Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

La Zaragozana, Ambar Pale Ale 1900

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szczawik
    Senior
    • 09-2011
    • 103

    La Zaragozana, Ambar Pale Ale 1900

    Hm, pierwszy raz dodaje piwo, jakby było coś nie tak, jakieś uwagi, to pisać śmiało.

    Zdjęcia niestety nie mam, ale w google są jakby ktoś był ciekaw. Przyjemna etykieta z jakimś hiszpańskim wierszem i jakimś konkursem na kontrze. Brak informacji o ekstrakcie, alkohol: 4,8%. Od razu dodam, że piwosz ze mnie raczej początkujący, ejli w swoim życiu wypiłem niewiele, pale ale jeszcze mniej, ale nie ma takiego piwa w liście, więc je dodam, czemu nie?!

    Kolor: jasne złoto, prawie słomka, z wyglądu jak typowy lager,
    Piana: raczej kiepska, mizerna, ale też i w nalewaniu najlepszy nie jestem,
    Zapach: o ile sie nie mylę to słód i nic więcej, żadnych aromatów typowych dla górnej fermentacji nie wyczułem, zapach jak typowy, średni lager,
    Wysycenie dość wysokie, raczej nie wyróżniające się, myślę że OK
    Smak: hm, spory zawód - podobnie jak w zapachu, żadnych ciekawych posmaków, bardzo słaba goryczka, wyczuwalny, o ile się nie mylę słód, co nadawało piwu lekko słodkawy smak, zwłaszcza jak się porządnie ogrzało, poza tym nic ciekawego - smakowało jak średniej jakości lager - nie, że zły, ale w ogóle nie czułem, że to piwo górnej fermentacji.

    Generalnie piwo średnie, duży zawód, myślałem, że piwko będzie chociaż trochę ciekawsze od całej maści hiszpańskich lagerów, a w zasadzie nie było, w życiu bym nie powiedział że to ale, gdyby nie etykieta. Kupione za jakoś troszkę ponad 1 euro w El Corte Ingles w Murcji (butelka 0,33l).
    Last edited by szczawik; 06-05-2012, 23:38.
  • barthez
    Senior
    • 07-2005
    • 367

    #2
    Właśnie piję to piwo i mam podobne odczucia, obok Ale to to piwo nawet nie stało, ot przeciętny hiszpański lager. Kosztowało mnie jakieś 80 kilka eurocentów w Alcampo w Madrycie. Dosyć ładna etykieta i dedykowany kapsel.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Poprawne piwo. Dobrze gasi pragnienie.
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎