Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eggenberg, Nessie 5%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chitos
    Senior
    • 02-2009
    • 195

    Eggenberg, Nessie 5%

    Zawartość alkoholu zmalała do 5,0%, ekstrakt 12º.

    Kolor: bursztynowy, klarowny
    Piana: drobnopęcherzykowa, ładnie powstaje na początku kilkucentymetrowa piana, która potem zamienia się w kożuszek który utrzymuje się do końca picia. Pozostawia po sobie na kuflu krzaczki.
    Zapach: wyczuwalny jest słód palony oraz słabo chmiel.
    Smak: pijąc to piwo najpierw wyczuwamy słód palony, potem pojawia się łagodna goryczka a kończy delikatnie winogronami.
    Wysycenie: pomimo tego, że jest wysokie patrząc do kufla, nie szczypie mocno w język.
    Last edited by sibarh; 15-04-2012, 18:55.
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Wersja 12 P.
    Bardzo fajna piana z obfitą koronką, przyzwoity gaz, żółtoczerwone, słodowe z lekkimi nutami whisky (torf?), w smaku wyraźna goryczka z mocną słodowością i lekką whisky.
    Dobre.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Nessie

      Kolor: Jasny bursztyn.
      Piana: Wysoka. Opada powoli do ochronnej warstwy, mocno brudząc szkło. Zostaje niemal do końca.
      Zapach: Słodowy z lekko wędzonym tłem i nieco przypominającym whisky aromatem. Ładny.
      Smak: Słodki, słodowy początek z lekką goryczką w tle. W finiszu goryczka narasta, jest również delikatnie podwędzany posmak. Całkiem niezłe.
      Wysycenie: Średniowysokie.
      Opakowanie: Etykieta niewiele zmieniła się od zdjęcia Dreamera.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Bardzo, bardzo przyjemne piwo. Aromat rzeczywiście lekko zbacza w kierunku whisky, smak jest wyraźnie słodowy z bardzo fajną, pieprzną (lekko kłującą) goryczką w końcówce. I zupełnie inaczej, niż na zdjęciu Dreamera piwo jest rzeczywiście w tonacji red. Kapsel tylko goły - szkoda. Ogólnie dobre, pijalne i ciekawe piwo z Austrii. Na pewno gratka dla poszukiwaczy nietypowych piwnych doznań.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Rzeczywiście ciekawe piwo. W smaku średnio pełne; balans w kierunku słodowości, goryczka mała, leciutko dymiony charakter. Zapach za to intensywnie słodowy z wyraźnymi "torfowymi" akcentami, bardzo przyjemny. Piana niezła.
          Warto. Kupione w wiedeńskim Spar'ze.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • forra6
            Senior
            • 11-2008
            • 413

            #6
            Ja również upolowałem to piwo w Spaarze, zresztą jak większość ciekawostek z Eggenberga.
            Smakowało mi przeciętnie, miałem wrażenie picia dość mocnego trunku, mimo niezbyt dużej zawartości alkoholu. Więcej niż 1 butelki 0,33 bym nie wypił. Piwo jest inne, ale nie w moim kierunku. Gorzej wypadł tylko Urbock z ww. browaru, tam moc daje już solidnie popalić.
            Don't trust nobody, It will cost you much too much
            Beware of the dagger, It caress you at first touch
            O, all small creatures, It is the twilight if the gods

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎