Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sopot, Monte Cassino 31-35, Złoty Ul [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sopot, Monte Cassino 31-35, Złoty Ul [zamknięte]

    Wczoraj, tj w sobotę 14 kwietnia, rozpoczął się nowy etap w historii tego wiekowego już sopockiego lokalu. Otóż w lokalu zamontowano... 26 nalewaków! Ale nie ma tak łatwo, na wstępie czynnych było może połowę. Spisu piw dokonał abernacka, jego pytajcie, ja zapamiętałem Ciechana (Wyborny i Miodowy), Fortunę (Pilsner, Złoty Smok i chyba Czarna), Ambery, Guinness, Tucher... Całość podzielona na 2 bary, na głownym doliczyłem się 22 kranów, zatem na drugim powinno być 4, być może jeden w tę lub w tamtą. Za Miłosława Pilsnera zapłaciłem 8 zł. Byłoby ciekawie, ba wręcz rewolucyjnie (i pewnie inspirująco dla innych trójmiejskich knajp), ale póki co to jest falstart. Niby to pub, niby restauracja, nie mogą się zdecydować, skutkiem czego brak klimatu i warunków - siedzieliśmy na jakiś pufach.
    Mam nadzieję, że wkrótce ktoś podejmie temat i stworzy bardziej klimatyczne miejsce, niekoniecznie z taką liczbą nalewaków, ale za to z lepszą ceną i asortymentem.

    Czynne (?)
    pon-pt. 12-24, sob-ndz: 10-24


    facebook
    Last edited by Pendragon; 05-11-2012, 19:18.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Oferta dodatkowo uzupełniona jest o Specjala (EB), Skalaka Jasnego oraz Paulanera.
    Last edited by abernacka; 16-04-2012, 08:57.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Wczoraj, tj w sobotę 14 kwietnia, rozpoczął się nowy etap w historii tego wiekowego już sopockiego lokalu. Otóż w lokalu zamontowano... 26 nalewaków! Ale nie ma tak łatwo, na wstępie czynnych było może połowę.
      Połowa czynnych to i tak 2 miejsce w Polsce
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • filipgun
        Member
        • 03-2012
        • 99

        #4
        Odwiedziłem wczoraj ten lokal. Wystrój nawet nawet ale tak jak pisał kolega wyżej zero klimatu, telewizory włączone na cały regulator co tworzyło taką atmosferę chaosu ...
        Ale co do piwa, to wybór butelkowych rzeczywiście spory: koncernowe (harnaś w butelce za 9 zł!), browary regionalne (z tego co pamiętam Ciechany, Witnica, Sulimar, Południe, Krajan, Jagiełło, Amber i jeszcze trochę tego było) po zagraniczne. Ceny butelek głównie od 8 do 10 zł (za polskie) a za zagraniczne od 10 do 20 zł. Są chyba ze 3-4 piwa których cena wynosi 5-7 zł.
        Z nalewaków było dostępnych coś koło 20 piw (m.in. Guinness, Marcowe, Murphy's, Miłosław Pilzner, Specjal). ceny za małe to 7 zł (Guinness 12 zł) a za duże 8-9 zł (Guinness 15 zł).
        Ze znajomymi wzięliśmy marcowe i koźlaka z kija, ale nie był to dobry wybór: cienkie, bez smaku, bez piany, rozgazowane, ogólnie niedobre.
        Na koźlaka w Sopocie zdecydowanie polecam chodzić do Tapasa lub Kinskiego.
        Last edited by filipgun; 13-05-2012, 09:15.

        Comment

        • Blackmas
          PremiumUżytkownik
          • 08-2011
          • 26

          #5
          Odwiedziliśmy Złoty Ul po dłuższej przerwie. Niestety z reklamowanych 26 nalewaków czynnych było 6 (Guinness; "Złoty Ul" - Skalak jasny i ciemny, a potem zamiast niego Czarna Fortuna; Specjal; Paulaner i jedno smakowe, bodajże Wiśnia w piwie) Wybranie piwa z karty dostępnego w ofercie było nie lada sztuką. Obsługujące nas kelnerki też nie były w stanie nam pomóc - nie wiedziały czy i co jest w ofercie. Uważały, że "Złoty Ul", czyli Skalak jest "przygotowywany" dla nich przez Calsberga Zraziliśmy się i raczej nieprędko wybierzemy się tam znowu.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Bym zapomniał. Lokal zakończył działalność.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Antylop
              Senior
              • 10-2009
              • 1415

              #7
              Przemyślenia piwne...

              Mieszkam w Gdańsku, ale Sopot odwiedzam dość często (szczególnie w sezonie letnim).
              Nawet w sezonie (z wyjątkiem okresu Euro 2012) nalewaki świeciły pustkami (na 26 czynne były 2 lub 3...) W czasie Euro (kiedy było czynnych najwięcej nalewaków) swoimi ekstremalnie wysokimi cenami zarobili na gościach Euro 2012, a potem już byłą równia pochyła... Rozmawiałem kilka razy z właścicielami / barmanami - mówili, że nie kupują dużo, bo nie schodzi im zbyt dobrze. A jak ludzie mają tam przychodzić skoro nie ma na co...?
              Jakoś w krakowskiej "Omercie" i "Strefie Piwa" (tam są łącznie 42 nalewaki...) chłopaki (których znam osobiście) nie mają takiego problemu!
              Przepraszam, że porównałem "Złoty ul" akurat do "raju piwnego" ale lubię ekstremalne porównania
              Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Artykuł pożegnalny:
                Po cichu i bez rozgłosu skończyła swój żywot jedna z najbardziej znanych sopockich restauracji: Złoty Ul . Ze względu na zaległości czynszowe miasto wypowiedziało umowę dotychczasowemu najemcy lokalu i przejęło budynek.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #9
                  W świetle tego artykułu lokal wyglądał dość niefajnie Może go i nie szkoda..
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎