Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Radomyszl, Červená Selka Světlé

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Radomyszl, Červená Selka Světlé

    Ruda wieśniaczka... butelka 0,5l, 5,0% alc, 12,0% eks.

    Dystrybutor, firma Da Gusta, napisała że piwo jest ukraińskie z PPB, co jest (wg www) bzdurą, i na dodatek oczywiście zafajdali swoją naklejką część etykiety i kontry.

    Kolor: złoty, klarowny,
    Piana: biała, gęsta, utrzymująca się bardzo długo,
    Zapach: słodowo - metaliczny, przypomina mi pite wczoraj Tyskie Klasyczne,
    Smak: "koncernowy" słodowy i słodkawy, goryczka wyraźna na końcówce ale współgrająca ze słodkim posmakiem takim cukrowym, słabo,
    Wysycenie: w najlepszym porządku,
    Opakowanie: ładne, przypominające motywem poprzednie Pinty, ale zdecydowanie bardziej przypadające pod mój gust...
    Attached Files
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Gdyby nie opis to dałbym głowę,że ta ruda jest Czeszką.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Kefir87
      Member
      • 09-2010
      • 70

      #3
      Na etykiecie mojego egzemplarza napisano, że producentem jest Radomyśl, czyli Ukraina.
      Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
      http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        #4
        Też piłem wersję z Radomyśla. Prawdopodobnie piwo jest produkowane w co najmniej dwóch miejscach.

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          Może i tak, wersja moja jest na 100% rosyjska i ma odnośnik do pięknej strony.

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            A jednak dupa, po dokładnym przeczytaniu, poprzednicy macie rację. Proszę o zmianę na Radomyszl.

            Mea culpa.

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Barwa jak na swój ekstrakt nie oszałamia. Jasne złoto.
              Piana z głośnym syczeniem na szkle się osadziła i z takim samym szybko wyparowała. Średnioteksturowa z nieznaczną tendencją do klejenia się do ścianek.
              Aromat słodowo-słodkawy, dość słabo wyczuwalny.
              W smaku dość słabe. Słabo treściwe i lekko wodniste, za to mocno nagazowane. Lekko cierpka goryczka i niezbyt ciekawa, nieco "medyczna" słodowość. Pozostają posmaki gorzkie i jakby nadpsutego ziarna.
              Jako się rzekło wcześniej nagazowane zbyt wysoko.
              Opakowanie daje się zauważyć na półce. Prosta kreska, ale graficznie całkiem interesujące. Wszystko stylizowane na czeską modłę i podkreślone kilkoma sloganami w tym języku. Złotko, kapsel dedykowany z "Rudą". Na kontrze, jak to zwykle na Wschodzie, mikroskopijną czcionką w kolorach kremlowskich wież podano parametry (E/A: 12/5) i skład.
              Tak, to jest ukraiński Radomyszl - prośba zatem o prawidłowe podpięcie tematu.

              Piwo słabe, wodniste, o dziwnych posmakach. Nie posiadające niczego co skłaniałoby do chęci powrotu. A przecież w tym browarze potrafią uwarzyć całkiem sympatyczne piwa... Moja ocena: 4,5 w skali 1-10.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #8
                Piana wysoka do brzegu naczynia, srednioziarnista. Kolor szlachetnego zlota. Delikatny ziolowy zapach. Smak typowy dla euro-lagerow. Po kilku lykach pojawia sie w gardle przyjemna goryczka. Piana szybko znika, zostawiajac firanke na szkle. Wysycenie srednie.

                Niezle namieszali z tym piwem. Z karteczki dystrybutora wynika, ze to lwowski PPB. Na ich stronie nic o tym piwie nie wiedza. Na etykiecie wszystko po czesku, lacznie z nazwa piwa. A oficjalna strona - rosyjska! Badz tu madry i pisz wiersze...
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... Z karteczki dystrybutora wynika, ze to lwowski PPB. Na ich stronie nic o tym piwie nie wiedza. Na etykiecie wszystko po czesku, lacznie z nazwa piwa. A oficjalna strona - rosyjska! Badz tu madry i pisz wiersze...
                  Na kontrze napisane jest że Radomyszl, choć faktycznie czytelność czcionki pozostawia dużo do życzenia.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Przeciętne piwo o koncernowym smaku. Poprawne, pijalne, ale zupełnie nijakie. Zapamiętam z niego jedynie ciekawe opakowanie z fajną etykietką i kapslem.
                    Wypite, zaliczone i tyle.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Dlaczego na etykiecie jak i na kontrze napisane jest Měšťanský Pivovar
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Aleksandros
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 352

                        #12
                        Żeby naiwniacy myśleli, że mają do czynienia z czeskim piwem.

                        Comment

                        • Lesnick
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 153

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aleksandros Wyświetlenie odpowiedzi
                          Żeby naiwniacy myśleli, że mają do czynienia z czeskim piwem.
                          Mi się zdaje, że należy to odczytać w całości i interpretować w ten sposób, że uwarzone zostało według tradycyjnej receptury mesztanskiego browaru. Choć tak na prawdę diabli wiedzą co nasi bracia Ukraińcy mieli na myśli

                          Comment

                          • Aleksandros
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 352

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lesnick Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mi się zdaje, że należy to odczytać w całości i interpretować w ten sposób, że uwarzone zostało według tradycyjnej receptury mesztanskiego browaru. Choć tak na prawdę diabli wiedzą co nasi bracia Ukraińcy mieli na myśli
                            Zostanę przy swojej opinii
                            W końcu w czeskim też odmienia się przez przypadki jak w polskim, więc byłoby coś w rodzaju Měšťanskoho Pivovaru, czy jakoś tak (niech czechiści poprawią). Zresztą jakiego niby konkretnie browaru? To takie same brednie o tradycyjnej recepturze, wiekowej tradcji, naturalnych składnikach itd. itp. jak i u nas na wielu opakowaniach.

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4553

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aleksandros Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zostanę przy swojej opinii
                              W końcu w czeskim też odmienia się przez przypadki jak w polskim, więc byłoby coś w rodzaju Měšťanskoho Pivovaru, czy jakoś tak (niech czechiści poprawią)
                              Dokładnie powinno być: Měšťanského pivovaru.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎