Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Fredry 1 (koło restauracji Dolce Vita) [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dwarfen
    Member
    • 04-2012
    • 72

    Bydgoszcz, Fredry 1 (koło restauracji Dolce Vita) [zamknięte]

    Fajna chatka ze spadzistym daszkiem i sporym zaopatrzeniem w Piwa .Do wejścia zaprasza nas duży transparent "PIWA REGIONALNE". Są Ciechany i inne dobre marki.
  • barthez
    Senior
    • 07-2005
    • 367

    #2
    A jak cenowo wygląda?

    Comment

    • Dwarfen
      Member
      • 04-2012
      • 72

      #3
      Ceny chyba podobne jak w pozostałych sklepach tego typu w Bydgoszczy.Najważniejsze że jest kilka miejsc gdzie można zrobić zakupy.

      Comment

      • bartas166
        Junior
        • 01-2013
        • 16

        #4
        Tu 2 tygodnie temu był Amber Boy i Orthodox (wtedy były też w Leclercu) na tą chwilę nie ma nic z AleBrowaru. Kumpel dzwonił że w Gdańsku rzucili Boya, Kinga i Jacka widział ktoś u nas w Bydgoszczy???

        Comment

        • Hopster_Bdg
          Junior
          • 07-2013
          • 2

          #5
          Ostatnio AleBrowaru w Bydgoszczy nie ma chyba nigdzie. Widziałem w dwóch w sklepach w Toruniu w ciągu ostatniego miesiąca Rowing Jacka, Black Hope, na pewno, choć pewnie też i inne, któych nie pamiętam.

          Natomiast sklep na Królowej Jadwigi ma dostawy w czwartki, podobnie jak ten na Konopnickiej - ciekawe czy mają z tej samej hurtowni?

          LeClerc być może też ma dostawy w czwartki - chyba tydzień temu właśnie w ten dzień wieczorem pojawił się witbier z Podróży Kormorana, zresztą był to też dzień jego premiery.

          Ogólnie, martwi mizerna ilość sklepów z dobrym wyborem piwa w Bydgoszczy i ani jednego sklepu specjalistycznego. Chyba tę branżę u nas dotyka ta sama choroba, co całą resztę. Ludzie nie wiedzą, że można oczekiwać czegoś więcej - więc przedsiębiorcy boją się coś proponować, bo nie zejdzie Z tego powodu też na ulicach i pod parasolami u nas wieczorami pustki, bo bydgoszczanie wolą siedzieć w domu

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            W Bydgoszczy to się wszystkiego boją, co nie jest lokalem z kebabem. Hurtownia faktycznie jest wspólna a jest to toruńska Krajina Piwa przy Szosie bydgoskiej. I faktycznie dostawy robi zawsze w czwartek.

            Do tego mam wrażenie że u nas jest mało miejsca na ciekawą gastronomię. Kawałek starego miasta okupowany przez lokale w stylu "tanio wypij, tanio zjedz" a śródmieście od wielu lat praktycznie wegetuje.

            Comment

            • Hopster_Bdg
              Junior
              • 07-2013
              • 2

              #7
              Nie wspominając już nawet o jakichkolwiek marzeniach o powstaniu multitapa w Bdg Odwagi brakuje - wg mnie piwa w takim lokalu rozchodziłyby się szybciej, niż właściciel zdążyłby zamawiać beczki. Wystarczy spojrzeć na Warzelnię, w jaki sposób iluzja "innego" piwa przyciąga ludzi - a co by dopiero było, gdyby naprawdę polewać w lokalu AleBrowar, Artezana, albo Szałpiw, gdzie piwo naprawdę jest wyjątkowe! Myślę, że wbrew pozorom, przy dobrym marketingu szybko by się rozniosło i ludzie by oszaleli.

              No, ale niestety, ogarnia nas bardzo łatwo Bydgoska rezygnacja

              Comment

              • Janek_1
                Member
                • 05-2011
                • 46

                #8
                Leclerc

                W lecrercu jest bardzo duży wybór piw. Polskie ( Pinta, Ale browar, Widawa, Artezan, Ursa maior i wiele innych. Duży wybór rzemieśniczych piw amerykańskiech. Polecam.

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  #9
                  A w sklepie jak zwykle spory zapas ciekawych piw. Ceny zbliżone do tych z leclerca - jedna pozycja tańsza, inna droższa.
                  Dla skrajnych fanów RISów dzisiaj widziałem tam Hades gone wild z Olimpu za niecałe 5 dyszek.
                  Prócz tego jak zwykle: siła Kormorana - Plon (niebieski, brązowy i zielony), świeże, marcowe, świąteczne, coś z Podróży - chyba pszenica; ładna kolekcja Olimpu - nyks, kentauros, hera, coś dyniowego i inne opcje oraz sporo innych. Niestety od pewnego czasu brak Pinty i Alebrowaru.

                  Comment

                  • Wujas
                    Gość
                    • 11-2014
                    • 267

                    #10
                    Niestety nie mogę edytować posta.
                    W sklepie dostępne to co wymieniałem poprzednio plus Roztoczańskie Dymione za 3,7 PLN plus kolekcja piw Wąsosza z cyfrą oznaczającą ekstrakt piwka. Jest też jurajskie pomarańczowe.
                    Hades gone wild wciąż dostępny...kup to ktoś, albo jeszcze w tym tygodniu własny portfel zacznie mnie boksować...

                    Comment

                    • Wujas
                      Gość
                      • 11-2014
                      • 267

                      #11
                      Nowości dzisiaj wypatrzone:
                      Faktoria: Winchester, Pony express;
                      Pinta: ce n'est pas IPA, to samo w wersji ambree, pierwsza pomoc, Lublin to Dublin;
                      Wąsosz - Sean, jeszcze jakieś wąsiaste, Cicha Noc;
                      Olimp - chyba nieco się kolekcja jeszcze powiększyła.

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Jak ostatnio byłem to był Olimp, Krajan, Wąsosz, Kormoran, Ciechan i parę innych. Wybór niezmiennie przyzwoity.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • Wujas
                          Gość
                          • 11-2014
                          • 267

                          #13
                          Aktualka z dzisiaj:

                          Browar Olimp - Zefir i Demeter (7,2 PLN), poprzednio dostępnych nie wypisuję.
                          Kilka pozycji z Pinty, chociaż raczej nic wymyślnego. Kilka zagraniczniaków (nie jestem w temacie więc nawet ich nie wymienię).

                          Comment

                          • Wujas
                            Gość
                            • 11-2014
                            • 267

                            #14
                            Aktualka:

                            Olimp - Demeter wyszedł, podobnie Zefir (nabyłem ostatnią butelczynę )

                            Nowości:
                            Solipiwko Sweet Nygus (sprawdzimy, czy w przeciwieństwie do Sweet Cow, jest to milk stout)
                            Pinta Hopus Pokus.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #15
                              A czemu Sweet Cow ma nie być milk stoutem?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎