena w Polsce. Tego typu zwyczaj może być praktykowany w browarze należącym do właścicieli marki czyli Starbev, jednak w Polsce żadnych browarów (póki co) Starbev nie posiada.
    Last edited by docent; 04-04-2012, 19:27.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Tudzież obecny właściciel StarBev, koncern Molson-Coors.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • duchtg
        Junior
        • 01-2012
        • 12

        #4
        Szata Staropramena

        Nie browar a rozlewnia. Największa rozlewnia alkoholi (w tym piw) jest pod Monachium. Z Polską chyba się zagalopowałem. Staropramen chyba już nie jest rozlewany w Polsce ale temat będę drążył. Wszechwiedzący nie jestem ale wiem gdzie szukać.
        Podobnie jest z wieloma innymi piwami np. Pilsnerem. Proponuję kupić Pilsnera w jakimkolwiek markecie oraz w jakimś wyspecjalizowanym sklepie i porównać. Oryginalny z Pilzna jest w wymiennej butelce i nie ma napisu import. Według mnie są to zupełnie różne piwa.
        A informację posiadam ze źródła. Mój zawód jest ściśle związany z czeskimi piwami.
        Pozdrawiam

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duchtg Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie browar a rozlewnia. Największa rozlewnia alkoholi (w tym piw) jest pod Monachium. Z Polską chyba się zagalopowałem. Staropramen chyba już nie jest rozlewany w Polsce ale temat będę drążył. Wszechwiedzący nie jestem ale wiem gdzie szukać.
          Podobnie jest z wieloma innymi piwami np. Pilsnerem. Proponuję kupić Pilsnera w jakimkolwiek markecie oraz w jakimś wyspecjalizowanym sklepie i porównać. Oryginalny z Pilzna jest w wymiennej butelce i nie ma napisu import. Według mnie są to zupełnie różne piwa.
          A informację posiadam ze źródła. Mój zawód jest ściśle związany z czeskimi piwami.
          Pozdrawiam
          SABMiller zakończył produkcję licencyjną Pilsnera w Polsce w ubiegłym roku. Jeśli znów na naszym rynku obecny jest Pilsner spoza Pilzna poproszę również o uwiarygodnienie tej informacji.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • duchtg
            Junior
            • 01-2012
            • 12

            #6
            Szata graficzna

            Rozlewnia, nie produkcja. Wiele znanych marek produkuje piwa na skalę masową (wielkie koncerny, które w jednym browarze produkują różne piwa), cysternami przewożone są do rozlewni (najczęściej tej pod Monachium) i tam są butelkowane w butelki bezzwrotne i puszki. Oryginalny z Pilzna jest w butelce zwrotnej i na szyjce nie ma napisu import. Z tego co wiem oryginalnego Pilsnera można w Wawie kupić w Piwonii, w Rodzince Bis przy Pejzażowej, przy Puławskiej 103. Tam się z nimi spotkałem. Pewnie jeszcze gdzieś są. Naprawdę proponuję porównać.
            Pozdrawiam

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duchtg Wyświetlenie odpowiedzi
              Oryginalny z Pilzna jest w butelce zwrotnej i na szyjce nie ma napisu import.
              Post sezonu świątecznego

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Oryginalny z Pilzna jest w butelce zwrotnej i na szyjce nie ma napisu import. Z tego co wiem oryginalnego Pilsnera można w Wawie kupić w Piwonii, w Rodzince Bis przy Pejzażowej, przy Puławskiej 103.
                A restza jest jaka? Nieoryginalna? Jeśli tak to skad pochodzi i również poproszę o źródło tych rewelacji.

                Staropramen używa po prostu starego wzornictwa dla piw eksportowych - ot cała tajemnica.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  A restza jest jaka?
                  Reszta to ta, którą nie handluje ten pan. Już słyszałem tego typu opowieści

                  Comment

                  • duchtg
                    Junior
                    • 01-2012
                    • 12

                    #10
                    Staropramen, Pilsner

                    Witam
                    Prawie zgadłeś. Nie handluję ale dlatego, że nie chcę nimi handlować.
                    Spróbujcie, porównajcie smaki.
                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Możesz w końcu przedstawić jakieś dowody swoich śmiałych hipotez?

                      Dowiedziałeś się gdzie był w Polsce warzony Staropramen na licencji?

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Możesz w końcu przedstawić jakieś dowody swoich śmiałych hipotez?

                        Dowiedziałeś się gdzie był w Polsce warzony Staropramen na licencji?
                        Nie warzony tylko rozlewany i nie w Polsce ale pod Monachium
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #13
                          Aaa, no chyba że tak. To niech tylko wrzuci fotke żebym wiedział jak rozróznić tego rozlewanego w Monachium od tego z Pilzna.

                          Comment

                          • duchtg
                            Junior
                            • 01-2012
                            • 12

                            #14
                            Staropramen

                            Po raz kolejny - rozlewany nie warzony. Produkcja może być w Czechach ale na pewno nie w Pradze.
                            Pewność mam jedynie co do rozlewni w Niemczech. Do tematu ewentualnej rozlewni w Polsce wrócę po świętach.
                            Pozdrawiam

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #15
                              Nie zapomnij wrzucić fotek tych "nieoryginalnych" butelek. No i adres tej rozlewni też byłby pomocny.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎